bebeklerimizin sağlıkları

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/13/2011 10:14:00

kızlar dün 1 yaş kontrolüne gittik ve bugün 4 içerikli 2 aşımızı bacaklardan olduk.Doktor vitamin damlalarını bırak haftada 2 gün balık ver dedi.hergün ceviz ve fıdık ezmesi verdiğimi söyleyince,taze mahsul ağustostan sonra çıkacak,o zaman ver dedi.ben son 2 aydır her sabah cevzi ve fındık tozu karışımını bulamacına ekliyordum.

boy geçen aya göre aynı gibi 75 cm,baş çevresi 47 cm olmuş.kilo pek almamış dedi 9.750 ama bence kilosu çok iyi,hem diş çıkarıyor hemde çok hareketli.ben pek takmıyorum  kilo olaylarını,1,5 ayda 8 diş çıkardı çocuğum,sık sık ishalde oluyor çünkü.normal geliyor bana kilosu.

evren menüne bayıldım kerem onların yarısı ancak yiyor,bende sütaş baby mix veriyorum son 3 haftadır,kalsiyum oranı yüksek,bence ev yapımlarından daha vitaminli.artık yoğurdunu evde yapmıyorum son haftalarda.

dişlerimizi 8 ledik artık.2 gündürde yürüyoruz sonunda,keyfi yerinde :))) oradan oraya o kanepeden öbürüne koşuyor ellerini bırakarak.bende çok keyif alıyorum o paytak yürüme alıştırmalarından,tabi uzun yürüyünce paaat diye popo üstü düşüyoruz,birde emziğiyle düşüp dün ağzında biryeri kanadı ama bulamadık kanadıktan sonra görünmedi nerede olduğu.neyseki yanımda annemle teyzem var dı da panik olmamı engellediler.. :)))

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/13/2011 10:21:00

maşallah kerem e:) yaşını karşıladı yani annesi,ben de bir ara baby mix veriyordum şimdi arada pınar yoğurt da veriyorum.şimdilerde balık yasağı var ama bir yolunu bulup tazesini vermeliyiz evet.

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/13/2011 10:49:00

sağol yeşimcim evet herkes yaşını karşıladı diyor,güzel bir doğum günü hediyesi oldu bizede :)) ben somon verdim birkaç kez ama bayadır balık vermiyorum tekrardan başlıycaz,en son 2 kez yemedi diye dökdükten sonra pişirmemiştim.

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/13/2011 10:55:00

masallah kerem pasaya.. level atladi.. mobil oldu artik..:)) buna bagli olarak siz de tabi annesi..:))

Ben de somon verdim birkac kere.. Ama biraz kuru geldigi icin zor yemisti. Gecen gun somon+domates+patates i buharli bisiricide bisirdim. hepsini ezip ustune biraz yag gezdirdim . Bu sekilde daha kolay yedi sanki.

Bu arada doktorumuz kucuk balik tercih edin, olmazsa cipura levrek vs dedi.. Dip baliklari haric..Hamsi istavrit gibi yani..

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/13/2011 10:56:00

bisirici = pisirici

bisirdim = pisirdim
:))

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/13/2011 11:00:00

Gelde ayıkla onların kılcıklarını yahu...
Levrek çipura bu mevsimde ideal ...

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/13/2011 12:22:00

evren kahvaltıda gevrek veriyorsun o zaman hangi marka kullanıyorsun?


cocopops olmaz mı?ben bunu seviyorum da:D

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/14/2011 17:19:00

Noyan 20.30 kaydı bende rahat rahat girdim nurturia'ma. Bugün 12.5 ay kontrolümüz vardı, eksik bir aşımız mevcuttu bizde gitmişken genel check-up dan geçtik :D
İşte sonuçlar :
Noyan : 11 kg - 80 cm -
Baş çevre 49
250 gr almış 1 ay 15 günde.. Doktor çok sağlıklı buldu.
Fiziksel gelişim :
Geçen ay yürüme testinde sınıfta kaldık. Bu ay oğlum hüngür hüngür ağlasa da güzel güzel bastı ve tam not aldık :) Şükür... Artık yürümesi beyefendinin inisyatifine kalmış. Çaba gösterme Müge dedi. O çaba göstersin. Yürümek isterse senden kalk yürüt beni diye hissettirecektir dedi (ki öyle de yapmaya başladı).. 2 ay sonra da yürür yarın da yürür... sürpriz dedi....Kaslar sağlamlaşmış dedi..bende mest oldum gurur duydum Noyanla :)
Bekliyoruz artık :)
(bu arada ayakkabılarımız doğru seçim dedi....)

Beslenme :
Evet artık herşey serbest sadece karbonidrat çok verme dedi.
Mümkün mertebe : süt ürünü, yoğurt, b.peynir, et, tavuk balık besle dedi.
Sütü sevmedi dedim. Zorlama 1 gün ver 1 gün verme.
Sulandır da ver - has bal bulursan koy 1 kaşık dedi - kay keçi sütü ver dedi ...
Bulamaç devam : bulamaç olması gerektiği herşeyi o anda yemesi önemliymiş... Devam o halde ...

Vitamın :
Minadex fer bitti artık multitabs omega 3 verilecek ...

Gece :
Uyanması ne diş ne başka bişey : sadece sıcaklar dedi.... badi ile uyusun..pencere açılsın dedi... Raid priz kapı açık kullanılacak. Defans tatil için onay alındı

Tatil :
herşey müsade var. Ilaç sadece fitil ve calpol al dedi. Herhangi cocugun değişik bir durumunda ...önce beni ara.. sonra acilse doktora git.. doktorla konuşmamı sağla dedi... (çok da hoşuma gitti...cebim hep açık dedi)

Kv dışarda beklerken söylermisiniz kucak olayını dedim... Dışarı cıktı sonra kv yi sıkıştırdı, uslu dilde uyardı kucağa alırsanız bu cocuk asla yürümeyecek dedi, yürümeyi kendi keşfedicek dedi. KV ne dese beğenirsiniz..."biz nöbeti yeni devraldık anneannesine söyleseydiniz" dedi... Doktor : ona da söyledim, size de söylüyorum dedi :)))))

Aklımda kalanlar bu kadar :))

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/14/2011 17:40:00

maşallah noyan..ya biz niye geriden gidiyoruz gerçi noyanla kıyaslamamak gerekli ama bizim boy 74 baş 46 yaa üzüldüm şimdi ..burda en kısa biziz sanırım..su çiçeği aşısı için ne zaman dedi..

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

07/14/2011 18:05:00

kay keçi sütünün dadı kokusu diğerlerine göre ağır ya başlangıç olarak kabullenmesi daha zor olmazmı?? ben kızıma almıştım süt içtiği halde anne bu süt bozukmu ?? tadı çokk iğrenç dedi nesguikle falan vermiştim sütten tiksinmesin diyede bidaha vermedim..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Temmuz 2010 anneleri ve kuzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...