çocuk diş hekimi arıyorum.

09/29/2010 06:58:00

Merhaba, kızımı ilk kez bir diş hekimine götürerek dişlerinin durumunu kontrol ettirmek istiyorum. Önerebileceğiniz bir çocuk diş hekimi var mı acaba? YARDIMLARINIZ İÇİN HEPİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Ynt: çocuk diş hekimi arıyorum.

09/29/2010 10:56:00

Bizde geçen hafta ilk diş muayenemizi olduk.Mesayı aradım ve çocuk diş hekimleri olup olmadığını sordum, varmış Dr.Sibel Gümüşsoy.Genel olarak kontrol için gitmiştik dişlerde biraz lekelenme de vardı.Sevecen bir bayan.Oğluma ağzını açtırıp dişlerini incelemeyi başarabildi.Gitmeden önce hazırlık olsun diye Tübitak yayınlarından Diş Hekiminde kitabını da alıp okumuştuk, bununda faydası olmuş olabilir.Doktor kontrolümüzden beri güniçinde  kendisi diş doktoru, ben yardımcısı, oyuncaklarından biriside kontrole gelen kişiyi  canlandığı oyunlar oynuyoruz.Muayene sonrası yardımcısı ile birlikte oğlumu alkışladılar ve yardımcı oğluma balon şişirip hediye etti, aferin babında hiç diş çürüğü de çıkmadı diye.Yani sonuç olarak bizim için güzel bir muayene olmuştu, umarım sizin içinde öyle olur.

Ynt: çocuk diş hekimi arıyorum.

09/29/2010 11:01:00

ezgo, bu bilgi bizim icin cok faydali oldu, tesekkurler. mesaya gidecegizdir.

Ynt: çocuk diş hekimi arıyorum.

09/29/2010 11:09:00

teşekkürler. ben de mesadan randevu alayım o zaman :).

Ynt: çocuk diş hekimi arıyorum.

10/01/2010 11:45:00

Merhaba,

İlk izlenim gerçekten çocuklar için çok önemli o yüzden de diş hekimi seçerken özellikle çocuğunuz için bir pedodontist tercih etmenizde fayda var. sizin diş doktorunuz ne kadar iyi olursa olsun iş çocuk bakmaya gelince maalesef her zaman aynı sabrı gösteremiyorlar.tüm malzemeler aynı biz pedodontistlerin tek farkı çocuğa yaklaşım ve davranış yönlendirmesi. zaten cocuğunuz bir kere diş hekimine güvendikten sonra kime isterseniz gidin bir sorun yaşamazsınız.

Burada annelere de biraz görev düşüyor. Malum kimse diş hekimine gitmekten çok hoşlanmaz çünkü maalesef biz insanların güvenli sahalarını ihlal eden bir mesleği yapmaktayız. Ne kadar endişeli olursanız olun bunu çocuğunuza hissettirdiğinizde zaten 1-0 yenik olarak diş hekimi işine başlamış oluyor.

Kusura bakmayın eğitim mesajı gibi oldu biraz... Ama 7 senedir çocuk bakan bir diş hekimi olarak başıma gelen olaylardan yola çıkarak tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim.


Size CDent Ağız diş sağlığı merkezi'nde doğum iznim bitene kadar benim yerime bakan arkadaşım Dr. Gözdem Özçobanoğlu'nu tavsiye edebilirim.

Adres:Buğday sokak 5/4. tunalı LCW'nin üstü.
Tel: 4680980

Sevgiler

Ynt: çocuk diş hekimi arıyorum.

11/21/2010 18:55:00

Eşim diş hekımı ...:D Cocuklarla da arası ıyıdır.. Istersenız adres verebılırım...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...