Denemeye başladık...

Ynt: Denemeye başladık...

07/01/2010 06:00:00

Bizim kuzu uykudan uyandıktan sonra nadiren itiraz ediyor olsa da lazımlığa çişini yapmaya başladı. Önce sabah uyandığında oturmaya başladı, zamanla gün içerisindeki uykularından sonra da oturma sayısı arttı. Mızırdıyorsa ısrar yok ama oturursa çiş yapıyor. Dün ben işten geldikten sonra tuvalette beni gördü sende oturmak ister misin diye sorunca da lazımlığına uzandı. Hevesle üzerine oturtup kitap kurcalamaya başladık bizim kuzu kaka yaptı. İnsan anne olunca bir kaka nasıl mutlu ediyor. 

Ynt: Denemeye başladık...

07/01/2010 10:43:00

Bir hayaldi benim için bezden kurtulmak yapamam sanıyordum ama 3.haftamız ve %70 başarmış durumdayız.ben hala inanmakda zorlanıyorum ama.dün gece ilk kez bezsiz yatırdım.tamiz kalktık.artık hiç bez bağlamıyoruz.dün dışarı gezmeyede bezsiz gittik.gerçekden süper bişi.darısı herkesin başına.ama herşey ısrarsız oldu ve bu çok önemli.

Ynt: Denemeye başladık...

07/01/2010 11:06:00

biz de 1 haftadır gündüzleri evde normal külot veya alıştırma küloduyla bırakıyoruz. Bakıcımız takip edip yapacağını anlayınca tuvalete götürüyor. adaptöre ek olarak bir de lazımlık aldık, soruyoruz hangisini isterse ona oturuyor. dün öğlen uykusuna bezli yatmasına rağmen tamamen kuru kalkmış ve tuvalete oturunca da bol bol çişini yapmış :)) akşam ben eve gelince heyecanlı heyecanlı anlattı "kendim yaptımm" diye :))
henüz gece bezsiz yatırmaya cesaret edemiyorum ama gündüzleri giderek daha iyi oluyor. ilk birkaç gün kakasını yapmak istemedi tuttu, bezine yaptı ama birkaç sefer onu da yakaladık. bu yaz bu işi çözeceğiz sanırım :))

Ynt: Denemeye başladık...

07/12/2010 11:49:00

3 hafta önce bizde başlıyoruz dedim ama başlayamadık. Şimdi bezsiz bebek kitabını okuyorum, bakıcı teyzemiz de benimle birlikte kitabı bitirecek ve iş birliği içinde bezsizleşeceğiz umarım.

Ynt: Denemeye başladık...

07/13/2010 09:10:00

Bezsiz bebek kitabını okumaya devam, anladımki daha erken başlayabilirmişiz. Oğluş henüz daha çok küçükken daha belirgin işaretler veriyordu, kakasını yapacağına dair, neyse artık başlıyoruz. Bu sabah ilk denememizi yaptık ama hemen bezi çıkartmayacağız. bir süre bez bağlamaya devam.

Ynt: Denemeye başladık...

07/13/2010 09:39:00

Supersiniz. Biz de bezi 3 hafta önce tamamen çıkardık. Masallah diyim. Gece alt islatma 2 kere oldu sadece. Yolda durduk tuvalete adaptor koyduk oyle yaptı. Kaka kazası zaten hiç olmuyor. Arada cis oluyor gün icinde. Cis dedikten sonra tuvalete kadar tutuyor ama arada dalıp biraz kaçırdığı oluyor. Dün köpek dişleri nedeniyle huysuzdu gun içirse kaçırdı ama genel olarak çok iyiyiz. Maşallah tekrar. Bezsiz bebek kitabını okuyunca ben de keske daha erken bakasaydım demiştim. Olsun. Hemen adapte oluyolar zaten. Oturaga o otururken ben de klozete oturuyordum o ise yariyordu. Kolay gelsin. Güzel gelişmeleri heyecanla bekliyoruz

Ynt: Denemeye başladık...

