eskişehirli annelerrrr....

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 10:09:00

Kimsenin kimseye ayrımcılık falan yaptığı yok arkadaşlar, biz bu grubu canlandırdık ve dostluğumuz pekişti, hiçbirşey için geç değil, çoğaldıkça mutlu olacağız biz, kimse kimseyi yanlış anlamasın.

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 10:09:00

ÇİĞDEMCİM TABİKİDE KİMSEYE KAPALI DEĞİLİZ VE BİZLER BİRLİKTE GÜZEL ŞEYLER PAYLAŞMAK İÇİN BURDAYIZ BİRBİRİMİZE PROBLEM YARATMAK İÇİN DEĞİL BİRKAÇKİŞİ GÖRÜŞÜCEK OLSAK BURDAN GÖRÜŞMEYİZ ZATEN HEPİMİZİN BİRBİRİNDE TELEFONLARI VAR BARIM BARIM BAĞRINDIK BURDA KALABALIKLAŞALIM DİYE BİZLER YENİ İNSANLARIDA TANIMAK İSTİYORUZ ARKADAŞLAR

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 10:09:00

HERŞEYİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPIYORUZ AYRICA

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 10:19:00

Sitem eden arkadaşımız (arkadaşlarımız)olmuş herhalde. Sitem etmeye gerek yok. Sürekli görüştüğümüz buluştuğumuz bi grup oldu doğru. Ama burda tanıştık. Önceden tanışıyo olsak burdan bidaha niye görüşelim grup oluşturalım. Neyse isteyen arkadaşlarda gelirse tanışırız görüşürüz kaynaşırız. :)

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 11:08:00

sevgili arkadaşlar;

ben yaklaşık 1,5 ay önce gecenin bir köründe oturup bu grubun üyelerinin hepsine tek tek mesaj attım.

"biz toplanıyoruz sizleride bekleriz" diye.

bana geri dönüş yaptınız "toplantılara katılmak isteriz" diye.ki mesajlar hala arşivdedir.

dedimki
 
"sizide aramızda görmekten mutlu oluruz."

kiminiz dediniz çalışıyorum haftasonu olabilir. kiminiz dediniz pazar olabilir.

neyse böyle hepinizle tek tek özelden mesajlaştık. 

umutlandık.


ve  ilerleyen günlerde bu grup içerisindeki öğle yemekleri ve çocuklu buluşmalarla ilgili iletilerde birinizin bile bir mesajını göremedik. 

üzüldük.


dedikki gelmek tanışmak istemiyorlar heralde....

oysa ben çok umutlanmıştım mesajlardan sonra. hepimiz tanışıp kaynaşabiliriz diye. diğer arkadaşlarıma da bahsettim mesajlarınızdan.

aradan 1,5 ay geçti....

sonra grupla ilgili bazı değişiklikler yapmamız gerekti. başlık, bilgi tanımlama gibi. nurturia da bu değişiklikleri sadece grup yöneticisi yapabiliyor. ve maalesef bu grubun yöneticisinden ses seda yok.

zor durumda kaldık...

dolayısıyla yeni bir grup açmaya karar verdik. ve bunu burada ilan ettik. linkini verdik.

ikinci gruptan sonra bu grup tekrar hareketlendi. ne güzel de oldu. hepinizle tanışmaktan çok mutlu olduk. sadece belirttiğim nedenlerden ötürü bundan sonra öbür grupta toplanalım dedik.

bu mudur şimdi ayrımcılık.

inanın çok üzüldüm.

üzüntüm şudur ki yazdığım uzun mesajda ben derdimi anlatamamışım.

sonuçta hepimiz burada tanıştık. hepimiz 30lu yaşlarımızda işi gücü kendine göre derdi tasası olan insanlarız. nurturia bize burada bambaşka bir dünya açtı. birbirimizi tanıdık  dostlar edindik. minicik oğlumun bile şimdiden birsürü arkadaşı oldu.

sizlerlede tanışmak istiyoruz hep istedik. tanışmak isteyen, başka şehirlerden gelen arkadaşlarımız bile oldu.başkalarıda gelecek bizde gideceğiz.

nurturia anne olmanın kadın olmanın zorlukları ile başeden kadınların ortak buluşma platformu. bu grup kimsenin tekelinde değil. bizim böyle bir gayemiz yok. biz sadece çocuklarımızla beraber aynı dili konuştuğumuz kişilerle buluşmak istiyoruz hepsi bu.

