Son gelişmeler

<123>
02/10/2012 12:31:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Son gelişmeler

02/10/2012 12:36:00

suan için trombosıt ıhtıyacı yok...tedavı 9 eylulde devam edılecek..pazartesı kemoterapıye baslanacak..ankara,ıstanbul,izmir ve antalya kendı ıcınde gruplasarak kan vermeye gıdıyor..dıger ıllerlerdende gıdecek arkadaslar var..ilik ve donör için organıze olduk..suan için donör araıyoruz artık..gemzedene gelecek net bılgılerı yıne paylasırız..gamze adına blog kurduk..tum gelısmeler orrdada yayınlanacak..gamze ve aılesıde takıp edecek..

Ynt: Son gelişmeler

02/10/2012 12:44:00

Ellerinize sağlık kızlar sizi seviyorum

Ynt: Son gelişmeler

02/10/2012 12:46:00

Gülcan Gamze'nin yanından geldi haberler şu şekilde,

 Pazartesi kemoterapiye başlanacak. Bu süreçte kan değerleri düşeceği için trombosit ihtiyacı olacak.Gamze'nin eşi Emrah Bey bu konuda bilgilendirecek bizi. A RH + grubundakilerin Dokuz Eylül Üniversitesi'ne gidip kan verecek. Kardeşinin iliği uymadı. Yakın akrabalarına bakılacak. Akraba dışındakiler "Gamze için donör olabilir miyim" diye baktırmak isterse 700 lira gibi bir ücret isteniyormuş. Ama Emrah der ki: "İlik bankasına verilecek her örnek için zaten Gamze'nin değerleriyle karşılaştırılacak".  Yani Gamze için bakılmasını istiyorum demek şart değil. Kardeş, yakın akrabaların uyma ihtimali yüzde 1 imiş. Diğerlerinin uyma ihtimali ise 40 binde 1. Çapa'da 27 bin donör örneği varmış. Oranın düşüklüğünü hesaplayabilirsiniz. Bu yüzden bu "havuz"daki sayı ne kadar çoğalırsa, Gamze'nin kurtulma şansı o oranda artacak.


Yani, donör olmak için başvurmak ve küçücük bir tüp kan vermek ÇOK ÇOK ÇOK ÖNEMLİ.Ama aynı gün içinde yüzlerce kişi gitmesin aynı merkezlere. Bunun için organize olup liste oluşturmak gerek. Çapa'daki konsey perşembe günleri toplanıyormuş, perşembe öncesi gitmek iyi olur. Gamze'nin lösemi tipi: AML M5 (Akut miyoloblast lösemi). VE EN ÖNEMLİ NOKTA:  
Çapa, İbni Sina vd ilik merkezlerinde tanıdık birilerini bulmamız lazım (doktorundan çaycısına, mühtahdemine hepsi olabilir) bilgisayardan Gamze'nin ilik koduna baksınlar diye. VE ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞKA NOKTA: Yurtdışında ilik bankalarına baktırılması. Bunun için yurtdışındaki nurti annelerinin devreye girmesi lazım.
Not: Daha önce kök hücre nakli (yani kişinin kendisinden alınıp, kanıyla karıştırılıp yeniden kişiye verilmesi)... Bu yapılmış, ama hastalık tekrar nüksetmiş. Dolayısıyla kendisi dışında birinden ilik nakli olması ŞART.
Bir not daha: Gamze'nin yanına girilmemesi gerekiyor. Ama camdan bakıyor, el sallıyor. Kalp çizdik ellerimizle, öpücükler yolladık ve binlerceyiz binlerce yüreğiz işaretleriyle anlattık...

Ynt: Son gelişmeler

02/10/2012 13:14:00

merhaba,
süpersiniz,
ben de çalıştığım şirkette duyurdum beni arayacak olanlara (ki biraz önce biri aradı) hemen durumu açıkladım isim, soyisim, tel aldım. izmirli annelerden oluşturduğum listeye ekliyorum. Haftaya ellerinde olması adına sizden kime ileteyim de ailesine versi bu isim listesini?

Can

Ynt: Son gelişmeler

02/10/2012 13:15:00

bana mail atar mısın? catsea_dns@hotmail.com 

teşekkürler

Ynt: Son gelişmeler

02/10/2012 13:22:00

biz istanbulda yarın gamze için çapaya gidiyoruz donör olabilirsek diye ayrıca twitter ve facebookta kendi kişi listelerimizi deştik toplayabildiklerimizle 50 kişi kadar çapada olacağız...gamzenin iliğini bulamasak bile belki içimizdeki başka birine uyar...ama dualarımız hep gamzeyle....


Ynt: Son gelişmeler

02/10/2012 14:42:00

Ilık merkezinden tanıdık bulundu mü ?

Ynt: Son gelişmeler

02/10/2012 19:23:00

Ben pazartesi İbni Sina'ya bizzat gitmek istiyorum, Hem Lisans hem de doktora eğitimimi Ankara Üniversitesinde tamamladım, tanıdıklarımdan da yardım alarak yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

Ynt: Son gelişmeler

02/10/2012 20:15:00

Stregocia ben de Ankara'dayım. Bilgi verirsen ben de insanları toparlamaya çalışayım.

Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 04:58:00

13'ünden itibaren bir eğitim için ankarada olacağım. eşim, ben, birkaç kişi daha mutlaka ibni sinaya gideceğiz. giden olursa ve prosedürü özetlerse sevinirim. hergün alıyorlar mı, saat önemli mi....?

hızlı olalım...
atakan bekliyor...

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...