Bizim sorunlarımız..

01/08/2011 21:50:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/08/2011 22:23:00

Serguncum ben başlıyorum o zaman benim zaman sorunum var.Zaman yetmiyor.Ayrıca büyük oğluma ilgi gösteremiyorum diye çok üzülüyorum.Biran önce türk bakıcı bulmak istiyorum.Eşiminailesinin olduğu aileapartmanından ayrılmak istiyorum evde sadece eşim benve çocuklarım olsun istiyorum.Emzirirken başka odalara kaçmak istemiyorum.Herkesin herşeye karışmayacağı istediğim zaman istediğimi yapmak istiyorum.Kilo vermek istiyorum.

Ama ilk işim buradan taşınmak olsun çok rahatsız oluyorum artık herşeye karışıyorlar

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/08/2011 23:43:00

Geceninikibuçuğu ben hala buralardayım kızlar birşeyfarkettim eşimle çok zıt kutuplardayız  benim izin veridğime o izin vermiyor Oğuzun dağıtmasına karalamasına kzıyor neymiş ev hep derlitoplu olacakmış.
Birde farkettim evde çocuklu misafir olunca oğuz oyuncaklarını paylaşmak istemeyince oğuzun elindenalıp diğer çocuğa veriyor neymiş misafirmiş neymişküçükmüş falan filen oğlumda babadan korktuğu için boynunu büküyor.Bugün Fotumda E-Bebekte oyuncaklarla oynambölümü var bu yeni çıkan skoterler varya oturmalı direksiyonlu oğuz ona bindi babasıda sigara içiyordu dışarda sonra geldi beş dakika bindi binmedi bende o sırada dönencelere bakıyorum birde onları izliyorum 6 yaşlarında bir kız geldi o binmek istedi bizimki hemen kaldırdı oğuzda mızızlandı tabi sonra diğer oyuncaklara gitti piyanoya oturdu daha ikituşa basmadan başkabir çocuk geldi oğuz izin vermedi bizimki hemen oğuzun önünden alıp çocuk ağlıyo diye çocuğa verdi.Hiç birşey demedim ama sinrilerim bozldu.Gidiyoruz elimi tutt bunu elleme şunu elleme dokunma oturma sürme sürekli uyarı

Eve geldim anlattımyaptığının farkında bile değil bugün facedeki resimlerine bakarken çokmu üzerine gidiyoruz bu çocuğun diyince üzüldüm ağladım.Evet farkına vardı ama geç oldu küçüğügelince sanki o kocaman adammış muammelesi yaptı.Zaten onun kıskançlığı var valla uykututmuyor üzüntüden inşallah kapanmayacak yaralar açmamışızdır çocukta

Bakalım yarın tiyatro günümüz inşallah oradada engellemez onu yapma otur kalkma sus dokunma elleme diye ohhhiçimi döktüm rahatladım.

İyiki açmışsın burayı sergun

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/08/2011 23:46:00

Bu arada yarın totomu geçecek kadar uzayanrapunzel saçlarımı minik serçe kıvamına getireceğim.

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/09/2011 02:09:00

bellacım 1 az dank etmiş sanki. tam olarak değişemez tabi ama hatasını anlayıp geri çekilecek gibi duruyor. hiç 1 yara kapanmaz değil bebeğim. hem sen gibi 1 annesi var şanslı 1 çocuk o...

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/09/2011 08:32:00

kendinde değişiklik yapmak müthiş rahatlatıyor insanı valla bende dün alışveriş yaptım azcık rahatladım. aldğım bedenler ne zaman small bedene düşerse o zaman çok daha rahatlayacağım:):):):)