çok üzüldüm. 33 yaşında 13 yıllık bir eğitmenim ve maalesef derdimi anlatamadığım ayrımcılıkla suçlandığım için üzgünüm.

düşününki hiç tanımadığım kişiler bizi yanlış anladı diye üzülebiliyoruz biz. nasıl ayrımcılıktan bahsedebiliriz.

sadece sanal bir ortamdayız. çocuklarımız var. kimlerle yazışıyoruz tanışmak istedik.

nurturia da kişiler birbirlerinin hassas olduğu konularda birbirlerini zorlamazlar. isim paylaşma, adres paylaşma, çocuk fotoğrafı paylaşma gibi durumlarda herkesin çekincesi var. elbetteki nurturia sosyal paylaşım sitesinin denetleyicileri var. elbette gerektiğinde kötü düşünceli insanların üyeliklerini iptal ediyorlar. ama bizde kendimize göre bazı önlemler almak zorundayız.
nurturia da sırf çocuk pornosunda kullanılmasın diye çocuklarının fotoğraflarını yayınlamayan kişiler tanıyorum ben. şimdi küseyimmi bu insanlara. yada ben yayınlıyorum o yayınlamıyor diye ayrımcılık olarak mı tanımlamalıyım bu durumu.  

yapmayın arkadaşlar; amacımız sadece sizlerle yüz yüze tanışmak kaynaşmak. aynı dilden konuşabilmektir. ayrı bir grup açıldı diye bu suçlamaya uğramak ağrıma gitti.

daha çok şey yazmak isterdim ama çocuğumla ilgilenmem lazım.

ben öncelikle bir anneyim. tıpkı sizlerin olduğu gibi....

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 11:16:00

SENİ AYAKTA ALKIŞLIYORUM DEMETCİM TAMAMEN KATILIYORUM YAZDIKLARINA SIKMA SEN CANINI

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 11:16:00

demetcim şimdi gördüm yazılanları ,hiç bu kadar uzun bi açıklama yapmak zorunda bile değilsin , üzme kendini ,tanışmak için çabalıyoruz birbirimizle ,ne kadar güzel bir şey , güzel olan bir şeyi çirkinlşeştirmeye çalışanlara hiç takılma , bence de oğluşuna sarıl ve de mutluluğu içine çek , görüşmek dileğiyle

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 11:23:00

boşver demetciğim umarım bu konuştuğumuz şeyler yazan kişinin tamamen yanlış anlamasından kaynaklanıyordur, ayrı gayrı yapacağımız hiçbir şey yok ortada kimse kimseyi zorlamıyor herkes kendi isteğiyle birşeyler yapıyor biz her geçen gün çirkinleşen bir dünyada sadece güzel dostluklar kurup inş. çocuklarımızı hep birlikte büyüterek ömür boyu güzel dostlarının olacağı güzel bir arkadaşlık ortamı hazırlamaya çalışıyoruz amacımız bundan öteye de gidemez zaten üzülme güzel arkadaşım görüşmek üzere kapatalım bu konuyuda gelmek isteyen cumartesi günü gelsin yerimiz  zamanımız belli:) hoşçakal.

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 12:37:00

merhaba arkadaşlar tamamen yanlış anlışılmış ben çko zor dostluk kuran biriyim ama size dün çok çabaladım cumartesi başlıgından ulaşmak için ama hiç yanıt gelmedi 2grubuda tanımam geçen hafta perşembe kızıma netten hamak ararken bu siteyi gördüm hoşuma gitti ve üye olmak istedim ,eskişehir grubunuda görünce sizlere katılmak istedim ve üyelik gönderdim biri kabul edildi diğer yani sizlerin yeni kurdugu kabul edilmedi,olanlardan haberim olmadıgı için arkadaşlara özelden mesaj gönderdim yanıt gelmeyince bugün çigdem hanıma yazdım.anlıyorum dikkatli olunmalı yaşadıgımız hayatta güven çok zor ben çalışmıyorum kendi işimiz var oraya takılıyordum doğuma kadar 3aydır çok sıkıldım keşke burayı daha önce keşfetseydim .neyse ben sizlere bunları anlatıp nekadar istekli oldugumu belirtmek istedim.

Ynt: eskişehirli annelerrrr....

04/28/2011 12:57:00

CUMARTESİ SENİDE BEKLİYORUZ :))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Eskişehirli Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...