hayali IKEA reklamı

<12>
05/31/2011 10:22:00

Bu aşağıdaki reklam bir zamanlar bana emaille gelmişti. Kim yazmış bilmiyorum ama çeviri olduğu belli. Ben çok güldüm, size de iyi eğlenceler. Özellikle de eğer daha önce IKEA'dan çok alışveriş yapmış birisiyseniz daha komik gelecektir. :))

"IKEA olarak misyonumuz size kalitesiz mobilyalar satmak ve hayatınızdan ne kadar çalabiliyorsak o kadar saat çalmaktır.

bize göre bir mobilya alışverişi bir transatlantik uçuşundan daha uzun sürmelidir.

"shoddi" yatağımızı denediniz mi? seks hayatı olmayanlar için ideal. Fiyatı sadece 20 dolar ve montajı 20 saat sürüyor. bambu efekti veren saman kağıdından üretildi.

biz isveçliler sizi dinamitle, sağlam otomobillerle, kitsch pop müzik ve kaliteli pornoyla tanıştırdık. artık yassı paket mobilyalarla tanışma vaktiniz geldi.

uyduruk bir mobilya alıp onu tüm gece monte etmeye çalışmaktan daha keyifli ne olabilir? osurduğunuzda bile dağılacak tahta görünümlü kağıttan yapılmış bir kanepeyi 50 dolara almak varken neden başka bir yerdeki kaliteli bir kanepeye 1000 dolar ödeyesiniz ki?

size verdiğimiz vida ve yassı tahtalarla dünyayı bile inşa edebilirsiniz. Ama sakın o küçücük parçalardan bir tanesini bile kaybetmeyin yoksa işiniz biter.

mağazalarımıza nasıl gidilir?

tüm mağazalarımız ulaşılması güç ve trafik sıkışıklığına sahip otoyol kenarlarına kuruludur. yolda giderken havaalanı büyüklüğünde penceresiz bir metal kutuyu arayın, mağazamız işte o.

mağazamız

mağazamıza girer girmez çocuklarınızı o küçücük oyun odasının içine atın. Onlara insan ruhunun küçük yerlerde izolasyon içerisinde yaşadığını öğretin. bundan sonra artık labirentimizde gezmeye hazırsınız. içerde pencere veya saat yok. böylece güneşin ve onun zararlı etkilerinden kurtulmuş oluyoruz, aynen isveç'te olduğu gibi.

tüm mağazalarımız tek yön gezilecek şekilde dizayn edilmiştir. amacımız ne olursa olsun sizi çıkıştan uzak tutmaktır.

sadece yatakodası kısmına direkt olarak gidebileceğinizi mi hayal ettiniz? Yol boyunca gerekli gereksiz tüm ürünlerimizin yanından geçmeden oraya varabileceğinizi sanmayın. unutmayın, sizi kontrol ediyoruz. bize direnmeye kalkarsanız mağazadaki o küçük kurşun kalemlerimizi gözünüze sokarız.

sadece okları takip edin, eğer yorulursanız ortalıktaki yataklardan bir tanesine uzanın ve kafanızı son 7 senedir yıkanmamış yastıklardan bir tanesi üzerine huzurla yaslayın.

mağazalarımızda herbir kilometrekarede bir çalışanımıza rastlayabilirsiniz

(isveç kronu/dolar kuruna göre bu değişebilir).

eğer onlardan bir tanesine rastlarsanız ona 50 dolar rüşvet verin ve sizi direk mağaza çıkışına götüren gizli geçite ulaştırsın.

restoran

9 saat boyunca mobilya metropolünde kaldıktan sonra, yerel isveç yemeğine ne dersiniz? köftelerimiz gri renk köpek maması gibi görünse de oldukça lezzetli ve ucuzdur.

ev araç gereçleri

restorandan çıktıktan sonra, temiz hava alabilmek için bir başka katımızla mücadele etmeniz gerçeğiyle vurulacaksınız.

burada size asla lazım olmayacak şeyleri satmak için elimizden geleni yapacağız.

metal tuvalet sandalyeleri, ışıklı kokteyl karıştırıcıları, polyester gardrop yer düzenleyicileri, kağıttan yapılmış aydınlatıcılar...

depo

gerçekten sadece bir depo mu? yassı paket cehennemine hoşgeldiniz. burada bir paketi bir raftan almak için profesyönel bir yük taşıyıcı olmanız gerektiğini farkedeceksiniz. tabii ki bizden yardım falan beklemeyin. 50 dolara gardrop almak istiyorsanız 50 kiloluk yassı paketleri havaalanı hangarımızdan kendiniz yükleyip taşımalısınız.

kasalar

kasalarımızın olduğu bölge bir mülteci kampını andırır. kasalardaki sıralar cumartesi öğleden sonra bir lunaparkta karşılaşabileceğinizden bile daha uzundur. kasaya vardığınızda tam iki gündür mağazamızdan çıkamamış olduğunuzu farkedersiniz ve bu sırada paranız çoktan bize doğru kanatlanmıştır bile.

exit cafe

yolculuğunuz çıkış kafemizde son bulacak. yaşama isteğinizi çoktan yitirmiş durumdasınız, ama o da ne? 1 dolara'a sosisli sandviç mi?

bu herhangi bir insanı neşelendirmeye yeter de artar bile! neşelenin, çünkü daha aldıklarınızı kendiniz taşıyıp monte edeceksiniz.

aracı yüklemek

açık havaya ulaştınız. artık yapmanız gereken tek şey aldıklarınızı kamyonunuza yüklemek.

