Dizi - homeland

<123>

Ynt: Dizi - homeland

01/05/2013 11:47:00

Bazı forumlarda spoiler deyince saklıyor bir sonraki cümleleri :) bize ondan lazım

Ynt: Dizi - homeland

01/05/2013 16:17:00

bir de ben brody'nin ailesine, aslinda hadi cocuklar kucuk ve daha hassas, karisina adama karsi anlayissizligindan dolayi kizdim. adam kac yillik esaret, iskence vb.den cikmis gelmis, cok cabuk normale donmesini beklediler. kadin icin de cok zor aslinda. olmus diye biliyorsun artik onu, baska birine asiksin, baska bir hayat kurma hayalin var, duzenini oturtmussun, bir anda her sey allak bullak oluyor ama yine de bence fazlasiyla normal davranan brody'nin en kucuk garipligini cok acayip birseymis gibi karsilamalari garipti. benzer sayilabilecek bir tecrube basimizdan gectiginden esimle surekli 'yahu ne var bunda, adam gayet normal, daha yeni geldi' diye aileye telkinlerde bulunarak izledik. 

 

Ynt: Dizi - homeland

01/05/2013 16:39:00

  Dİkkat yüksek miktarda spoiler içerir!!:)


  İlk etapta böyle dizi görülmedi,farklı filan dıye yazılar okuyunca çok şey bekledım,sonra azcık hayal kırıklığına uğradım.

  Brody ortadoğudakı savaşın ahlaksız,etik olmayan bi savaş olduğunu anladı,müslüman oldu,sonra terörist oldu,ama tabi tam içine sinmedi hiç biri sanki,sadece dinini değiştirdiğini çok doğal anlattı,kızına ve Carrie'ye.Terörist ruhu,adanmışlığı yoktu adamda bi şekilde..Askerdi sadece,ülkesi için hayatı pahasına yapması gereken bi görev olarak görmüştü o ana  dek bu görevi de.Gerçeklerın terz yüz edilmesi,empati hissettirmesi karakterlere fevkalade..ama bi kaç ayrıntı vardı ki,höh ebenın hörekesi dedım yani oralarda..Örneğin terörist örgütün lideri olan adamın ölü olarak ele geçirildiği,sonra gemide dua okunarak cenazesının yapılması,çok saygılı şekılde davranılması bedenine..Nİhayetınde islamı usüllerde gömmedıler,suya attılar ama,saygılıydılar,din görevlısı vardı filan..Çüşşş,koca bi çüş.Amerıkanın canlı bedenlere bile nası acımasız olduklarını bılıyoruz,Ebu garip i bılıyoruz,nası teknolojık işkence yaptıklarını,ordaki ruhu zedelenmiş hastalıklı askerlerın ellerınde o ınsanların heba olduklarını da bılıyoruz.Bu kadar keklenmez izleyici be=)
 
 Gelelım ergenelloya,kız karamsar,mutlu ve otlu (:) )takılırken bi şekılde yalandan aile saadetı yaşanmaya başladı evde beklenmeyen babanın gelmesıyle ,kafa karıştı,iyi kötü karıştı,bi yandan erkek arkadaş,yenı okul, derken ıyıce çekılmez,çemkirik bi kıza dönüştü,başbakanın oğluyla kadını öldürmelerı sonra bunun çok fena vicdan yapması çok rahatsız ediciydi,işi boka sardı kız baya bi..

 Neyse yıne de güzel dizi,devamını sabırsızlıkla beklıyore :) 

not:Brody'nın ağzı takma gibi la,yüzüne göre küçük sanki.Ginger olması dışında hiç bi çekiciliği yok adamın?

dippnot:Carrie'nin manik hallerınde elım ayağım titredi,irite oldum pis,asıl onun ruh halını analiz etsene Esra,nası takıntılı,nası kayık bi ruhu var..
Ynt: Dizi - homeland

03/05/2013 17:44:00

ne biçim yazmışım ya,yazık yenı ızleyeceklere.=)

Ynt: Dizi - homeland

03/05/2013 19:07:00

bak buraya yazacaktık unuttum sonra..

sizce brody doğru mu söylüyor yoksa kandırıyor mu carriecan'ı :}
konuşmayı dinlerlerken hangisi diğerine 'hadi kalkalım' işareti yaptı ona baktım..bana carrie gibi geldi, bu durumda brody gerçekten masum ama brody işaret çaktıysa zamanlama nedeniyle yapmış olabilir, şüphe ederim kendisinden..ne diyorsunuz :}

Ynt: Dizi - homeland

03/05/2013 21:28:00

Ben herkese güvendiğim için brody e güvendim. Yani haberi yoktu. Hep o mu milleti kandiracak :) abi nezir'in taa ilk bombayı patlatmadığı zaman bunu planladığını düşünüyorum.

