2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/24/2011 20:13:00

arkadaşlar benim oğlum 29 eylül doğumlu.tuvalet eğitmine başlamayı düşünüyorum.2009 eylül bebeklerimizden bez olayını halledenlerin anneleri lütfen buraya uğrarmısınız.Ne yaptınız ne yapmadınız nasıl yaptınız .paylaşırsanız sevinirim.


Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/24/2011 20:23:00

tamam canım bekliyorum tecrübelerini.iyi akşamlar.

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/24/2011 22:29:00

busybody benim kızımda 29eylül doğumlu,bende artık tuvalet egitimine başlamayı düşünüyorum.cevapları sabırsızlıkla bekliyorum..

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/24/2011 22:42:00

ne güzel aynı gün doğmuşlar.arkadaş olarak ekledim canım.aynı ayda olunca paylaşacak çok şey oluyor :)

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/24/2011 22:54:00

bizimki aslında çok uzun zamandır sinyalleri veriyordu.çevremden ve netten okuduklarım hep 2 yaşı bekle civarındaydı.bende hiç dokunmadım.ama şimdi pişmanım.o sinyalleri kaçırdım şimdi biliyorumki zor olacak.çünkü oğlum bezi hiç sevmiyor hemen çıkarıyor ama bunun yanında söylemiyor.aslında daha önce söylemeye başlamıştı kakasını ama ben çalıştığım içn ve erken olduğunu düşünerekten kafası karışmasın diye hiç bişey yapmadım.şimdi ise o beni umursamıyor.
uykuya yatarken ağlaya zırlaya bez bağlıyoruz.sabah kalkınca anne cıkarr cıkarrrrr diye kızıyor, bezi katlayınca elimden alıp pis pis bakoonn diyerek balkona atıp geliyor.lazımlık aldım adaptör aldım ama oturmak istemiyor. tuvalete gidelimmi oğlum deyince kaçıyor .ama altını bağlatmak istemiyor .kakasını balkona banyonun önüne fayansa vs yaparsa da beni çağırıyor anne bak kaka anne pis diyor ve kakasından uzaklaşıyor hemen.kesinlikle dokunma yaklaşma yok.acaba ben bir hatamı yaptım bilmeden .korkuyormu kakasından emin değilim.birde evde hep free bezsiz dolaşmaya alıştı şimdi disipline girmek zormu geliyor acaba diyorum.ilk aldığımda lazımlığa da adaptöre de oturuyordu yapmıyordu ama oturuyordu.şimdi hiç oturmuyor.kesinlikle bağırma kızma vs olmadı ama neden böyle yapıyor anlamadım.şimdi keşke diyorum o yapmadan kakasını söylediği zamanlarda başlasaymışım eğitime.benim eğitime başlamamamdan sanırım gerek yok oğlum tuvalete sen hep bezine yapabilirsin mesajımı çıkarttı acaba diyorum.Offf memeden kesmeden daha zor olacak bu iş :(((

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/24/2011 23:00:00

birde kitapları deniycem bakalım.bugün bir kaç kitap siparişi verdim.2 tanesi tuv.eğitimiyle ilgili.Onlar gelince bütün kitaplarını kaldırıp sadece bunları ortada bırakmayı düşünüyorum.Çünkü kitap okumayı okutmayı çok seviyor.Ciddiyim okuyor :)) guş ,göppek ,taaşan,aaba ,büyük,küçük ,anne,baba,kayyu,gibırt,hozii ,gitti,geldi diye diye kendi kendine okuyor. yada yanında kim varsa eline verip okuu okuu diye baskı yapıyor.Kitaplardan etkileneceğine eminim bu yüzden . İnşallah işe yarar da doğumgününden önce hallederiz bu işi. 1.yaşı girmeden yürüyordu .2. yaşına girmeden de bezi atsın istiyorum :)

