2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/21/2011 12:17:00

evet kızlar ben geldim.oğlumla dışardaydık.işyerine gittik. Ve ne oldu dersiniz :) Oğlum kakasını haber verdi. Hemen gittik bahçeye yaptık Ama en kısa zamanda yedek lazımlığı götürmem lazım.Bugün 5. gün.
Şimdi sözüm sizlere ilk günler gerçekten kabus gbiydi benim içinde. Hiç yakalayamamıştık lazımlığa yapmayı.Ama ben altına kaçırsa bile hep götürdüm. ve mutlaka üzerini banyoda değiştirdim.yapmasa bile.öle 15 dk falan sıkıyor çocuğu.mesela altına yaptı dimi .15 dk da çocuğun çişi birikmezki ? 1 saat sonra falan denedik biz. İlk başlarda oturmak istemedi. ama ben banyodan çıkmadan oyaladım çıkmasına izin vermedim.hatta ağladığı oldu. çok uzun süren ağlamalarda çıkardım ama naz ağlamaları ise çıkarmadım. sarıldım lazımlığın üzerinden kaldırmadan boynuna sarıldım öylece bekledik. bir iki oyuncak ta götürdüm ama bizde işe yaramadı. bizde işe yarayan benim kararlılığım oldu. çişini yapmadan banyodan çıkamayacağını anladı. ama zaman ayarlaması çok önemli kızlar. altına yapınca yine hemen götürün ama otur kaldır yapın. ortalama 45 dk 1 saat sonra (bu sürede yapmadıysa altına) götürün ama bu defa 2-3 damla bile olsa yapmadan banyodan çıkarmayın. en önemlisi de kesinlikle taviz vermeyin. işte kararlılığın burda önemi çok. evde ne kadar bez varsa kaldırın komşuya verin ki elinizin altında olmasın. ben vermedim ama kendimden şüphe ettiğim yerde vermeye hazırdım. her çocuk bir değil ama benim biraz ısrarcı olmam gerekti. ilk yaptığında oğlum gitceem diye ağlıyordu .hayır dedim çişini yapacaksın (var bliyorum yapmaya korkuyor) dedim çıktım hem böyle mızıklar gibi ağladı hem yapmış çişini .annneee yaptımm diye bağırıyor inanamadım.gittim baktım hakketen yapmış.tamam şimdi kalkabilirsin dedim. kalktı boynuma sarıldı. bende sevincimi belli ettim çok öptüm aferin dedim .sonra oturduk konuştuk oğlum sen büyüdün abil oldun artık bez yok dedim. anladınmı dedim.anladım dedi. Ama o gün tabi yine bol kazalı geçtii. ancak 3.gün düzene girdi herşey .
şimdi çişini hala söylemiyor kendisi ama ben düzene oturttum birikmiştir diyerek götürüyorum ve her defasında yapıyor az da olsa. ve artık itiraz etmiyor bana . oda kabullendi. başladığımız günden beride kakasını küloduna yapıyordu ve bundan acayip rahatsız oluyordu. onu da anlattım oğlum geldiği zaman haber ver tuvalate yapalım falan filan ama anlamadı sandım. meğerse anlamış kısmet bugüneymiş. 5 gün oldu başlayalı ve 3 gecedir kuru kalkıyoruz. Ama yatmadan gidiyoruz. gece süte kalkınca gidiyoruz sabah uyanınca hemen gidiyoruz. arada bir defa (dışarıya çıkacaksak özellikle) öğlen uykusuna yatmadan bir defa daha .kalkınca yemekten sonra bi defa .akşam üzeri bir defa daha ve yine yatmadan gidiyoruz. yani günde 6-7 defa gidiyoruz . bir kaç gün daha böyle geçsin götürmeyi azaltıp onun söylemesine fırsat vermek istiyorum.söylerse ne ala ama söylemezse bi süre daha böyle gideriz herhalde. tülayın dediği gibi bez de ayrı bir zahmetmiş valla. marketten taşı bide geri çöpe taşı bunu :)
bunları neden uzun uzun yazdım belki size de bir faydası dokunur diye. herkes aynı şeyleri yaşamaz ama tecrübelerin faydası olabilir. birbirimizi şu durumda en iyi birbirimiz anlarız.

demekki neymişş pes etmek yokmuş.beze dönmek yokmuşş :)

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/21/2011 12:28:00

elme canım halinden memnun gibi görünsede oda altı boş olmanın rahatlığına tercih etmez inanki. benim oğlum bez bağlamamı istedi ilk günler biliyormusun. ama ben bağlar gibi yaptım ikiye katlayıp altına koydum. külodunu giydirdim. çaktırmadan bezi aldım.uykuya yatıyordu kalkınca hatırlamadı :)
bence sen kararlı olursan uzunda sürse (ben 1 aya bile razıydım :) ) vazgeçmemek.ve kazaları çiş yıkamayı göze alınca yani baştan herşeyi kabullenince oluyor. yani moralini hiç bozma tatlım.ilk günler zaten olacak. sen ne olursa olsun (hem gece hem gündüz) bağlamazsan oda çabuk alışır bence. ben de gözümde çok büyütmüştüm biliyormusun. ama o kadar büyütmeme gerek yokmuş. en azından strese gerek yokmuş :)) en iyi ihtimalle 1 haftayı gözden çıkar sen. bir hafta altına yapacak diye kabullen bak sonrası nasıl geliyor. Doğumgününe bezli mi girsin Ela yaa annesi :))

