cankayada yeni bebekli anneler:)

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/05/2013 12:21:00

Aaa çok sevindim özlem; Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin. Öğretmen pınar da doğum günü hazırlığı yapıyordur bu aralar 17.02 idi onlarınki de ondan da tüyo alabilirim:) bu arada kızlar düşündüğüm 50ye sizde dahilsiniz bekliyorum :) 9 Mart'ı boşaltın

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/05/2013 12:58:00

Merhaba arkadaslar ben de yogunluktan haftalardır giremiyordum, yazdıklarınızı okuyunca herkeste aynı sorun varmıs SALGIN!!!! bizde de vardı bu salgın haftalardır ben de avm yuzu gormedim:) pinsen bu arada senin kızarıklıklar hakkındaki yazını okudum, dorukta da kucuklugunden beri kol ve boyun bolgesinde kucuk kızarıklıklar vardı amerikadaki doktoru (cok iyi bir doktordu, yani cok populerdi) bu kızarıklıkları gosterdıgımızde hiç onemsemedi sıcaktandır dedi hakkaten de sıcak havalarda daha cok oluyordu, ara ara cıkıyor arar ara azalıyor biz de hiç uzerinde durmadık bu kızarıklıkların. doktora mustela kullandıgımızı soylemistik oda guzel demişti, su arada mustelayı boynuna ve bileklerine suruyorum banyodan sonra. ama bizde de kızarıklıklar surekli oluyor bazen de hic olmuyor.sen yazında bunlara dikkat astıma ceviriyormus diyince kortum. cunku doruk son dort ayda iki kere 6 hafta aralıklarla oksurugu oldu ve ventolin kullanarak gecirdik. ama benim anlamadıgım bu kızarıklıkların astımla ne ilgisi var bu kızarıklıkları dısarıdan kremle bastırmak bir cozum mu?astım iceriden olan birsey degilmi zaten bu belirtiler astıma ceviriyorsa dısarıdan krem surulerek duzelen kızarıklıklar astımı nasıl onluyo anlamadım? ben de acıkcası bu oksuruklerden dolayı korktum simdi. ayrıca kaya ve annesi dorukta da bu konaktan cıkmıstı amerikadayken doktor yıkamadan once bebe yagı surup fırca seklinde taraklarla tarayın demişti oyle yapınca iki yıkama sonra problem cozuldu, doktor hatta cok da onemsememişti kendisi gecer demişti.sampuanı sormustu ne kullanıyorsunuz diye mustela diyince onunla devam edin demişti. bu arada eger umitkoy tarafında bulusulursa ben de katılmak isterim bulusmaya:)

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/07/2013 14:50:00

Dorukca, eşimden bilgi alinca daha ayrıntılı yanıt yazarım ama bildigim kadarıyla akit dermatit, deri incelemesi sonucunda alerjilerin girmesiyle olusan bur hastalık. Nemlendirici sürerek deride ek bir katman oluşturarak kalinlastiriyoruz ve allerjenlerin girmesini önlüyoruz. Nemlendirici aslen koruyucu gorevi görüyor, o nedenle hafif dermatitlerde nemlendirici öneriliyor. Ağır vakalarda tedavi edici özelliği bulunan ilaçlar veriliyor, nemlendirici surulmesi de ek koruyucu bir önlem olarak isteniyor.

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/08/2013 06:15:00

cok sagol pinsen anladım simdi o acıdan dusunmemiştim ben.Ben de bu ara surmuyordum nemlendirici banyodan sonra usutuyor diye devam edeyim ozaman:)

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/08/2013 13:21:00

Kızlar hepinize teşekkür ederim, bugün Serdar Bey'e kontrole gittik Doğan'ın badmciklerindeki ve kulagindaki kizarikliklar gecmis, öksürüğü icin de serum fizyolojik dedi, Allah'a şükür antibiyotik kullanmadan atlattık :)

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/08/2013 14:06:00

Smdi gördüm pinarcim, çok geçmiş olsun ki geçmiş ne güzel :) antibiyotik ten ben de nefret ediyorum, umarım kullanmaya mecbur kalmayız

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/08/2013 16:54:00

Cok sagol Kevsercim, inşallah.

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/08/2013 17:13:00

Gulencim Ankeve sorayım mı?

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/10/2013 10:21:00

Sagol Buketcim, dikkatli olmak lazım su sıralar

Ynt: cankayada yeni bebekli anneler:)

02/11/2013 12:24:00

selam pinsen dogaya gecmiş olsun, ayrıca beni saglık ocagından aradılar saglık bakanlıgı 9 ayı gecen cocukların kızamık asısı yapılması gerektıgını bildirmiş. Doruk 1,5 ay sonra 1 yasına girecek, simdi yaparlarsa 1 yasında tekrar yapacaklarmıs. ben beklemek istiyorum, sizin doktorlarınız bu konuda ne diyor. dorugun cevresinde hiç cocuk yok dısarıda bu ara cıkmıyoruz, ben 1 yasını beklıyım diyorum ama kararsız kaldım, bu hastalık buyuklerden de gecermi? bilgisi olan var mı? sizin doktorlarınız ne diyor bu konuda. benim doktor yaptır dedi ama ben istemeyince peki bekleyelim dedi.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...