07/13/2010 11:06:00

Cesaret verdiniz bana. Bakıcı teyzesi öğle vakti tekrar denemiş ve yine ağlamış Deniz. En iyisi benden görmesi olacak, bu gün lazımlık alacağım artık. Umarım yaz bitmeden en azından gündüz bez kullanmadan geçirebiliriz günlerimizi. Oluşacak çiş kazaları içinse halıları kaldırıp kilim yayacağım, onlar nasıl olsa makinede yıkanabiliyor, çok problem olmayacak. Sizdeki gelişmeler süper, cimcime halletti bu işi artık, tebrikler ikinizede. Görüşmek üzere.

Ynt: Denemeye başladık...

07/21/2010 09:43:00

Gelişmeleri bildireyim :) gündüzleri artık tamamen bezsiziz. ev içinde ve kısa süreli parka felan gidişlerde artık hiç takmıyoruz. Aslında hala kendisi çok haber veriyor sayılmaz, genelde biz tahmin ediyoruz ama en azından artık tutmaya veya öğlen uykusundan kuru kalkmaya başladı :)
dışarı uzun süreli gezmeye gittiğimizde bez bağlıyorum çünkü umumi tuvaletlerde ne yapacağımı kestiremiyorum.
ayrıca tembel ben gecelere hala cesaret edemiyorum. bazı sabahlar kuru kalkıyor ve direkt tuvalete götürüyoruz, ama bazen de dolu bezle uyanıyor. benim de kolayıma geliyor şimdilik geceleri bez bağlıyoruz. ama bu kadarı bile çok iyi bence, çok memnunum durumdan :))

Ynt: Denemeye başladık...

07/21/2010 10:38:00

Internet kotu oldugundan giremiyorum. Bi yazabilsem aslinda ne iyi olacak. Aceleye gerek yok. Yavas yasav soyluyorlar zaten. Onceleri cis diyordu dedikten 30 sn sonra yapmaya basliyordu. Sonra bir dakikaya cikti. sonra biraz daha aciliyor sure. Cis kazalari cok azaldi. Ama dis cikarirken kacti mesela. Geceleri bezsiziz ve kaza o kadar az oluyor ki. Gece yatmadan once mutlaka cise oturtmali. Bi de aksam yemeginde fazla sivi tuketmemeli gibi. Mesela karpuz yememeli:) Karpuz yerse risk var. bi de gece uyanip cis dedigi de oldu bi kac kez. Cise oturttum


Bence bu bez birakma isi bardagin dolu tarafini gormek gibi bisi. Tuvalete giden her cise memnun oluyorsun, kactiginda da olsun ne olucak diyosun:) Ogreniyorlar yavas yavas. Bebek adimlariyla Acele yok:)

Bu arada soyle bi hata yaptik biz. Hep adaptore alisti. cise tutmaya alistirmadik. tutunca yapmiyor. Denize gittik diyelim yolda cisi geldi. Tutuyorum kenara i ih yapmiyor. Yine de kacirmadi eve kadar geldi ama zor bi durum. Nerden bulacam adaptoru, yap iste:) Bi de hem cis hem kakaya cis diyoruz ama sikayetimiz yok:)

Oh masallah miniklere. Yazin ne kadar bezsiz o kadar iyi kanimca:)


Ynt: Denemeye başladık...

08/18/2010 07:58:00

Merhaba,

Bir haftadır biz de denemeye başladık. Çalıştığım için birbirinin aynısı olan 2 lazımlık aldım. Biri annemlere biri bizim eve ama oğlum lazımlığa oturmayı sevmedi. Bir kere banyoya bir kere de balkona ayaktayken çişini yaptı. Tesadüf mü bilinçli mi oldu anlayamadım. Son bir iki gündür ise hiç bir gelişme yok. Annem daha erken olduğunu ben ise geç kaldığımızı düşünüyorum. Sanki hiç alıştıramayacakmışım gibi geliyor. Erken mi pes ediyorum acaba?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...