Sebze sevmeyen bebeklere alternatif tarifler...

01/23/2011 23:53:00

Bebegime 1 aydir ek gida veriyorum. Ek gidaya gecisi sebze corbalari ile baslatmis olmama ragmen anne sutu ile karistirilmis bebek pirinci,tahilli muhallebi,normal muhallebi, ya da meyve sulari ve meyve pureleri disinda verdigim sebze purelerini (simdiye kadar 2 ya da 3 gun ara ile havuc-tatli patates, havuc-tatli patates-kabak, havuc-tatli patates-kereviz, havuc-tatli patates-ispanak, balkabagi, balkabagi-mercimek karisimlarini denedim, zaman zaman iclerine pirinc ya da irmik ekledim, herzaman da az miktar zeytinyag koydum) malesef yemiyor. Bebeginizin oldukca severek yedigi bir sebze puresi ya da corbasi var mi, hangi sebzeleri kullaniyorsunuz?

Ynt: Sebze sevmeyen bebeklere alternatif tarifler...

01/24/2011 10:54:00

canım belliki tatlı seviyor. zeytinyağı ve irmik tadını güzelleştiriyor sanırım. ilk zamanlar anne sütü koyuyordum. anne sütü tatlı olduğundan hoşuna gitmiş zevkle yemişti. sonra sonra alıştı koymamaya başladım. bunun dışında deneyebileceğin duyduğum şeyler: mısır, tarçın,soğan,yulaf.
ben hiç verilmemesindense seveceği şeyler ekleyerek yemesini sağlamyı daha mantıklı buluyorum.

Ynt: Sebze sevmeyen bebeklere alternatif tarifler...

01/25/2011 11:35:00

biz balkabağı,pırasa,irmik,balkabağı lahana irmik,balkabağı havuç irmik,pırasa brokoli irmik,lahana patates irmik...havuç karnabahar soğan irmik...hep bu şeklide...pirinç koymuyorum...çünkü gece sütlü pirinçli muhallebisini yiyor..

Ynt: Sebze sevmeyen bebeklere alternatif tarifler...

01/25/2011 19:15:00

Balkabagi tatli oldugu icin iyi oluyor. Ayrica sut veya formul mama katarsaniz tadi tanidik gelecektir. Benimki 1 ay nefret etti, simdi seviyor. Yavas yavas...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...