BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

<123456>
05/07/2011 07:44:00

evet anneler  patates havuç irmik üçlüsünden çıkıp daha yeni şeyler hazırlıyorum artık  ama bazen bugün ne yapsam da yese sevse diye resmen kafayı yiyorum aynı şekilde kahvaltı için alternatif bir şeyler bulmalıyım hergün peynir yumurta olmuyor.
bir çoğunuz benzer şeyler yaşıyorsunuz.
o zaman lütfen günlük olarak ne pişirdiğimizi bebeeğimizin tepkisini yazalım en azından bi sonraki gün için yardımcı oluruz birbirimize.

ben şimdi bebişlerime yemek hazırlamaya gidiyorum hazırlayınca yazarım.

bugün bebeğinize ne pişirdiniz?

Ynt: BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

05/07/2011 07:50:00

ben sabah anne sütü+yumurta sarısı+milupa tahıl+pekmez verdim.( inek sütü alerjisinden dolayı peynir veremiyorum.) afiyetle yedi.
 bugün tavuk+kabak+havuç+pirinç haşlıcam. dün artık blendır kullanmamaya karar verdim. bakalım yicek mi...

Ynt: BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

05/07/2011 07:52:00

ben bugün yine kabak havuç pirinç sarımsak üçlüsü haşladım, önceden haşlayıp rondoda çektiğim etli kemik suyuna kattım mis:)benimki etçil:)sarımsak biraz fazla kaçmıştı korktum ayıkladım içinden haşlandıktan sonra normalde oda eziliyordu içinde kokusu nasıl ağır geldi bu sefer yeniydi sarımsak,bi zararı olmaz heralde. sabahta karışım yapmadım yumurta sarısıyla keçi peyniri keçi sütüyle karıştırdım, bebe bisküvisi pekmez reçel yine keçi sütüyle ayrı yaptım ama sert bişey gelince dilinin üstüne kusuyor peynirliyi yediremedim pekmezliyi yedi sadece.

Ynt: BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

05/07/2011 07:54:00

http://www.nurturia.com.tr/bugulog/people/PRENSESIMMM_2010
daha önce yayınlamıştım yalnız ben alerji yapmadığını bildiğim şeyleri emin olarak yazmıştım tek tek deneyerek alerji yapıp yapmadığına dikkat edebilirsiniz ben listemde kivide olduğu için uyarayım dedim;))bide son zamanlarda haftada 2 gün balık çorbası veriyorum kılçıkları ayıklanmış balıkları buharda ve az yağda sote yapıp çatalla eziyorum içine domates patates soğan sarımsak maydanoz ve nanede ilave ediyorum .çok azar miktarda bir tabak anca oluyo.1 somon balığını 8 parça yapıp buzluğa attım ben o parçalardan 1 tanesini yediriyorum tabii  canı isterse aynı şekilde tavuk ve et içinde aynı şekli uyguladım buzlukta tek poşetlerde ona yapacaklarım.
bide et ve tavuk suyu kemik suyuda var:)buz kaplarında dolapta duruyo yemeklerini onların suyuyla pişiriyorum işinize yarar inşallah...

Ynt: BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

05/07/2011 07:54:00

merhaba,bebeğim büyüdükçe tat duyguıları değişiyor ve ne yapacağımı bilemiyorum.sabah kahvaltısında anne sütü yumurta sarısı ekmek pekmez verdim.öğlen etli patates vericem umarım yer.çünkü bizim hiçbir zaman 3 öğün olmuyor.

Ynt: BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

05/07/2011 08:00:00

bu arada bebeklerinizi günde kaç öğün besliyorsunuz? bizim de bazen 3 öğün olmuyor ne yazık ki.

Ynt: BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

05/07/2011 08:34:00

ben kahvaltıya alternatif çorba da veriyorum tarhana, mercimek,sebze ...selendipity lor peyniri için pastörize değil bebelere vermeyin diye okudum bikaç yerde..migrostan aldığının markası ne?bende bir bakayım ona..

TAVUK SUYU ÇORBA- 7 mayıs 2010

05/07/2011 08:44:00

* bir parça tavuk göğsü
* 1 s.b su
* 2 s.b tavuk suyu
* 1 küçük soğan
* ev eriştesi
* dere otu

** küçük küçük doğradığım tavuk göğsünü 1 s.b suda 5-6 dak. haşladım.
**üzerine 2 s.b tavuk suyu ekledim.
** tavuk parçalrı çok büyükse blendırdan hafifçe geçirin.
** tavuğun pişmesine yakın içine 2 ye böldüğüm soğanı ekledim (pişince içinden aldım)
** erişteyi ekledim.
** pişince üzerine dereotu ekledim

şimdi gidip oğluma ve kızıma yedireceğim umarım severler.

NOT: tavuk suyunu daha önceden hazırlamıştım buzluktaydı.  köy tavuğunun derisini soydum çok yağlı olmasın diye güzelce yıkayıp parçalara ayırdım.

göğüs kısmının etlerini kesip aldım. geriye kalan parçalrı 1,5 saat düdüklüde kaynattım. süzgeçten geçirip buz torbaları ile buzluğa attım.

Ynt: BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

05/07/2011 08:59:00

ben kahvaltıda ilk zamnalar labne veriyordum.sonra jkeçi peynirine geçtik.
bugün sabah kahvaltı; keçi peyniri,yumurta sarısı,beb büsküvisi.mam ile sulandırdım.bazen meyve suyu ile sulandırıyorum
sebze çorbası;havuç,patates,brokoli

Ynt: BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

05/07/2011 09:12:00

özden keçi peynirini çatalla eziyorum ama yinede kusuyor benimki minik parçalarda olsa takılıyor boğazına sen nasıl eziyorsun?

Ynt: BUGÜN BEBEĞİME NE PİŞİRDİM

05/07/2011 09:29:00

mihricim geceden suya koyuyorum.sabah da büsküvisi ile eziyorum.mama ile sulandırdığımda da meyve suyu ile sulandırdığımda da çok az sıcağa yakın ılık su döküyorum hemen eziliyor.mincik parçalar zaman zaman kalıyor.öykü alıştı herhalde.yoğurdu da keçi sütünden mayalıyorum

<123456>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...