Denemeye başladık...

Ynt: Denemeye başladık...

04/30/2010 11:27:00

Merhaba, bizim o şekilde bir hafta süren bişi olmadı. Ama mesela dün gitmek istemedi, biz de bezledik. Bence üstüne gitmeyin, siz giderken onu da alın yanınıza, daha çok minik illa gider. Ya da klozete oturtup eline kitap verebilrisiniz. Belki diş filan gibi başka bi sorun vardır? olabilir mi acaba? genel keyfi nasıl?

Ynt: Denemeye başladık...

04/30/2010 11:39:00

ozguranne teşekkür ederim hemen cevap verdin:)
üstüne gitmeyip hiç tuvalete götürmeyelim diyorsunuz?
2 gün hiç götürmedim tuvalete. sonra tekrar deneyelim dedim, gene aynı maalesef.
alttan yeni bir diş çıktı, ama bu diş onu hiç zorlamadı (7 oldu dişler). gerçi azılar uzun zamandır zorluyor; ama bir iki gecedir rahat. sanırım sakin döneme girdik. Tracy diş ağrısının 3 günlük peritlar şeklinde sürdüğünü söylüyordu (Beyza da Tracy'nin dediğini teyit ediyor her seferinde), onun için en azından birkaç günlüğüne sıkıntısız dönemde olduğumuzu biliyorum. yani genel keyfi iyi, hatta mutlu diyebilirim.
klozet üstünde kitap Beyza'da işe yaramıyor malesef. şarkı ve etraftaki neslerin tanıtımı isimlerinini tek tek sıralanmasından hoşlanıyor.
napmalı tuvalet olayını birkaç gün tümden unutmalı mı acaba? ya da klozetten mi korktu acaba diyorum, lazımlık mı denesek? şu an geldi aklıma! hı?

Ynt: Denemeye başladık...

04/30/2010 11:47:00

A tabi ya, lazımlık deneyin. Hatta isterseniz banyoya koymayın, odanın bir köşesine koyun. Ev geçenlerde bi çok soğuktu geçici olarak odaya aldım pek hoşuna gitti bizimkinin.

Ynt: Denemeye başladık...

04/30/2010 11:50:00

çok teşşekkür
evet bi denemek lazım
akşam salonda lazımlık partisi verelim
sonra size de haber verelim...

Ynt: Denemeye başladık...

05/03/2010 11:33:00

Durum raporunu sunarım:)
cuma akşamı denedik salonun ortasında lazımlık olayını, ama hiç bana mısın demedi.
sonra cmt sabahı beni tuvalette izledikten sonra, bir deneyeyim dedim ki sanki 1 haftadır sorun yaşayan başkasıymış gibi keyfile tuvaletini yaptı.
2 gündür ilk başlarda başladığımız gibi sadece kaka için kullanıyoruz tuvaleti, bugün itibariyle uyku sonrası çiş için de kullanmaya başladık.
umarım bu durgunluk dönemi böyle kalır bir daha tekrar etmez.
ozguranne, sana da yardımların için çok teşekkürler...
sevgiyle

Ynt: Denemeye başladık...

05/03/2010 15:06:00

Ben de coook zaman olmus yazmayalı, bir durum raporu da benden :)
Çınar da birkac hafta önce bir durgunluk dönemine girmişti. Lazımlıgında kesinlikle oturmak istemiyordu, biz de zorlamadık. Ama bir yandan kumas bez kullandıgımız icin tuvaletini yaptıgı zaman cok rahatsız oluyor ve elini bezine vuruyordu. Ben de o zaman hemen "Aaa cisini yapmıs Çınar, hadi hemen bezini degistirelim" falan deyip altının kuru kalması icin ugrasıyordum.
Sonra klozet adaptörü aldık, bir de bununla deneyelim dedik.. petit pottete diye birsey, lazımlıga da dönüsebilen birsey. Evde kesinlikle oturmak istemedi adaptöre, yine zorlamadık.. Artık endişe ediyordum, herhalde geri dönmeye basladık diye... Ama birden hersey degisti :))
Ankara'ya ablamın yanına izne gitmistim gecen hafta, yanımızda adaptörü de götürdük umutsuz bir sekilde.. Evde adaptörden tırsan yavruş, birden cok sevdi ve hemen düzenli olarak kullanmaya basladı. Her sabah erkenden ciş ve kaka, gün içinde kuru bez ve 4-5 defa ciş şeklinde! Bir düzene oturdu gibi 10 gün icinde.. simdi artık döndük evimize, aynı sekilde devam ediyor :) Arada kacırmalar oluyor ama hic önemli degil, artık tuvalete ne yaptıgını farketti ya... Bakalım önümüzdeki günlerde neler bekliyor bizi?
Herkese kolay gelsin... Size ve bıdıklarınıza sevgiler... bol güneşli günler ;))

Ynt: Denemeye başladık...

05/17/2010 06:58:00

Beyza pazar sabahı uyandığında bezi kuruydu:) 
günaydın faslımızın ardından tuvalete gittik ve BİNGO, bolca çiş yapıp mutlu oldu:)
üstelik gece uyanmıştı birkaç kez! sabah o uyandıktan 15-20 dakika sonra yanına gitmeme rağmen hala çişini yapmamış.
ama bu o güne özeldi sanırım, bu sabah bol çişli bir bezle uyandı!
olsun yine de mutluyuz:)

bu arada seralp çok sevindim sizin adınıza:)

Ynt: Denemeye başladık...

05/17/2010 07:05:00

Ne güzel haberler:))) Çok sevindim.... 

Ynt: Denemeye başladık...

05/17/2010 07:22:00

sonunda biz de denemeye başladık.
alıştırma turlarını atıyoruz.
sabah kalktıktan sonra ilk yarım saat içerisinde çiş yaptığını biliyorum ve denemeye başlamak sabah saatlerinin uygun olduğuna karar verdim.
dün sabah sadece bir damlaydı sanırım kaçırdım dedim, belki de ilk olunca tuhaf geldi.
bugün sabah oturdu ve hemen yapıverdi çişini sonra da tuvalete döküp bay bay yaptık.
bundan sonra her sabah denemeye devam
bezsiz bebeğe adım adım

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 12:48:00

2 ay kadar önceki denemelerimizde ısrarla lazımlığa oturmayı reddettiği için , her gün olmamakla beraber korkutmadan denemelere devam ediyorduk falan ama şu son iki haftadır, her sabah uyandığında oturttuk ve itira etmemeye başladı. Fkat yapmıyordu hiç birşey. Dün çıplak oturmakta bir sıkıntı var belki diye düşünmüş annanecik ufak külot giydiriğ oturtmuş, ozaman çiş yapmış :)

Bugün de sabah kalkınca oturttuk (bu kez yine çıplak) veee kakasını yaptı :) Biraz önce yine oturttuk veee çişini yaptı :) Allahım bu nasıl bir mutluluk, çok sevindik. Ananemize sonsuz teşekkürler. O olmasa bu tez yoğunluğunda ben bu işi dahaçok ertelerdim.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...