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/25/2011 00:37:00

ben buaralar memeden kesme ve odasını yatagını ayırmaya odaklandıgım için tuvalete çok kafa yormadım aslında.aklımda böyle bi sıralama yapmıştım;meme,yatak ayırma(bizim odada hatta bizim yatakta yatıyodu)ve tuvalet.kızımın tuvalet kitabı diye bir kitap aldım,aynısının oğlumun tuvalet kitabı versiyonu var,çok motive ediyor al bence.bizde onu okuyoruz hevesleniyor ela.lazımlığa oturuyor ama yapmadı hiç.sıkılıp hemen kalkıyor.benim düşüncem oğluş oturmak istemiyorsa oturmasın,sadece kitap okuyun şu abi bezi atmış lazımlığına yapıyomuş gibi hikayeler vs..onlar zamanını kendileri ayarlar,nasılsa öğrenicekler..gecikeceklerini sanmıyorum çünkü kirli bezden rahatsız olmaları bir işaret..

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/25/2011 11:03:00

tam bende bunu arastırıyordum :) keremde 22 eylül dogumlu. memeden keseli asagı yukarı 1 ay olacak sanırım bizim. artık emme olayını cok abarttıgı için önce onu halletmek istemiştim. sonra ramazan bayram girince bayramdan sonraya ertelemeyi daha uygun buldum. en azından bayramı temiz geçirelim diye gelen giden akraba ev gezmesi falan kazamız cok olur cünkü.    ama bayramdan sonra nasıl yapcam nasıl baslasam gözüm korkmuyo degil :)

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/25/2011 11:14:00

elme cim ben önce odasını ayırdım.Nisan ayında odasına geçirdim.Alçak bir yatağımız vardı.Memeden kesme döneminde kendi yatağına alışmış olması öenmli çünkü.Senin yanında yattıkça aklına daha çok gelecek meme. Bizimki aşırı bir düşkündü.o yüzden önc odayı halllettik.Haziran ayında da meme işni hallettik.Şimdi sıra beze geldi :( Kiatp tavsiyen için teşekkür ederim.bakalım benim kitaplar gelsin işe yaramazsa (ki umarım yarar) onuda denerim.

seldacım ben de aslında oruçlardan önce bu işide halletmeyi düşünüyordum ama evdeki hesap çarşıya uymadı.Erken gelen sinyaller çabuk kayboldu.bizde bayramdan hemen sonraya bıraktık.aslında içten içe başlamış bulunuyorum ama oğluşa çaktırmamaya çalışıyorum.çünkü başlayınca bir kere geri dönüşü olmayacak.maksat ikimizde yıpranmayalım.Annem kızım bırak ne zaman söylerse söylesin nasılsa bigün kendi istemeyecek diyor.Ama serde bilmiş annelik var ya herşeyde payımız olacak :P hani Arda bezi kendi bıraktı demek yerime  ben eğittim demek varya :)))) Şaka bir yana bu işin bir an evvel hallolmasını istiyorum.Sürekli kafaamı meşgul ediyor işte. Oysa takacak bi durum aslında ama elimde değil işte.İnşallah kolayca atlatırız hepimiz.

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/26/2011 12:55:00

bende bir an önce halledeyim istiyorum. bayramdan sonraya hazırlık olsun diye ben bir süredir kendim lavaboyu kullanacak oldugum zaman keremide yanımda götürüp bezini cıkartıp lazımlıga oturtuyorum. anne klozete buraya ciş yapıyo keremde oraya ciş kaka yapıcak falan diye anlatıyorum. bazen kendi çisi geldimi kendi lazımlıga yapmak istiyo hemen bezi çıkartıp yaptırıp yine baglıyorum. bugun yine gittik ve ilk defa kakasını yaptı:)   

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

08/26/2011 13:27:00

canım hayırlı olsun .sizinki bayramdan sonra kalmaz bile. hatta bayrama bezsiz bile girebilirsiniz. ne mutlu.bi kere yapınca gerisi gelir zaten. bence bu işin peşin bırakma bayramdan önce halledebilirsin daha kaç gün var :)))) birazcık gaz her zaman işe yarar :)))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 eylül doğumlular

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...