Son gelişmeler

<123>

Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 07:16:00

Dılara Pazartesi bilgilendireceğim seni canim

Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 10:27:00

ibni sina hast.nin sayfasından şöyle bir bilgiye ulaştım.


Gönüllü verici onam formunu doldurduktan sonra, yapılacak doku tiplendirme testleri için, kan örneği vermeniz gerekmektedir.
Bunun için;
  • Hafta içi günlerde ve 08:30-16:00 saatleri arasında gönüllü verici merkezimize başvurarak kan örneğiniz verebilirsiniz.
  • Şehir dışında ikamet ediyorsanız, içinde 7,2 mg EDTA bulunan 4’er cc’lik 2 adet mor kapaklı tam kan (hemogram) tüpüne kan örneğinizi aldırarak, oda sıcaklığında ve 24 saat içinde elimizde olacak şekilde ve kargo ücretini kendiniz karşılayarak, merkezimize gönderebilirsiniz.

    (Lütfen, tüplerin üzerine TC kimlik numaranızı ve aldığınız e-postada yer alan başvuru numaranızı yazmayı unutmayınız.)

    Not: Bağlı bulunduğumuz yasal zorunluluklar gereği; kargo ücretini kendinizin karşılaması gerekmektedir. Kargo ücreti; 5-8 TL arasında değişmektedir.
Tel: (312) 508 24 40 (312) 508 24 44
Sıhhiye, Ankara
06100
Hematoloji Laboratuvarı, Asma Kat
İbni Sina Hastanesi
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kargo Adresi:


 www.kokhucrebagisla.com 

Burayı tıklayıp 'gönüllü verici kaydı' bölümüne girin.
Karşınıza 2 tane form çıkacak.
Soldaki formu tıklayın ve gerekli bilgileri eksiksiz bir biçimde doldurun.
daha sonra e-mail adresinize bir kod numarası gelecek.
 bir hastane ya da laboratuvara gidip yukarıda söz edilen tüplere (bu mesleğin içindeyim: tüm hastane, laboratuvar çalışanlarının bildiği bir tüp, özel değil. hepsinde var, emin olun) kanınızı aldırıp  kargolamak yeterli.


Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 15:31:00

Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 16:58:00

Okan Bayülgen'in  programı için Gamze'nin destekçilerinden oluşan bir kolaj hazırlıyoruz.İsteyenler 21.30'a kadar fyarasan@gmail.com'a foto göndersin.  Program saat 23.00 'de tv8 de 

Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 17:14:00

izmirili anneler ve işyerimden topladığım trombosit için kan verecekler listesini Emrah bey'e ulaştırmam için bana emrah beyin mail adresini ya da telefonunu mail atabilir misniz? bulamıyorum buradaki yazılardan birinde geçiyordu bir yerinde. şuanda bulamıyorum.

çok teşekkürler.

Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 17:17:00

listeyi Gamze'nin mailine gönderiyorsun, Ayşe arkadaşımız Emrah Bey'e toplu liste gönderecek. asse_aden nicki Ayşe'nin. gamzeakbasicin@gmail.com   mail adresi

Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 20:48:00

Ben şimdi izliyebildim ne diyeceğimi bilemiyorum ama tek bildigim Gamze sen cok güçlü bı annesin sen bunu Yeniceksin kurtulacaksın seni tanımıyorum ama ben inanıyorum allahıma gamzeye güç ver ve onu evladına bağışla sen büyüksün bizim dualarımızı geri çevirme

Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 21:11:00

proğrama yetişemedim şimdi izlemek istiyorum ama yok..nerden izledin sen..

Ynt: Son gelişmeler

02/11/2012 21:14:00

digitürkten kayıt etti ezgiseren

Ynt: Son gelişmeler

02/13/2012 19:31:00

Bugün İbn-i Sina'da gördüğüm tablo ve edindiğim bilgileri aktarayım:

- Gerçekten ciddi bir yoğunluk vardı, insanlar neredeyse sıraya giriyorlar. Hem sanal ortam hem de basının bilgi yayımı sayesinde sadece bugün bile (ki olayın duyurulmasını takiben ilk iş günü) yüzlerce olduğunu düşünüyorum donör gönüllülerinin. 

- Basitçe "Kemik iliği vermek için donör olmak istiyorum" dediğinizde, sizi hemen ilgili bölüme yönlendiriyorlar (İbn-i Sina ana bina, kafeterya yanından giriyorsunuz, hemen karşıda iç hastalıkları bölümünde 13 numaralı kapı, ilgilenen kişi Yeşim hanım). Yeşim hanım sizden bir form doldurmanızı istiyor, iki adet tüp veriyor ve yan tarafta kan vererek bu kanları yine Yeşim hanıma bırakıyorsunuz. İşlem zahmetsiz, basit ve kısa.

