Denemeye başladık...

Ynt: Denemeye başladık...

05/29/2012 07:55:00

Denemeye başladığımızın 5. günü Baybars çişini haber vermeye başladı ve artık her lazımlığa oturduğunda mutlaka çişini yapıyor sonra klozete beraber döküyoruz. hatta sırf çişini dökmek için bile yapıyor denebilir. bunu öyle oyun haline getirdi ki bazen taksit taksit iki kerede yapıyor çişini iki kere dökebilmek için :) . Şu anda çiş araları çok kısa 30dk. bir götürmem gerekiyor eğer haber vermediyse ve başka bir şeyle meşgulsem 1 saati geçerse kaçırabiliyor. 

İlginç olan hala kaka yakalayamadık. Baybars çok hızlı kaka yapan bir çocuk. Belki hala onu tutamıyor bilmiyorum ama onu da yaparken 'çiiş' diye haber veriyor. Ben yine de lazımlığa oturtuyorum kakayı da buraya yapacaksın diye gösteriyorum ama bakalım. Tecrübeli anneler; çişini daha uzun tutmaya ne zaman başlar sizce? Dışarı çıkacağımız zaman bez bağlıyorum mecburen ve henüz kuru olarak eve gelmedik..

Ynt: Denemeye başladık...

05/29/2012 09:36:00

bugün tuğçenin wc eğitiminin 6.günü.


bizim evde 1 yaşından beri adaptörde lazımlıkta hep tuvalette onun göreceği yerde durur.ben wcdeyken yanıma gelir beni seyrederdi.ne kadar oturtturmaya çalışsamda biara korkutsamda hiç oralı olmadı.en son bu martta açmıştım ama soğuktu havalar hasta oldu.bide hiç tutamıyodu geldi deyip yapıyodu garibim beze döndük :))) tam deneyecekken bu sefer 21 günlük fizik tedavim girdi araya maalesef.

bu aradada ev ahalisi hep bu konuyu konuşuyoduk aramızda yada direk onunla göz kontağı kurup ;) bezimiz azaldı paramızda yok naapsakki artık alamayız sen büyüksün artık abla oldun bez bebekler için filan diye.derken perşembe sabahı öylesine deneme mahiyetinde lazımlığına oturtmuştum kakasını yapıverdi :O evde bi bayram havası tabii.baba anneanne dede hepsi arandı tebrikler hediyeler kabul edildi.o ara 1-2 gün dışarı çıkmamız gerekiyordu mecburen bağladık bezini.ama baştan ciddi ciddi konuştum eve dönünce tekrar altını açacağımı bez bağlasakta yapmaması gerektiğini söyledim üstüne basa basa.bende kararlıydım artık.biara annem soğudu havalar beze dönsenmi dese de hayır olmaz bidaha bezden kurtulamayız dedim.bu arada salı günü çocuk kütüphanesinden aldığımız "güle güle kakalar" isimli kitabında etkisi büyük.içinde anne kakayı bekleyen bebekler olduğu eğer çocuklar karnından anne kakayı çıkarmazsa bebeklerin ağladığı resimlerle hikaye tarzında anlatılmış.her oturuşta bunu okuyoruz.tuğçe bayılıyo kendini hikayedeki çocuk yerine koyuyo.

şimdi sadece yatarken ve dışarıda bez bağlıyorum.ama konuşuyorum bazende soruyorum varmı die.ilk günler çok kazalar olduysada dün hiç kazasız 1.günümüzdü.ama bu sabah kakasını kaçırdı maalesef.zamanla öğrendiğini farkedebiliyorum.çişinide gelmeden 2dk önce haber veriyo hatta ben banyodayken balkondaki babasına koşup haber vermiş çişim geldi diye.çıktımki oturuyo yaptı hemen.lazımlığına yapıyo hep adaptörden korkuyo.kendisi silio poposunu kendisi lazımlığını wcye döküyo ve sifona basıp eveeeeeett diye bağırıyoruz birlikte :)))) altına kaçırınca aaaa yazık anne kaka çocuklarına kavuşamadı tühh deyip üzülme numarası yapıyorum.o da baya suçlanıyo kaçırdığında.neyse bidahaki sefere yaparsın lazımlığına bebekler bekler annesini diye teselli ediyorum.şu anda uyuyor ve altındaki bez taaa pazar akşamı bağlanan bez.hep kuru kalktı pazardan beri bakalım ne zaman tamamen öğrenecek ;)) herkese kolay gelsin üstüne düşülmesi gereken zor ama zevkli bir iş ;)))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...