Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 09:09:00

bol bol makyaj videosu izlemek. böyle öğrenebilirsiniz. bir de sürekli deneyerek kendiniz nasıl olduğunu görebilirsiniz.


bence makyaj yapmak malzemelerden çok fırçaları hünerli bir şekilde kullanabilmekte. iyi fırçalarınız varsa, kötü makyaj yapma şansınız yok. bir ressam düşünün, fırçasız ne kadar iyi resim yapabilir. makyaj da aslında yüz boyamaktan başka bir şey değil.

mesele farınızı far paketinden çıkan saçma sapan aplikatörlerle asla süremezsiniz. sürersiniz de bir şeye benzemez.

ya da allığınızı allık kutusundan çıkan incecik bir fırçamsıyla süremezsiniz.benim için en iyi ve güzel makyaj yokmuş gibi duran makyajdır.

oldukça kusurlu bir yüzünüz varsa; yüz bazı sürersiniz. sonra nemlendirici. sonra fondöten. sonra pudra.

bu ürünlerin hepsini mac'dan 187 numaralı fırça ile yapabilirsiniz.  tek bir fırça ile hepsini. evet, nemlendiriciyi de fırça ile sürüyorsunuz.

sonra göz altlarınız kötüyse kapatıcı kullanırsınız. yine kapatma ihtiyacı duyduğunuz bir yer varsa burayı da gözaltı kapatıcınızla minicik kapatabilirsiniz.

ten makyajını allık ve aydınlatıcı ile bitirirsiniz.

allık; elmacık kemiklerinizi gülünce güzel gösterecek. o yüzden aynaya bakın ve gülün. ortaya çıkan yerlere sürün. yada yanaklarınızı içine sürün aynı yere sürün. fazla mı sürdünüz; kabuki bir fırçayı pudralayın ve yanaklarınızın üzerinden geçip fazlalığı alın. allık sürmeden önce mutlaka fırçayı üfleyip fazlası atın fırçadan.


aydınlatıcı; bu yüzünüzü ışıl ışıl yapan bir şey ama böyle sim sürmüşsünüz gibi değil. nereye uygulanıyor? elmacık kemiklerinizin üstüne, allığın hafif üstünde kalacak şekilde, burun direğinin üstüne, dudak üstüne, çene oyuğuna ve göz pınarlarına. yani yüzün gölgede kalan yerlerini aydınlatıyoruz. bence en güzeli uygun fiyatı ile the balm mary lou aydınlatıcı.
Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 09:10:00

yok beee...kelin ilacı olsa..

tek sıkımlık kurşunum vardı o da bu kadar işte.

Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 09:14:00

gratiste fırça seti var bambulu filan, Ecotools diye geçiyor. ona bir bak istesen gidince füsun. işini görür.

Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 09:17:00

yüzünüz kusurlu değilse ve gerçekten makyaj yapmakla ilgili hiçbir şey bilmiyorsanız; renkli bir nemlendirici sürün. minik sivilceleriniz varsa kapatıcı ile kapatın. hafif bir pudra geçin.

bence gündüz far sürmek gereksiz. ama kaşlarınız hemen altını krem/beyaza yakın bir ton ile renklendirirseniz kaşlarınız kalkıp ve daha iyi gözükecek.

rimel sürün. allık sürün. glos sürün.

bu kadar.

allık için eğer teniniz açıksa, gözleriniz renkliyse bence kesinlikle daha doğal yanaklarınız güneşte yanmış gibi pebme bir ton allık alın. hiç allığınız yokmuş gibi yazıyorum.

eğer buğday tenliyseniz, daha şeftali tonları bence daha iyi oluyor.

her iki cilt tipi için de hot mama (the balm) şeftalisi yoğun, pembe içerikli ışıltılı allık tavsiye ederim.

akşam bir yere çıkacaksanız, bol bol dumanlı göz makyajı videsu izleyin. ben liner çekmeyi bir türlü beceremiyorum. ve bu yüzden liner hiç denemiyorum, denemedikçe hiçbir fikrim olmuyor ama biliyorum ki kimse anasının karnında öğrenmiyor. yapa yapa ancak bir şeyler oluşuyor.


önemli bir şey: eğer akşam bir yere çıkıyorsanız, gözlerinize koyu renk bir far sürün ama bu sefer dudaklarınıza ya şeffaf bir glosla parlatın ya da nude denilen dudak rengi bir rujla bitirin.

tam tersi de geçerli. eğer gözlerinizde sadece maskara varsa, dudaklarınızı dikkat çeken bir renge boyayabilirsiniz.

amaç iki yere birden dikkat çekerek suratı palyaço suratına çevirmemek.

gözleriniz güzelse gözlerinize odaklanın.

dudaklarınız güzelse dudaklara.

Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 09:17:00

yüz bazını ve far bazını diğer başlıkta yazmıştım ben.

Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 10:53:00

Zeyneb 187 nolu fırça çok pahalıymış yaa:(((

ama almayı isterim doğrusu..

Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 11:33:00

elf studio powder brush, mac 187'nin çok iyi bir muadili. 1 yıldan uzun süredir kullanıyorum. kılları sentetik ve hiç kopma yapmadı, ilk günkü gibi kullanıyorum. mua puanı da çok iyi. fiyatı da çok cüzzi bir şey.

Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 15:08:00

elf ydısında satılan bir marka dgil mi?
Var mı tr de satan?

Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 15:41:00

Ah evet ama ydısı fiyatları bilip burada üstüne bin para kondugunu görünce insanın alasıda gelmiyor.

Bende everyday mineralsın ( tr distrübitörün internette sayfası var)  bazı fırcalarını kullanıyorum , allık kabuki fırcalarından memnunum . Fondoten fırcası almadıgıma pişman oldum şimdi. Gerci sıvı fondoteni senede 3-5 kez kullanırım ben . Mac fırcaya  para yatırmaya degmez sanırım benim için


Ynt: Sıfırdan başlayanlar için makyaj vs.

08/01/2012 15:56:00

Cancagzım hiç zahmet etme , bende gelecegim eylüle ya ..

Aslında ev fırca dolu ,ben bir ara coastal scentsden de almıstım bol bol göz fırcası, eye buki  vs . şu gümrük kanunu cıkmadan , ydısı makyaj alışverişi yapabildiğimiz dönemlerde. Ama o zaman sadece mineral fondoten kullandıgım için kabukiler falan ok dir diye düşündüm .

Vardır mutlak o fırcanın muadili zaten .


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Pratik kokoş olma sırları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...