aa o da ne? yoksa bir kamyonunuz yok mu? haha, son gülen hep biz oluruz.

aldığınız yassı kutular asla orta boyutlu bir otomobile sığmayacak şekildedir. aldıklarınızı bagaja veya aracın içine sığdırmak hapisten kaçmaktan bile zordur.

işte burada size gülüyoruz. biz isveçliler aynı zamanda oldukça zenginiz. Yine de ülkemizde 6 ay güneş yüzü göremiyoruz.

kendi başınıza montaj

sonunda evdesiniz...

tüm pazarlama stratejimiz aldıklarınızın montajının kolay olduğuna dair sizi kandırmak üzerine kurulmuştu ve siz de bunu yediniz.

eğer şanslıysanız aldığınız mobilyadan hiyeroglif benzeri bir montaj kılavuzu çıkar. kılavuzun içinde bir tek kelime yazı bile yazmaz...

böylece aynı kullanma kılavuzunu dünyadaki tüm ülkelerde kullanabilir ve çeviri parası ödemeyiz. kılavuzdaki resimleri ise mağazalarımzda kaybolmuş henüz emekleyen çocuklara çizdirdik.

montaj sırasında unutmayın: en önemli parçalar daima kayıptır. 40 tane vidaya mı ihtiyacınız vardı? biz size 20 tane veririz.

kuzey avrupada hayat zor ve siz de buna alışmalısınız.

artık işimiz bitti. mobilyanız sadece ilk taşınmaya kadar garantilidir.

bu arada, mobilya isimlerimizin (slanpshod, flinkpodd, slapdash, dochenflegen,vs...) ne anlama geldiğini hiç düşündünüz mü?

isveççe neler diyoruz size bir bilseniz... mobilya isimlerimizin çoğu isveç argosunda penis benzeri anlamlar ifade eder. penis isimli koltuğumuza oturursunuz

ve biz de buna güleriz."

 

Ynt: hayali IKEA reklamı

05/31/2011 10:23:00

merak etmistim,
iyi olmus yazmanız.

Ynt: hayali IKEA reklamı

05/31/2011 10:28:00

:)))

Ynt: hayali IKEA reklamı

05/31/2011 10:31:00

süper ya koptumm:)

özellikle o labirent kısmı , bi girdikmi çıkışı bulana kadar iflahımız sökülüyor,birde evet diyelim sadece mutfak bölümüne bakıcaz hayır olmaz oraya ulaşana kadar 10 bölümden geçip kafanız iyice karışıyor.

açıkcası biz ne zaman gitsek başımız dönüyor,pek hazetmiyoruz:)

Ynt: hayali IKEA reklamı

05/31/2011 10:44:00

bir anımı anlatayım. 8 aylık hamileyim, kalçamda batma var hiç yürüyemiyorum ama biz ikea'da karyola vs bakmaya gittik...hedef belli, çocuk bölümüne bakıcaz çıkıcaz, belki yemek yiyeceğiz...ama ne mümkün, büttüüünnn salonları tavaf etmeden çıkışa gidilemiyor, tüm o labirenti yürümek zorundasın !!! 
şikayet maili yazdım hemen, 1 ay sonra cevap yazdılar, efendim ben söyleseymişim beni personel girişlerinden dolaştırıp kestirme götürebilirlermiş ! yani alacağını alıp kasaya gitme özgürlüğün yok, dolaşacan illa...

neyse, bu kadar lafın üstüne, biz yarın akşam yine ziyaret edeceğiz kendilerini artık expedite mi olur, o penis isimli zımbırtılardan rüyaya dolap almamız lazım :)))) 

Ynt: hayali IKEA reklamı

05/31/2011 11:12:00

=) çok çok guldum....

Ynt: hayali IKEA reklamı

05/31/2011 11:25:00

Benim de ilk deneyimim iki yasinda kizimla çocuk kismindan tahtadir vs alışveriş sepetini kullanamayacak kadar doldurup binbir zahmet, ızdırap ile kasaya ulaşmam.Orda da meğer bütün ürünlerden aşağıda da yokmuymuş.Boşu boşuna çocukla bir de onları taşımışım. Sinir küpü olmuştum.Bir allahın kulu da söylemez mi hanımfendi bunları niye taşıyorsunuz, kasanın ordan da alabilirsiniz diye.AVM cehaleti böyle bir şey işte.
Bu reklamı yazanı kutluyorum.


Ynt: hayali IKEA reklamı

05/31/2011 15:35:00

evet bunlar abartılı olsa da doğru ama gel gör ki bu ülkede çocuk boyunda gardrop, ahşap masa sandalye, oyuncak rafı ve alçak küçük karyola yapan başka marka yok ki, montesorinin adını bile duymamış woldorfu, emilia yı sorsan futbolcu diyecek bir mobilyacı camiamız var, çaresiz çocuk mobilyalarını oradan alıyoruz 

Ynt: hayali IKEA reklamı

05/31/2011 15:53:00

:)) güzel dalga geçilmiş. sanırım ben bütün kısa yolları öğrendim. o labirent kabusuna girmeden de işlerimi halledebiliyorum.

kalitesiz malitesiz, zor filan ama ikea'yı severim ya.

Ynt: hayali IKEA reklamı

05/31/2011 20:05:00

kaybolmuş, emekleyen bebelere çizdirilen montaj klavuzu :))))))))) asnanın halidesini bulsalar tasarım yaptıracaklar demek :P

Ynt: hayali IKEA reklamı

06/01/2011 08:11:00

bayıldımmmmmmmmmmmmmm


<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Alışveriş Yapmadan Yaşamak Mümkün

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...