Ynt: Dizi - homeland

03/06/2013 04:21:00

Ben Brody'nin son bombalama işini bildiğini düşünüyorum zira Carrie ona 'kararımı verdim seninle gelicem' derken adam çok tedirgindi bedeni oradaydı ama aklı Carrie de ve onun söylediklerinde değildi.Aynı sahnede Carrie Brody'yi öpmeye çalışırken Brody zorla pencere kenarına götürdü Carrie'yi ve arabasının yer değiştirdiğini de zoraki camdan bakıp şaşırmış gibi yaparak söyledi yani o sahnede çok tedirgin ve şüpheli davranışları vardı.Bana kalırsa Brody helikopterle Abu Nazir'in yanına götürüldüğünde orda yaptılar bu planı ve Abu Nazir gerekirse ölmeyi göze aldı ki bombalamanın sonucuna bakılırsa ölmeye değerdi onun için.


Brody'nin safı belli bence zaman zaman senaristler Brody ile ilgili kafamızın karışmasına sebep olacak sahneler de veriyorlar ama adam yelek giydi yahu ve öz ailesinden vazgeçti bu uğurda. 

Zavallı Carrie Brody'ye aşık ama Brody ona gerçekten aşık mı emin değilim,aşık bile olsa kullanıyor Carrie'yi gibime geliyor.

1 sene ara vermeseydi iyiydi ya çok uzun olmuş bu ara.

Beni bu harika diziyle tanıştırdıkları için nurti arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim :)


Ynt: Dizi - homeland

03/06/2013 06:09:00

Aklim karisti benim. Sayenizde son bolumu tekrar izleyecegim sanirim:) brody de hala birseyler var bana gore.

Ynt: Dizi - homeland

03/06/2013 09:12:00

SPOILER :)

Ben son bombastik olayı hazırlayanın Brody olduğundan pek emin değilim. İkinci kez aynı şüphe senaryosundan ziyade, üçüncü sezon daha ziyade, ilk ikisinden farklı olarak Carrie'nin Brody'nin suçsuzluğunu ispat etmeye çalışmasıyla geçecek gibi geliyor. Homeland ters köşeleri seviyor, çok fazla gözümüze soktular Brody'nin Carrie'yi cam kenarına götürmeye çalışmasını filan.
Ynt: Dizi - homeland

03/12/2013 13:49:00

evde sıkılmış halde fringe den sonra artık ne izleyebilirim derken sayenizde homeland e başladım. tabi 3 günde bitti 2. sezon sonuna kadar. sürükleyici, süprizlerle dolu, izlemeye değer. buradan sonra spoiler var aman ha :))

son bölümdeki bomba olayında brody şüphelilerden biri çünki carrie onu tercih ettiğini söylediğinde durgunlaştı ve bomba patlamadan carrie i oradan çıkardı. öte yandan daha kuvvetli olan ihtimal içerideki köstebek tarafından hazırlanıp teröristlerle birlikte brody e tuzak kurulmuş olması. içeriden kimin sızıntı yaptığı bilinmiyor hala. eski ekipten göz ününde olan birisi olmalı diyorum bu kadar önemli bir rolde . estesten şüphelenmiştim ama öldü, carrie değil brody i ayrı tutuyorum bu gruptan. virgil yaşıyor mu emin olamadım, gavez miydi biri daha vardı ama bence önemsiz bir karakter.
bombacı içlerinden güçlü birisi ama abu nazir öldürülünceye kadar kendini açık etmeyecek son koz olacak biri olmalı. harry potter da snape in durumu gibi. en son ana kadar voldemort un yanında gibi savaşmıştı sadece son hamlede aslında karşı tarafta yer aldığını anladık.
 geriye yalan makinesinde sıkıntı yaşayan ve aileen e karşı pek bir insancıl olan saul kalıyor. yılların istihbaratçısı, ortadoğuda, afrikada müslümanlarla çok içiçe yaşamış, eşi de asyalı. 
bakalım yeni sezonda ortaya çıkabilir köstebek. eğer saul ise en yüksek yetkili kişi olarak ilginç bir durum söz konusu olacak- ki bence diziye uygun düşer.
köstebek ve bombacı konusunda fikirlerinizi merak ediyorum.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...