amniyosentez

01/04/2011 12:27:00

Üçlü testten sonra, amniyosentez, sadece %100 emin olmak için illaki yaptırılmalı mı?Doktor test sonuçları güzel dese bile..

Ynt: amniyosentez

01/15/2011 19:26:00

selam ben şu an 4 haftalık hamileyim yaşım 37 2li testimde yaş riskim çıktı doktorum 4lü testle amniyosentez yapılacak dedi aslında ben bu testlerin hiçbirsini yaptırtmak istem,yorum çevremde duyduğum kadarıyla amniyosentez hariç diğerleri çok gereksiz zaten 10 gün sonraya gün verdi ben hala karar veremedim.

Ynt: amniyosentez

01/19/2011 11:50:00

merhaba ozlmur,
ben de 19 haftalık hamileyim.Yaşım da 35.
Yarın 4 lü testim var.Amniyosentez için doktorum ''bazı anneler garantili sonuç istediklerinden amniyosentez testi istiyor''dedi. ''İstiyorsan yapacağız.Ama istemiyorsan yapılmayabilir.ikili ve üçlü testin sonucu güzel '' dedi. Ben de o kadar çok düşündüm ki ne yapsam diye, anlatamam.Tabii senin de dediğin gibi en güvenilir ve kesin sonuç vereni amniyosentez testi..Ama çok küçük de olsa bir düşük riski var amniyosentez testinin.%0.05 gibi bir orandı yanlış hatırlamıyorsam.Biraz da acılı bir işlemmiş herhalde.Uzun bir iğneyle alıyorlar ya keseden, amniyo sıvısından.Bunları düşünmekten içim karardı.Şimdilik yarına kilitlendim.Bakalım neler olacak.Sende iyice düşün bari, 1haftan daha var herhalde düşünmek için,ne güzel..İnşallah hepimiz için herşey yolunda gider:)

Ynt: amniyosentez

01/19/2011 19:33:00

mrb arkadaşlar bugün tıp fakültesine gittim 4 lü tarama ve aminbosentezi görüşmek için oradaki doktorum 4 lü tarama sonucuna göre yaparız aminosentezi dedi çok sevindim kısmetse p.tesi günü 4 lü testim yapılacak ve bugün çok güzel bir şey daha öğrendim :))) bebişimin kız olacağını söyledi doktorum kız erkek tabiki farketmez ama artık bebeğimi kızım diyemi oğlum diyemi seveceğiz bu belli oldu .. çok mutluyum..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Haziran da anne olmayı bekleyenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...