-Yeşim hanıma ve yurtışındaki arkadaşıma ulaştığımı, araştırma yapabileceğini ancak nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bilmediğimi söylediğimde, sağolsun beni bu konuda aydınlattı ve rahatlattı. Zaten Türkiye de dahil uluslararası ağa (iliik - kök hc bankaları) dahil olan tüm kurumları bir ağ üzerinden görebiliyorlarmış. "Sizin bireysel girişimlerde bulunmanıza gerek yok" dedi ve ekledi "Durumdan haberdarız, bugün Gamze hanımın doktorlarından çıkacak konsey kararını bekliyoruz. Öğleden önce gelmedi, sanıyorum gün içinde gelir. Gelir gelmez Gamze hanımın doku tipi önce bizim arşivimizde taranacak, yurt içinde bulunamazsa bahsettiğim bu ağdan uluslararası kayıtlara ulaşacağız." 

- Yeşim hanım uzun uzun yanıtladı sorularımı, ben kısa kısa geçeyim. Donör olmak için yaş sınırı 5 diye geçiyor bazı yerlerde ancak 50 imiş. Yine hamile- doğum yapmış, özellikle 1 yıl içinde sezaryen operasyonu geçirmiş kişileri sorduğumda kan vermede herhangi bir kısıtlama olmadığını ve hikayede operasyonun rolü bulunmadığını ifade etti (Benim durumum üzerinden - 9 ay önce sezaryen ve iki hafta önce düşük açıklayarak) şu bilgiyi ekledi. "Bugün sizden aldığımız kanların sonuçları yani doku tipi taramalarınız 3 ay içinde belirlenecek!" 3 ay geç değil mi diye sorduğumda ise "Kemikiliği nakli için bekleyen hasta yakınlarına tarama için öncelik verilir, bu sayı hasta başına 70'dir. Daha sonra gönüllüler taranarak arşive eklenir" dedi.   


- Olumsuz bir bilgi ekledi: Ankara'daki merkezde (İbn-i Sina) toplam 7000 donör varmış, Çapa'daki sayının daha az olduğunu ancak tam olarak bilemediğini ifade etti.

- Yeşim hanımın odasında, kan alınan laboratuvarda, bu birimlerin önünde hep Gamze ve Emrah konuşuluyor. Tesadüfen Emrah'ın asker arkadaşına rastladım. Birlikte kan verdik, kendisi askeriyede çalışıyormuş bu sabah komutanına anlatmış durumu. Askeriyede bu tip şeyler gerek emirler gerek gayr-ı resmi olarak yapılıyormuş, komutanı üst komutanla konuşacağını, askeriye içinde emirle olmasa bile bir yönlendirme yapılabileceğini belirtmiş.

- Yine kanı teslim ederken daha önce kemik iliği nakli yapılmış güzel ve gayet sağlıklı bir genç kızla tanıştım. 6 yıl önce gerçekleşmiş nakil, oldukça sağlıklıymış, "üzülmeyin, bulunur ilik, sandığınız kadar zor değil" dedi. Ne yalan söyleyeyim gözlerim ışıdı bir an, mutlu oldum :)

- Az önce cumhuriyet gazetesinin son dakika haberlerini okuyuncaya kadar "Tamam bu iş, bir günde bu kadar çoksa başvuru bir iki aya 40.000 donör olur" diyordum ki buyrun buradan: http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=315126 Gamze'nin doktoru Prof. Özcan başvurunun çok olduğunu, buna gerek olmadığını !!! belirtmiş... Böyle bir açıklamadansa "daha organize bir işleyiş, yığılmayı engelleme" tavsiyesi beklerdim sayın Özcan'dan şahsen. Sonuçta evet Gamze sayesinde bu bilinç gelişti ve sayı birden arttı ancak (bugün hastanede bulunan herkesle ve hatta Yeşim hanımla yaptığımız konuşmada da yer aldığı gibi) binlerce başka insana yardım etme şansımız var sayı arttıkça. Açıklama talihsiz bir şekilde "gitmeyin, gerek yok veya bekleyin" olarak algılanıyor. Acaba resmi kurumlarca randevu sistemi ile =hazır bu kadar gönüllü varken= bağış alımı yapılamaz mı?

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...