2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/20/2011 09:35:00

dün akşam eşim bezini bağlamamı istedi gece uyanamayız üşütür filan ( gece çok çiş yapıo çünki)die neyse sabah 9 da bezini açtım 10 kere gittik geldik wc ye saat 1 de altına yaptı :( karasızım zamanı değilse çocuğuda yıpratmaya hakkım yokki

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/20/2011 11:41:00

valla sen bilirsin canım ama bişey anlatıcam .benim yakın komşumun kızı bizden 3 ay büyük.yaşına girmesine 10 gün kala arkadaşım eğitim vermeyi düşündü.1 gün boyunca uğraştı.olmadı .gece tuvalete kaldırmaya çalıştığında çocuk çok ağlayıp huysuzlaşmış ve uyumamış.bunun üzerine eşi bağla daha hazır değil çocuk deyince arkadaşımda bağlayıp yatırmış.ve eğitimi ertelemeye karar vermiş.ertesi sabah bunu  bize anlattığında yapma etme başladın bi kere dönme diye tekrar ikna ettik. ve ne olursa olsun gece de bağlamaması konusunda uyardık.ve yeteri kadar da gaz verince çocuk 3 günde öğrendi. şimdi bezsiz ve mutlu .o arkadaşıma gaz veren ben ilk 2 gün ne kadar umutsuz ve karamsardır görmen lazım.yani kendi başına gelince nsan umutsuz oluyor o demek istiyorum ama vargeçme.benim oğlumda 2 gece ıslattı altını .ilk gece 1 defa 2.gece 2 defa kıyafetlerini değiştirdim.ben çişe kaldırınca kalkmak istemedi ağladı.ama sonra noldu 3.gece kendisi kalktı.zaten normal de gece 1 kere süt içmeye kalkıyor .kendisi uyanıp beni uyandırınca huysuzluk yapmıyor .bende sütünü veriyorum içiyor biberonu bana bitti diye veriyor sonra gidip çi yapıyoruz ve mutlaka yapıyor. böylece sabaha kadar kuru kalıyor.sabah kalkınca doğru çişe.zaten birikmiş olduğu için yapıyor mutlaka.birde akşam yatmadan mutlaka yapması önemli .biz 3 gecedir kuru kalkıyoruz.ve gün içerisindek kazalarda azaldı.ortalama 3 saatte bir götürünce daha çok yakalanıyıor .

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/20/2011 11:46:00

tatlım haklısın  bu akşam bende bağlamıcam ama biz gece kalkmıyoruz hiçççç gece beslenmemiz yok..sabah erkene saati kurmam lazımki kaldırayım çişe :S gündüz bi şekilde dğiştiriyorum zaten kilotla piajama giydiriyorum yerlere damlamıyor bile çoğu zaman inş. arkadaşın gibi bizde 3 günde öğreniriz ama zorr görünüyor yoksa bende geri dönmek istemiyorum...dün dışarı çıktık 1 saat o zmaan bile bağlamadım en kötü yapacaktı altına napim herşeyi göze aldım hayırlısı bakalım cnm

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/20/2011 11:48:00

birde mesela altına yaptı ya sen yine de götür .sonra da hemen birikmediği için 2 saat sonra falan götürsen diyorum.birde bazı anneler yazmış tuvalete kitap oyuncak vs götürüp orada geçen sürede çocuğun sıkılmasını önlemek iyi olabilir diye.deneyebilirsin bizde işe yaramadı ama .birde her çocuk bir olmuyor benimki mesela benden tırsar babayı takmaz ilk gün bir türlü oturmak istemedi lazımlığa ben sertçe ısrar edince kuzu kuzu oturdu .ilk 2 gün hep ısrar etmem gerekti.hatta bir keresinde ağladı kalkmak için hayır dedim yapıcaksın.kuzu kuzu yaptı sonunda. bazen ısrar gerekebilir.tabi çocuğunu en iyi sen tanıyorsun.  ama bence başladın ya bırakma eninde sonunda oluyor. ve kesinlikle bez bağlama en ktü ihtimal 2 çarşaf 2 giysi fazla yıkarsın. gün içiersinde de altına sürekli külot ve şort giydirisen altına yapsa bile hem rahatsız olur hemde etrafı kirletmemiş olur. giyinik olunca çiş fazla  dışarıya çıkmıyor.giysiler emiyor çoğunu. birde baştan mutlaka kaza olacak bunu kabul edersen daha kolay olur.ben 1 ay sürse bile geri dönmeyeceğim diye karar verdim.

