Geriye Dönük Koltuk modelleri

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 17:21:00

chicco da iki model var 0-18 kiloya kdar kullanılabiliyor proxima ve zenith diye 

peki bu gracco nautilus ters kullanılabiliyor mu acaba kullanan var mı?

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 17:42:00

Bahsettiğiniz oto koltukları sadece ileriye dönük kullanılıyor. Maalesef şu an için seçenek çok az. Tüm dünyada üretilen oto koltuklarının yarısından fazlası standart olarak sadece ileriye dönük.

Ben oğlumda kullandığım ve memnun olduğum için Besafe markasının izi combi x3 isofix modelini öneririm. Yakında kızımıza da alacağız.

Damla'cım bu arada abimlere de bir tane aldık, birkaç ay içinde Irmak hanıma da alacağız. :) Her defasında kitubi'yi keşfettiğim ve seni tanıdığım günü hatırlıyorum. :) Herkese de anlatıyorum da anlatıyorum. ;)

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 18:59:00

Chiddo'daki koltuklar bildiğim kadarı ile ana kucağı döneminde yani 0-9 kg geriye kullanılıp, bizim devam etmek istediğimiz dönemde geriye dönmeleri gerekiyor. 

Graco Nautilus bizim şimdi kullandığımız koltuk, Ilgaz geriye dönük koltuğunun boy ve kilo limitini doldurduktan ve bu arada 3,5 yaşını da geriye dönük tamamladıktan sonra. Bu koltuk geriye dönük alınmayacaksa öne dönükler arasında iyi bir alternatif olabilir diye düşünüyorum, şu açıdan, bu koltuğun 5 noktalı emniyet kemeri ile kullanım süresi daha uzun, aynı ne kadar uzun süre geriye dönük kullanmak istiyorsak, artık öne dönük kullanmak zorundaysak o zaman da olabildiğince uzun süre 5 noktalı emniyet kemeri ile kullanmaya devam etmeye çalışıyoruz, aracın kendi emniyet kemeri ile kullanılan modellere göre daha iyi güvenlik elde ediyoruz. Bunlar için belki erken ama kulağınızda olsun diye yazıyorum. Kitubi'ye yazmış olmam gereken bir konu. 
 
Şimdi  aklıma geldi, bu site üyesi  sedavesila'nın araştırmış ve hatta kullanmış olduğu bir model var. Sunshine Radian Kids, bu koltuk hem geriye dönük kullanılabiliyor ve ayrıca 5 noktalı kullanım ömrü uzun koltuklar arasında (Naulitus, Britax Regent ve Sunshine). Bir özelliği de dar, hafif ve katlanabilir olması, yani seyahat için uygun, uçak koltukları ile uyumlu. Bu koltuk Türkiye'de satılmıyor ama Opera isimli distribütör Sunshine'ın başka ürünlerini getiriyormuş. Bu koltuk için bastırabilirsiniz, Besafe'in geriye dönük modelini de bu şekilde ailelerin ısrarları üzerine getirmişti Karma.
 

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 19:04:00

Ayşegül, ben de senin bu konuyu başka forumlara taşıdığına tanık olduğumda duyduğum sevinci hiç unutmuyorum. Güle güle güzel günlerde yolculuk etsinler.

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 19:09:00

Bizim koltuk volvo(britax) 6 yaşına kadar kullanılabiliyor. hem ileri, hem geri dönük olabiliyor. 4 yaşından sonra öne dönük kullanılıyor. isofix'li değil ama.

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 19:11:00

ozguranne, sizin Britax'ın modelini merak ediyordum. Kullanım kılavuzunda yazıyordur ismi.

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 19:14:00

Bu arada Nautilus da isofix'li değil. Güzel oturuyor yerine. Prensipte isofix daha pratik ama fiyat/performans ilişkisine göre karar vermek lazım. Yani öne dönük isofix olacağına, ya da 5 noktalı olmayıp isofix olacağına, olmasın, ya da 400 TL fark verilmez gibi.

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 19:43:00

http://www.volvocars.com/uk/sales-services/sales/volvo-accessories/child-safety/pages/25-kilos.aspx


Çocuk 9 aylıktan yaklaşık 6 yaşına kadar bu yeni Çocuk Koltuğunda arkaya dönük olarak oturmaya devam edebilir. Gelişmiş tasarım uzun yıllar boyunca birinci sınıf koruma ve esnek oturma özellikleri sağlıyor. Koltuk, standart emniyet kemeri kullanılarak takılıyor ve konforla güvenliği en üst düzeye çıkarmaya yardım edecek şekilde kolayca ayarlanabiliyor. Entegre bir destek ayağı güvenli bir şekilde arkaya dönük olarak takmaya olanak tanıyor. Çocukların mümkün olduğunca uzun süre arkaya dönük olarak oturtulmasını öneriyoruz. Ama çocuk daha da büyüdüğünde (15-25 kg) ve arkaya dönük olarak rahat bir şekilde oturtulamadığında, bu koltuk, çocuğu otomobilin emniyet kemeri için doğru konumda tutan öne bakan bir yükseltici minder olarak da kullanılabilir.

DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ÇOCUK KOLTUĞU (9-25 kg)

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 20:00:00

Yok koltuğu biliyorum. Ama bizim koltuğu Volvo'dan aldıktan sonra içinden Britax kılavuzu çıktı ve bu şekilde Fixway olduğunu öğrendik. Acaba sizinki ne diye merak ediyorum.

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

02/09/2011 20:08:00

Bilgiler için teşekkürler ,, aslında benim aradığıma yakın model besafe isofix ama 3-4 yaşında değiştireceğim için fiyatı çok , şöyle de bir seçenek olabilir tabi ; 3-4 yaşa kadar 0-18 isofixsiz güzenli ama daha uygun fiyatlı  bir koltuk kullanıp, ardından 15-36 britax, concord transformer gibi isofix olan bir model almak bakalım ??


Aslında istiyorum ki isofixli 9-36 kilo olan iki yönlü ama öne dönünce de isofixi kullanılabilen bir koltuk olsa onu alsam ama çok şey istiyorum böyle bir tasarım yok :) varsın 1500 olsun yani bir kez alayım
 

peki özgüranne bu volvo britaxın fiyatı nedir ?

besafe de özelcanla , bir numara var getirtilebilen onun arasında fiyat farkı var mı acaba ?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Geriye Dönük Araba Koltuğu Sevenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...