Denemeye başladık...

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 14:01:00

merhabalar,
Bezsiz bebek kitabını aldım okumaya başladım..en kısa zamanda da denemeye başlamaya karar verdim, çünkü Rüya da artık kakasını yapınca çok rahatsız olduğunu belli ediyor ve hatta 3-4 ay önce kakası gelmeden kaka kaka demeye başlamıştı, ama o zaman daha çok erken hem de kış vakti diye pek önemsememiştim..son 1-2 haftadır, kaka deyince kızım kakan geldi mi yoksa yaptın mı deyince genelde doğru cevap verdiğini keşfettim. yani yaptıysa yaptım, sadece hissettiyse geldi diyor :)))

sorum şu..klozet adaptörünü almıştım önceden, nasılsa lazım diye. şimdi onunla başlasam olur mu yoksa mutlaka lazımlık da gerekiyor mu, yani ikisini birden mi çocuğa sunmak lazım?? hangisini severse artık..??

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 14:03:00

Ben bi süredir uzak kalmışım. Ne güzel gelişmeler olmuşş:)))


Banu tebrik ederim Be güzel yaa süper:)

Yeşilanne çok sevindim, süpersiniz yahu:)

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 14:04:00

yukseltur, biz ikisini de aldık. kendi başına gitmesi lazımlığa kolay ama adaptör de iyi. Ben olsam ikisini de alırdım:)

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 14:25:00

yaaa lazımlık var ama istemiyor adaptör almak istiyorum ama karar veremiyorum bende ben bu işi tatilde halledicem yaaa kafaya koydum :)

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 14:42:00

Ozguranne çok sağol, senin sayende kafamda deneme fikirleri oluşmuştu ve gerçekten olabiliyormuş gördük.
Biz MC' den lazımlık aldık fakat henüz adaptör almadık. Hangi adaptörü alsak diye düşünmekteyiz. Fikirlere açığız :)

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 15:05:00

super haberler Yesil_anne, bizde de bu hafatsonu gelisme oldu, surekli itiraz eden Derin kendisi oturmak istedi, tuvalete...adaptor var bizde...2 kere cis yapmadi sadece oturdu...sonra cis yapmaya da basladi:)) ama hala kakayi yapmak istemiyor, umarim zamanla onu da yapar:)
ne gusel Tenten erkenden baslamis:) evet adaptor alin kesin, bizde bjorn marka var.

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 16:08:00

Biz böyle standart bişi aldık. Turuncu üzerinde zürafalar var.

Bizde çok gelişmeler oldu ama bir türlü doğru dürüst oturup yazamadım.
Antalya'da babane desteği ile tamamen bezsiz gezdik. Çişi söylemeye başladı. Gerçi söyler söylemez yaptığı oldu. Böyle koştura koştura tuvalete taşıdım. Ama yetişemeyince üzüldü. Şimdi biraz daha erken tiş gibi bişi diyor. Ama çok yorgun ve yoğun olduğumdan dışarı çıkarken ve uyurken bezi çıkaramadım henüz. Sanırım azıcık cesarete ihtiyacım var. Ela iyi. Bana lazım:)

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 16:43:00

masallah:) Ela super, bu yaz halledersinzi bu isi bence:))
Derin de bir kere azcik kacirdi, uzuldu, rahatsiz oldu...hic onemli degil falan dedim, neyseki sonra oturup yapti yine...Ben cok korkuyordum bu cocuk oturmicak hic tuvalete diye ama basladi:) okulun cok faydasi oldu bize, onceleri okulda da hic oturmuyordu sadece tuvalete giden arkadaslarini syerediyormus...hala inanamiyorum, umarim boyle gider:) ben de hala don gibi olan bezleri takiyorum, ne zaman cikarmak lazim acaba?

Ynt: Denemeye başladık...

06/01/2010 18:01:00

Merhaba
Ne güzel havaların ısınmasıyla herkes bezden uzaklaşmaya başlamış. İnşallah en kısa zamanda her bebek bu yaz sıcağında bezsiz gezmeye başlar...
yukseltur ve gulsum ben bunu almıştım:http://www.e-bebek.com/klozet_adaptoru_ve_oturak/diger/potette_portatif_lazimlik_tuvalet_adaptoru/XYZ-95799">
http://www.e-bebek.com/klozet_adaptoru_ve_oturak/diger/potette_portatif_lazimlik_tuvalet_adaptoru/XYZ-95799
Çok da memnunuz. Beyza hiç sorun yaşamadı adaptörle ilgili. üstelik bir yere giderken çantada da çok az yer kaplıyor.
Yalnız biz lazımlık olarak hiç kullanmadık, o yöndeki performansıyla ilgili yorum yapamayacağım. Sadece bir kez Beyza tuvalet konusunda bir durgunluk dönemi yaşarken denemiştik, Beyza sadece şaşırdı ve başarıya ulaşamadık.
Ancak tatile giderken de yanımıza alıcam, bakalım plajda orda burda dolaşırken tuvalet aramak zorunda mı kalacağız yoksa herhangi bir yerde lazımlık olarak kullanacak mıyız?

Ynt: Denemeye başladık...

06/02/2010 14:37:00

Hakkaten de çok güzel gelişmeler bunlar...
EmineKartal bizde de aynı adaptörden var ama Çınar lazımlık olarak sevmedi, üzerine o özel poşetlerinden geçmiş haliyle... Bu sıralar yeni yeni 1-2 hafta süren bir durgunluk döneminden çıkıyor, o yüzden bakıyorum adaptörü istemiyor hemen lazımlıga oturtuyorum. Bazen ikisine de yapmıyor ama bu ara biraz böyle idare edicez galiba. Kakası geldiginde ne güzel "bufff" derken birden kesti haber vermeyi.. yine diş geliyor herhalde...
Neyse sonuçta hem adaptör hem de lazımlık lazım bence de, birini istemeyince diğerini kullanıyor.
Herkese kolay gelsin... Bu yaz hepimize bezsiz günler diliyorum :))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...