Geriye Dönük Koltuk modelleri

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

03/09/2011 17:29:00

Tuba Hanım,


İndirim fırsatları grubuna da yazın isterseniz, daha çok kişi takip ediyor, haberleri olsun.

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

03/09/2011 22:34:00

Teşekkür ederim Tuba Hanım. Pembeyi kaçırdık, bakalım biz sipariş verdiğimizde prensese daha uygun renklerden alabilme imkanımız olursa onlardan alırız, yoksa da duruma göre bakarız artık. :)

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

03/10/2011 07:41:00

bizim arabamız volvo;dolayısıyla britax almayı dusunuyoruz geriye dönük.ama doruk biraz iri bir bebek şimdiden 6 ay boy ve kilosunda

1 yasını beklemeden oturmaya basladıgında gecsek olurmu britax a ve bu araba koltugunun hafif yatış ayaraı varmıdır ki?

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

03/10/2011 07:50:00

Hafif yatış ayarı var evet. Ama bizdeki 9-18 Britax koltuğu getiriyor mu Volvo hala? Değilse 9-25 almış olan üyeler daha iyi yardımcı olabilir.


Sonuçta geriye dönük olması kriterini zaten sağlıyor, kilo alt sınırını doldurur doldurmaz geçebilirsiniz diye düşünüyorum ben. 

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

03/10/2011 08:06:00

tesekkurler,şimdi 7,5 kilo zaten.  zamanı geldiğinde gidip yerinde gormek gerekecek sanırım.

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

03/10/2011 08:22:00Bebeklerin narin yapıları uzun süre oturmalarına uygun değildir bildiğiniz gibi. Büyüklerin minyatürü değildirler. Başları vücutlarına oranla daha büyüktür, omurgaları henüz tam gelişmemiştir ve özel bir korumaya ihtiyaç duyarlar.  Bu nedenle bebeğinizin gelişimine göre doğru zamanda, doğru ürün kullanmanız gerekir. Çocuk oto koltukları kilo endeksli tüketiciye sunulmakta. Ancak; koltukların bu ağırlıkları taşımakta sınırı yok. Çocuğunuzun kilo ve boyu ile orantılı olan boy indeksi belirleyicidir. Yani; çocuğunuzun baş üst hizası çocuk oto koltuğunun üzerine çıkıyor ise kaza anında çocuğunuzun kafası ürün kafa koruma alanının sışında çıkacağı için ürün; gerekli vaş-boyun koruma işlevini yerine getiremeyecektir. Her şartta önemli olan, çocuğunuzun kilosu değil, çocuğunuzun başının çocuk oto koltuğunun koruma sınırları içerisinde olmasıdır. Çocuğunuzun başı çocuk oto koltuğunun koruma sınırı dışında ise, aslen kg değil, boy kıstası göz önünde tutularak ürünün kullanımına devam edilmeyip, bir üst gruba geçilmelidir.

Tercih edeceğiniz markanın üretici kriterleri size referanstır. Markanın modeline göre kullanım zamanlarında üretici firma sizi yönlendirir. Örneğin BeSafe iZi Combi (arkaya dönük ve ileri dönük çift kullanımlı model) yaklaşık 6 ay- 4 yaş kullanımı önerilirken; Comfort (düz oturumlu model) için yaklaşık 1-4 yaş kullanımı önerilmektedir. Küçük bebekler için bu koltuklarda bel destek yastıkları vardır. Çocuğunuzun gelişimine göre en az 6 ay anakucağı kullanılmalıdır. Tabii bakmanız gerekli ama, hiçbir Grup 0/1 koltuğun en yatık pozisyonu anakucağı kadar yatık değildir.  

Bebeğinizin şimdiden 6 ay boy ve kilosunda olduğunu belirtmişsiniz. Öncelikle doktorunuzun bebeğinizin oturmasına izin verip vermediğini kendisinden teyit etmenizi öneririm. Sonra tercih edeceğiniz modelin kullanım zamanı için referanslarını araştırın. Uzmanlar yolculuk sırasında sık sık molalar verip bebeğinizi dinlendirmenizi önermekteler.  Daha çok küçük :))

   

 

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

03/10/2011 10:21:00

tuba_b tesekkur ederim bilgilendirme için.tabiki siz satıcı oldugunuz için daha iyi biliyorsunuz.zaten şu an için söylememiştim.1 yaşı beklemeden 7. aydan sonrası içindi benim sorum.koltuk alırken söylediğiniz kriterlere dikkat edeceğim.tesekkurler

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

03/10/2011 10:32:00

rica ederim, sizin de sorunuza istinaden genel bilgi amaçlı yazmak istedim...

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

05/23/2011 21:04:00

MeltemSelcuk oto koltuğunuzu aldınız mı? Merak ettim. :)

Biz de Tuba hanıma Irmak için pembe-gri olandan sipariş ettik.

Haftasonu anakucağı-isofix baza-bebek arabası setimizi bir arkadaşımıza verdik. Giderken Yağmur'un benim arabamdaki oto koltuğunu da eşimin arabasına taktık. Irmak için ileriye dönük uygun olmadığı için abisinin geriye dönük turkuazına oturdu. Bir kere Besafe çok daha yüksek, görüş açısı harika. Irmak çok mutlu oldu. Tabi beli için destek pedini de taktım.

Şimdi Irmak'ın koltuğunu heyecanla bekliyoruz. Benim arabama da ek olarak yine Maxi cosi priori aldım, bu sefer sps yerine xp aldım. Çocuklarımın arası 2,5 yaş olsa oto koltuğu kullanım süreleri kesişmeyecekti, abiden kardeşine kalacaktı ama kesişiyor, oto koltukları çifter çifter. Maalesef 4 tane besafe alacak durumumuz da yok. Zaten ben yakın mesafe kullanıyorum, haftasonları ve uzun yolculuklarda hep eşimin arabasını kullanıyoruz.

Ynt: Geriye Dönük Koltuk modelleri

05/24/2011 04:41:00

Ayşegül henüz alamadık:) Halen eskisine sığmakta benim oğlum, ben de hevesle yeni koltuğunu almayı bekliyorum yazın tatile gitmeden alacağız galiba. Ama halen karar vermiş değiliz Volvo'nunki ağır basıyor şu anda çünkü sadece Ankara'da satılan Besafe'i görme imkanımız olmadı.
Şu koltukları arabaya tak çıkar olayı beni de düşündürüyor gerçekten, bakalım haftasonu tak haftaiçi çıkar annemin arabaya tak olayını yapabilecek miyiz?

Güle güle kullansın senin çocukların da, kazasız belasız inşallah:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Geriye Dönük Araba Koltuğu Sevenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...