bebeklerimizin sağlıkları

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 08:36:00

Hakiki ortopedik ayakkabı bebek için 3 yaşında başlar o da neden? cocuk yanlış basıyordur...içe basıyordur... sağa basıyordur.
Ilk adım ayakkabısının hiç bir faydası yok aslında ... Kifidis in sahibi aynen bunu soyledi bana....Çıplak bassın yere 2 yaşına kadar.. Ee oldu ki sokakta basması gerekiyor o zaman sadece bileğini tutan bir ayakkabı giydir ki yanlış basma alışkanlığı edinmesin dedi. Bileğin sabit durması doğru basmasını sağlar....

Çoğu ebeveyn dikkat etmezler cocugun nasıl yürüdüğüne yeter ki yürüsün diye yürütür dedi ve problemler 3 yaşında çıkar dedi....Bileğini tutan bir ayakkabı verdi.. ve diğer özelliği hava yastığı filan var içinde terlemesin diye .. bu kadar ...

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 08:46:00

Selam kızlar,
Seniha bu gece resmen aç bi canavar gibiydi, meme başa gelmedi anlayacağınız..23 de bi biberon devam sütü (annemdeydim o yüzden), gece 2 de bi biberon ve 5 te bi biberon daha.. babasıyla biz şoktayız. millet sıcaktan iştahsızlanır demi yani.. ve çığlık çığlığa ağlamalar yaptı bu gece ve şok olucaksınız gazı vardı :(((
bugun dr a gidiyoruz hem de 1 yaş için kan tahlihi yapılcak.. ce gazı için allerjik bi durumu varmı diye bakılcak..
kızlar bizimki çok düşmeye başladı tabi yürümenin de etkisi var.az evvelbilgisayar masasının kenarına kafayı çarptı şişmesin morarmasın diye saf z yağı sürdüm..
 çok işe yarıyor acısını da alıyor tecrübeyle sabittir..
Ayakkabı konusuna gelince bizim dr umuz da ayakkabının çok pahalı olanı değil, kaymayanı çocuğun ayağını güzel saranı önemli demişti..ilk adım ve ortapedik diye bişi yoktur onların hepsi pazardır demişti.. bakalım şimdi ne diycek..

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 10:31:00

işte yanılmadığımı gördüm içimi rahatlattınız arkadaşlar,dr.tuğcu nun yazısını hatırladım ben de,babası çok istiyor diye nike aldım ben mesela ama bastırtmıyorum görüntü sadece:)

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 10:40:00

yürüme öncesi sessizlik:))) alemsin canım ya bayılıyorum esprilerine:)

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 10:41:00

evet evren sende müthiş bir zeka seziyorum ! 

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 10:42:00

eveet yeni yürüyen bebekler böyle körebe oynar gibi yürüyorlar çok şekerler..

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 10:47:00

masallah ıpeke evren sen kımı kandırıyosun peri yermı

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 11:00:00

Ayakkabıyla ilgili olarak kanzdan yumuşacık deri bileği tutan ve kolay giyilen(bu benim için çok önemli,çünkü istemiyo,zor giydiriyorum,gerçi ilk zamanlara göre değişti..) bi ayakkabı almıştım,memnunum ama sıcaktan dolayı nerdeyse her yerde crocslarını giydiriyorum,o rahat ben rahat:)

Yürüme sevimliliği hat safada,hatta sabah anneme taklit ettim,kırıldık gülmekten;popo dışarda,elinde bişey ya havada ya sallana salllana geziliyo,benim diyen külhanbeyi halt etmiş yanında,yok böyle bişi,çoook tatlılar,acemi yürüyücüm benim:)))

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 11:04:00

bakalım biz kaçıncı ayda görücez yürüdüğünü?

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/26/2011 11:06:00

Burayada yetiştim yeşimcim maşallah Can'a.Bizede idrar tahlili verdi c.tesi onu yaptırıcaz aşıda maalesef Derin çok yoruldu çok ağladı ve maalesef katıldı bende idrarı buhaftasonu yaptırıcam.Kan tahlili 10.ayda olmuştu.

Benimde aklıma devit 3 takıldı 2 yaşına kadar devam dedi sizde durumlar nasıl ????

Bizde de akşam öğunu maalesef oturmadı yani belki 2-3 lokma üzerine yatmadan emziriyorum gecede en iyi ihtimalle iki kere kalkıyor dr kontrolde o kadar yesede olur gün içindekilerden tamamlıyordur dedi bende kasmıyım artık diyorum nede olsa koca kız oldu benim kurabiyem :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Temmuz 2010 anneleri ve kuzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...