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/20/2011 11:52:00

evet bencede dönme canım. eninde sonunda oluyor.çünkü 2 yaş oldular artık. bizde bugün 3 saat dışardaydık.hatta 2 yaş kontrolümüz vardı ona gittik.gitmeden önce yaptırdım çişini şimdi hala kupkuru. bu arada hep çişe odaklandık.kaka olayı ne alemde size. biz onu beceremiyoruz daha .birde benim oğlumda daha hiç çişini kendi söylemedi.hep ben götürüyorum.bir kere söyledi başka yokk :) ama olsun yılmak yok dimi :)

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/20/2011 11:53:00

sen uyandırınca huysuzluk yapıyormu oğlun mesela.eğer huysuzluk yapmıyorsa ilk zamanlar gece kaldırman işe yarayabilir :)

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/20/2011 11:53:00

busybody hadi bakalım birbrimizi destekleyelim iyi geliyor bana burda yakın kimsem de yok.Allah razı olsun senden.... biz oturuyoruz lazımlığa ama çişi gelince sanırım ağlamaklı oluyor kalkmak istiyor neden anlamadım kaldırıyorum ne bilim oaray işemekten korkuyo sanki ama önceden hiiiçç oturmuyodu oturması bile beni mutlu ediyo safmıyım ne :)

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/20/2011 11:56:00

gece kaldırmadım hiç ama gündüz uyandırınca güzel seslenince yapmaz mızmızlık kaka bizim ramazanda yapmıştı wc ye dünden beri bi kez yaptı donuna ama :) kakayı anlıyorum ya o kadar takmıyorum çiş daha sıkıntılı bizde sölemiyoruz ama donuna yapınca koşa koşa yanıma geliyoooo

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/20/2011 12:15:00

buda bişey bak.donuna yapınca rahatsız olması. doğru yolda gittiğinin bir işareti. bizimkide günce 1 kere kaka yapıyor gündüz oda .bende o yüzden fazla takmıyorum.şimdi uyuttum uykuya yatırmadan götürdüm çişe . artık bana itiraz etmeden yapıyor. yapmadan kaldırmayacağımı biliyor çünkü. ben biraz disiplinciyimdir. hani ağladı diye vazgeçmem kolay kolay. o yüzden kuzu kuzu yapıyor. yaptıktan sonra anneee yaptım diyor .ben kalk deyince  kalkıyor. hani bu oğlum benden korkuyor da yapıyor anlamına gelmesin.benden kesinlkle korkmuyor (hatta hiç kimseden korkmuyor diyebilirim) ama sözümü dinlemesi gerektiğini biliyor.
dediğin gibi buradan birbirimize destek olmak çok önemli. yakınında birisi olsa bile sana destek olacak muhtemelen ya bu aşamaya henüz gelmemiş birisi yada bu aşamayı geçmiş birisi olacaktır.aynı anda aynı şeyleri yaşayan anneler birbirini daha iyi anlıyor. bu yüzden eylül 2009 anneleri birbirini daha iyi anlar bence . birde halil ibrahim eylülün kaçında doğdu.

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/21/2011 07:36:00

kızlar naptınız kimseden ses çıkmıyor .ben çok mu konuşuyorum ne :) hep ben konuşuyorum tülaycım  naptınız akşam bez bağladınızmı ?
elme senden de ses çıkmadı canım ?
seldakerem siz naptınız canım ?
hadi sizi biraz gaza getireyimde kış gelmeden halledelim şu işi :))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 eylül doğumlular

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...