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/22/2011 09:12:00

selammmm millet.cnm çok güzel yazmışsın eline sağlık hep mücadele demi :)) bizde 2.bezsiz gecemizi maaşallah kuru geçirdik zaten bi gece öncede bi kez çiş yapmıştı gece  yatmadan önce ben kucağımda tutarak çişini yaptırınca gece boyuuu kuru kuru uyuduk çok şükür sabah ilk iş wc ye gitmek oldu ama yapmadık yine dışarı çıkınca foşşş donlara :)

ama şöle bişi diyim lazımlığa yapmasada ilk günlere göre altına daha az sayıda yapıyo sanki bu durumu anlıyorum ve şunu çıkarıyorum kiii kasları ancak çalışmaya başlıyorrr ve biriktirmeyi öğrendi çişini sanırım bu çok büyük gelişme bana göre kaka 1 kez yaptıe wc yw bugün yapması gerek bakalım ne olacak? bizde genelde bazen seve seve bazen ağlıyarak gidiyoz tuvalete bi klozette sıkınca lazımlıktayız rüyalarıma bile giriyooo artık... bide çamaşır giyip çıkarmasını kendi öğrenecek bu gidişle giy çıkar giy çıkar :)))

herkese kolay gelsin  :)

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/22/2011 09:14:00

ay süper şeyler okudum hadi hayırlı olsun

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/22/2011 09:18:00

ah denizcim ahhhhh ne sünnet,ne emzik bıraktırma,ne memeden kesme (ki bana ennn zor memeden kesme gelmişti ama) bu başka bişi yaaaaaa bilmediği bişeyi ona anlatıp hayatına sokmaya çalışıyoruz...Allah yardımcımız olsun cnmmmm bugün 4.günümüz bizimde

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/22/2011 09:21:00

maşallah canım

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/22/2011 09:45:00

tülay canım çoğu gitti azı kaldı inanki :) başlayınca bir kere gerisi mutlaka geliyor. Biz bugün ilk defa kakamızı lazımlığa yaptık. gerçi kendi söylemedi ama olsun . başarılı gitsek te her ne kadar mutlaka kazalar oluyor.dün öğlen uykusundan ıslak kalktı.oysaki yatmadan önce yapmıştı çişini. bugün sabah komşuma indim yarım saat. gitmeden çişini yaptırmış olmama rağmen altına kaçırdı ki bu başkasının evinde olduğu için en kötüsüydü bana göre. ben nasılsa yeni yaptı daha yapmaz diye düşünürken o hoopp salıvermiş. Allah tan yakın arkadaşım da sorun olmadı :)
ne diyelim darısı denizin başına :) adaptör alıp başlayacağını yazmışsın .canıım kararından sakın dönme . başlayınca gerisi mutlaka geliyor. 2 yaş ideal çünkü .erken başlamıyoruzki beceremesinler. inşallah kızın adaptörü sever.Ben aldım cicili bicili yüzüne bile bakmadı bir kere bile kullanmadı .Adaptöre alışırsa bizim gibi tekrar alıştırma derdin olmaz :) senden de güzel haberler bekliyoruz. hadi bakalım. Şimdi sıra elme de .Ondan da güzel haberler bekliyorum bakalım.Güzel haber derken evladımız yapmayı öğrendi diye değil. biz kararlıyız başladık yılmak yok mesajları .hadi bakalım kızlar. nelerin üstesinden gelmedik ki :))

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/22/2011 09:49:00

canım zaten vakti gelince kendi söyler demekte yanlış bende epeydir zaman kolluyodum ramazanı bayramdı derken bu defa geri dönüş olmıcak inş. altını ıslatınca yüzünü buruşturup yanıma geliyo oda farkında ama diorum ya bilmedikleri bi şeyi öğrenmeye çalışıyolar onlar içinde zor bi durum

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/23/2011 10:42:00

dün akşama doğru çok sık çiş kaçırdım sanırım zıplamarından öyle derlerya büyükler çok hoplayıp zıpladınmı tutamazmışsın çişiniiii ama sevindiri yönümüz bu geceyi de kuru atlatık sabah ilk çiş sorunsuz yapıldı lazımlığa amaaa pipimizzz banyo paspasına işedi heheheeee tutturucaz inş.

Ynt: 2009 eylül bebekleri bezden kurtulanlar lütfen buraya

09/23/2011 11:15:00

İlk zamanlar olur annesi o kadar.Evrim Arda da ilk zamanlar paspası sulamıştı ama şimdi olmuyorsa kendisi ger geri gidiyor :) çok sevindim yoluna girdiğine :) bizimde kazalar oluyor ama iyi gidiyor şimdilik hala kendisi söylemiyor ama :) ben unutursam götürmeyi kazalar o zaman oluyor genelde :) tez zamanda anneee çiş derler inşallah ...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 eylül doğumlular

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...