bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

<12>

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 08:05:00

pekmezin aç karnı ve süt ürünleriyle aynı anda alınmaması gerektiğini biliyorum. sabahları ikinci uykudan uyandığında aç oluyor. 1 çay kaşığı(dolu dolu) verip üzerine meyve suyunu veriyorum ben. sağlık ocağından bir kağıt vermişlerdi beslenmeyle ilgili orda öyle yazıyor. mantıklıda zaten (çünkü susatıyor) 1 saat sonra falanda ya emiyor yada mama.su da veriyorum tabi.  balık için benim oğluma çok erken daha .ama bende isterim ki çok sevsin balığı inşş hepimizin bebişleri sever

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 10:00:00

zehram ben de pilavı tüm tüm veriyorum, merakımdan sormuştum inşallah siz de öyle veriyorsunuzdur diye ;)

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 11:05:00

beyaz peyniri suda bekletmiş olmak yeterlimi ki acaba. sizler  hangi peyniri veriyorsunuz. sütaş süzme verdim şimdiye kadar sonra pınara geçtik.

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 11:56:00

biz hala geriden geriden geliyoruz, meyve ve yoğurt veriyorum. dün ilk kez çorba yaptım patates, havuçi kabak(çok düşündüm mevsimi değil diye ama içine ilk vereceğim çorbada ne koyabilecğimi bulamadım, brokoli, ıspanak, karnıbahar ağır gelir diye düşündüm) yoğurda bayılıyor, muzu sevmiyor. armut ve elmayı yiyor ama yoğurt kadar iştahlı değil. kendimize yaptığım yemeklere tuz hiç koymuyorum yerken kızıma da tattırıyorum... 7.ayda kahvaltıya geçicez... sizleri takipteyim...

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 13:34:00

kermit erken doğum mu biz de prematüreyiz

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 13:49:00

yok erken doğum değil ozalp, aksine gelmeye pek nieti yoktu:))
drmuz ek gıda için ağır hareket edior, gelişimi kilosu ii diye de o yüzden geriden geriden geliyoruz ek gıdada biz:))

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 14:44:00

ben akşamları muz veriyordum bugün doktora gittik.burada çok sevilen bir doktor muz sadece çocuğun bağırsaklarını yorar dedi daha 8 yada 9.ayda sindirilir diyo aynı şekilde cevizde öyle ama tüm sebze çorbalarını yiyebilirmiş.bir de tereyağı ve unu kavur çorbalarına koy dedi çocuklar için çok yararlı dedi üstüne basa basa.ve yavaş git diyo yani biz hemen bi telaş içinde bizim yediklerimizden yesin diyoruz ama aslında bu hissiyat gereksiz çocuğa sindiremiyeceği şeyleri yüklemenin bi anlamı yok yani uzmanlar 7.ayda kahvaltı diyorlarsa bi blildikleri var ama bende hislerimle hareket ederek kahvaltı o bu şu ne bulsam veriyorum:)

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 14:55:00

barbarosum en doğrusunu yapıyorsunuz, uzmanlara kalırsa  6-12 ay arası anne sütü ön planda ek gıda çok az, onu yedirme bunu verme ondan sonra da benim oğlum gibi çocuklar oluyor. canımız çıktı sonradan alıştırana dek.
ben ettim siz etmeyin, aynen böyle devam edin. hiçbirşey olmaz.
yasak gıdalar zaten belli, sonuçta bal,çilek, inek sütü vs vermiyorsunuz ve dozunda bırakıyorsunuz. hiç sanmıyorum ki bu kasedeki yemek bitecek diye 6-7 aylık bebeğine direten anne olsun :)))

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 15:23:00

Filizz yumurta sarısını bile bekle vermek için diyo yazmadım biraz önce ama .8.ayda ben aniden hem kahvaltı hem herşeyi nasıl vereyim çocuğa çoğunluk 4.ayda başlıyo ek gıdaya ben yine 6 ay bekledim ne bileyim neye inancağımı şaşırdım kuzum deneme tahtası kardeşinde profesyonel olacam inşallah:)

Ynt: bebeklerimi 7 aylık olmak üzere...

03/14/2011 20:59:00

o doktorlar yüzünden benim oğlum ezilmiş muzu bile 13 aylıkken yiyebildi. inanabiliyor musunuz?

ek gıdaya başladığımda oğlum hemen öğürüyordu. korktum, acemiydim pes ettim. bazı salak doktorlar da normaldir gün gelir yer, üstüne gitmeyin dedi. ama ne teoriler, çiğneme refleksi genetikmiş de, karşısında ağız açma kapama hareketi yapıldığını görerek öğrenilmezmiş de, başkaa... annenin çabasıyla pütürlü yeme zamanı erkene alınamazmış ya da tembelliğiyle geciktirilemezmiş de, bir gün yiyecekmiş o zamanı bilemezmişim de...

zaten ben korkmuşum (oğlum 1 aylıkken babamı kaybettim, yakınlarımı kaybetme fobisi gibi birşey oluşmuştu o dönem) böyle bilimsel laflarla da iyice doğru bişey yaptığımı sanıp habire verdim püreyi. 9-10 aylık olunca da kafamı takmaya başladım. 13 aylıkken anca yiyebildi.

okuyanlara ders olsun...

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...