kızımın doğum günü meselesi

06/27/2012 13:27:00

1 hafta önce kızıma doğum günü partisi düzenlemeye karar verdim.minik davetiyeler hazırlayıp komşularıma dağıttım.amacım apartman gününü de aradan çıkarmaktı.

kendi akrabalarımdan burada kimse yok.eşimin akrabaları da ilçede oturuyorlar ama kayınvalidemler de dahil hiçbiri ile sık görüşmüyoruz.hatta 1 yıldır hastane ziyaretleri için gelmeleri hariç bize misafir olarak gelmediler.gelmedikleri gibi eşimle beni de davet etmezler.ancak ben haber gönderip gidersem görüşüyoruz.kızım  babanesini dedesini tanımıyor o kadar yani.
ben plan programımı komşulara göre yaparken eşime de akşama da annenler ve akrabalar gelsin dedim,komşularla akrabaları karıştırmak istemedim.eşim tuttu doğum günü partimize annesini,kardeşini ve 2 yeğenini bir gün önceden ve yatılı davet etti.sanki yatılı kalacak başka gün yokmuş gibi.o kadar işimin içinde akşam yemeği ve kahvaltı hazırlamak fikri+kızımın diş çıkarıyor olması beni acayip gerdi.düşüncesizliği yüzünden eşimle baya bir tartıştık.önce eşime ne gerek var yatılı çağırmaya parti günü atlasınlar otobüse gelsinler dedim.eşim diklendikçe açtım ağzımı yumdum gözümü.kayınvalidemlere de gelmeyin diyemiyorum,eşimin düşüncesizliği yüzünden onları kırmak istemiyorum ama işin içinden nasıl çıkacağımı şaşırdım.eşimin akrabaları ile hijyen anlayışlarımız tutmuyor.4 kişi birden evde çekirge sürüsü gibi olacak ve ben mızmız kızımla uğraşırken mutfak banyo işgal altında olacak.çıldırdım düşündükçe.
velhasıl kuzumun doğum günü partisini iptal ettim.komşulara kızım diş çıkarıyor,işe güce bakamıyorum.altından kalkamıyorum dedim.yalan da değil,2 saatçik uyuyor gün içinde,hazırlanmam kendimi kasmama bağlıydı zaten.
hazırladığım butik kurabiyelerin boşa gitmesine mi yanayım,apartman gününden kurtulamadığıma mı yanayım,bitanecik kızımın doğum gününün mahvalmasına mı..ne hayallerim vardı:((off of!

Ynt: kızımın doğum günü meselesi

06/27/2012 13:48:00

Doğum gününü iptal ettiğin için bikaç yıl sonra pişman olacağına eminim. Eşinin ailesiyle olan ilişkilerin değişecek, kendi dünya görüşün değişecek... Ama kızının ilk doğum günü geri gelmeyecek. Heves ettiğin şeyler içinde kalacak. Düğünü ile ilgili bir çok şeyi bende böyle iptal ettim. Kv ile anlaşamayacağım için yapmam daha iyi diye düşündüm. Ama 6 sene geçti çok şey değişti. Şimdi birçok şeye şimdiki aklım olsa diyorum.

 

Bende eşinin akrabaları gelsin, varsın banyon batsın, varsın çarşafların kirlensin... Bu kızının ilk doğum günü. Gelsinler yatıya. Evin pis olsun. Bikaç güzel cümleyle alırsın gönüllerini. Dişlerimiz çıkıyor ev işleriyle çok uğraşamıyorum ama birlikte olmayıda çok istedim dersin. Ben oğlumu ne kadar çok kişi severse o kadar çok mutlu oluyorum. Babaannesi yanında olacak, akrabaları yanında olacak. İlerde resimlere baktığında inan bana çok mutlu olacak. Kızından bunu esirgeme... Gizydir süsle kızını, pembiş ayakkabılar, saç bandı... Birde pasta siparişi... Hiç bir hevesini içinde bırakma. Hele başkaları yüzünden hiç yapma bunu... Çok net konuşuyorum çünkü benzer şeyleri ben yaşadım.

 

Komşularınla gün meselesine gelince; bir tatlı bir tuzlu yaparsın yine gününü. Evin dip bucak temiz değilmiş çeşit çok yokmuş eğer bunlar laf olacaksa o insanlardan fayda gelmez. Birde en yakın akraban bile olsa bi eksik bulacaksa buluyor. Ben bir ev mevlidi yaptım. Süper hazırlandım. Eksik bulamadılar. O elbise mevlitte giyilirmi dediler. Yine buldular anlayacağın arkadan konuşacak şeyi :))

 

Takma arkadaşım milleti... ne istiyorsan onu yap onu yaşa...

 

Şİmdiden doğum gününüz kutlu olsun... :))

Ynt: kızımın doğum günü meselesi

06/27/2012 13:52:00

emreege o kadar guzel anlatmıs ki bencede baskaları yuzunden ne kendi gununu nede kızının İLK dogumgununu berbat etme ilerde pişman olma bi şekilde altından kalkarsın minik kızının dogumgununu kutluyorum opuyorum o minik ellerinden :)

Ynt: kızımın doğum günü meselesi

06/27/2012 13:56:00

henüz geçmedi dimi doğum günü zamanı.bence iptal etmeyin sizin için zor bir gün olacak ama sonradan hepten pişman olursunuz. doğum gününüz kutlu olsun nice mutlu yıllara.buarada benim oğluşun doğum günüde benim çabalarımla olmuştu çok yorulmuştum

Ynt: kızımın doğum günü meselesi

06/27/2012 14:30:00

bence de iptal etmeyin. yatıya gelenler size yardımcı olmazlar mı?

Ynt: kızımın doğum günü meselesi

06/28/2012 17:14:00

ya aynen sırf kv ve kp yüzünden oğluma d.günü yapmadım geldimi gitmek bilmez yardım etmez vallla gücüm yok artık... artık 2. yaşında yapıcam. değer miydi ertelemeye ???

Ynt: kızımın doğum günü meselesi

06/28/2012 17:38:00

OĞLUMUN DOĞUM GÜNÜ OLACAK O KADAR KİŞİYE HABER VERECEĞİM,KURABİYE VS.SİPARİŞ EDECEĞİM KV.YATILI DİYE İPTAL EDECEĞİM.ASLA YAPMAZDIM BÖYLE BİRŞEY.EŞİMLE TARTIŞIRDIM O AYRI AMA OĞLUMUN NE GÜNAHI VAR?BİRDE BABAANNENİN İLK D.GÜNÜNE GELMESİ KADAR DOĞAL NE VAR Kİ?BENCE ONLARIDA ÇAĞIRMALIYDINIZ BAŞTAN.GELİNCE KALACAKLARINADA HAZIRLIKLI OLMALIYDINIZ.BENDE SEVMEM KV.Mİ AMA ÖYLE BİR GÜNDE KOMŞU KADAR DEĞERİ VARDIR GÖZÜMDE...

Ynt: kızımın doğum günü meselesi

06/28/2012 18:08:00

zaten tüm mesele diş çıkaran mızmız bir çocukla 4 kişi ve unhijyenik yatılı misafir ağırlamaktı. iptal etmiştim,olacak gibi değildi.

annemi çağırdım memleketten.bana yardım edecek.işi başından aşkındı,2 günlüğüne geliyor sağolsun.kv de yatılı kalmayacak,aynı gün gelip gidecek.böylelikle biraz karar değiştirdiğim için utanarak millete tekrar haber verdim..
ben çok fevriyimde ondan oluyor bunlar:(


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...