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/09/2011 09:33:00

canım bellacığım, eşinle çocuklara çok müdahele etmemesi gerektiği konusunda konuşman ve ikna etmen gerekir, babanın çok müdahele ettiği çocuk baskın büyüyor, terbiye vermeyi bana bırak de. ben daha ilk kızıma hamileyken konuştım eşimle, eğitim işi bana ait karışmayacaksın dedim, benim hayır dediğime asla evet demeyeceksin çocuğun yanında dedim, saolsun hiç karışmadı disiplin işini ben sağladım, kızdığı bir davranışım olduysada yalnızken söyledi,çocuğun yanında anne baba zıtlaşırsa çocuk üzerindeki etki kayboluyor. şimdi kızım babaya daha düşkün tabi o ayrı:) bana da düşkün tabi ama baba oyun arkadaşı gibi sadece, seviyor gezdiriyor oynuyor, tabi yeri gelince yapma kızım diyor ama daha çok eğitim işini ben sağladım küçükken, eşine de sadece oynasın şimdilik,biraz büyüynce zaten ister istemez oda müdahele edecektir:) canım sıkma canını fazla emin ol düzene girer, ama ev işi sakat:) ya tamamen kabullen ya da eşini bir şekilde ikna et çıkmaya yoksa tek zararlı çıkan sen olursun psikolojik olarak,seni anlıyorum o kadar yakın olamasakta bende eşimin sülalesinin olduğu şehirdeyim,şimdi azaldı ama zamanında çok sıkıntı çektim,çok birbirimize girdik,onlar kendi ailesi olduğu için asla rahatsız olmuyorlar nasıl ki biz kendi ailemizden rahatsızlık duymuyorsak aynı işte, sakın kavga etme daha çok ters tepiyor,tatlı dille halletmeye çalış,sabır biraz canım.

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/09/2011 13:26:00

Sağolun kızlar şu anda kısacık kestirmiş durumdayım saçlarımı.Kuaförüm saçlarımı atmaya kıyamadı ördü paket yapıp bana verdi.:))) Ben zaten alışveriş manyağım delli gibi alışveriş yapıyorum.KEndimde değil ama daha çok çocukalra alışveriş stieleri nden forumda da zemin kattan çıkamıyorum:)))

Evkendi evimiz taşınmaya kafayı koyduk çünkü eşimdeçok rahatsız ama karışma işine gelince dün o kadar konuştuk hak verdi.Bugün yine aynı şeyi yaptı :((((

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/09/2011 13:58:00

ben de bebişimle eski hayatıma ne kadar dönüş yapabilirsem sıkıntılarımdan o kadar çabuk kurtulacağım sanırım. benim derdim eve kapanmak. sokaklarda olmak, köy ewinde sobalı 1 ortamda kalmak, motor kullanmak, kedi sevmek, resim yapmak... yani sokak çocuğu olmak. eğer böyle olamazsam karabasanlar basıyor. mesela kendi ailemin ne kadar  boktan olduğunu, uğradığım haksızlıkları, arkadaşlarımdan yediğim kazıkları, benim hatamdan dolayı biten ve telafi edilemeyen arkadaşlıkları... kuruyorum kuruyorum kuruyorum.. berbat 1 sey...

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/09/2011 14:00:00

bellacım yine yapmış aynı şeyi ama uyarılırsa toparlıcak bence. kalas 1adam değil anladığım kadarıyla kocan şekerim. accık uğraşsan olcek. hem tasınma kararıda alınmışş.. kutla kıs bunları süpeerr.. ve kısa modern saçlarınıı...................    8)

Ynt: Bizim sorunlarımız..

01/10/2011 12:33:00

Ritacım sanırım eve kapalı olmak bizi kurmaya itiyor.Biraz yaz gelsede atsak kendimizi dışarı valla pierlotideçay keyfi yapmak,balatın eski sokaklarını gezmek köy pazarıdan mis gibi kokan köy ekmeği ile dalından koarılmış meyvelerinden yemek,taksimin caddelerinde avare avare gezmek,kışın bu ayazında sıcakcık bir koyunla elele göz göze film izlemek çıkışta kaşarlı pide yemek çok özledim bunları.

Bazen istemeden insanları kırabiliyor kendimziden uzaklaştırıyoruuz.Ben çok görmedim sonsuza kadar devam eden arkadaşlıkları saymam gerekirse bir veya iki dostum diyebildiğim dediğim halde yinede emin olamadığım.

Ama burası çok güzel olacak Kasım 2008 annesi olarak tecrübelerimden bahsediyoru


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...