bebeklerimizin sağlıkları

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

02/24/2012 09:45:00

duygucum tamamen etkisini yitirmiyor son kullanma tarihine kadar. sadece etkisi azalıyor. mesela bu ateş 38 olunca çok öenmli olmayabilir ama yüksek ateşte sıkıntı olabilir. ben evde ya da bir yere giderken kapalı kutu calpol tutuyorum acil durum için.

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

02/24/2012 09:49:00

özlemcim carioca kurşun kalem aldım. tombul yumuşak. etrafı boyamıyor. dur bulayım linki.

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

02/24/2012 10:43:00

tamam sağol. DR den alırım

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

02/24/2012 11:39:00

masallah hakan'a :) cok tskler Niran bilgiler icin

Pinarcim, cok guzel bilgiler var gercekten.. sen aldin mi bu kitabi ?

 

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 05:59:00

fatmacım evet kitap bende mevcut.

bugün çocuğum ve ben dergisini okudum. süper bir dergi.
Dr Mehtap Coşar'ın cevapladığı okuyucu sorusu tam benlik.

Bebeğim 20 aylık. Sabah uyandığında, öğle ve akşam uykusuna yatmadan önce ve her gece her uyandığında meme emiyor. Özellikle gece uyanmalarını azaltmak ve tamamen bana bağımlı olmasından kurtulmak için artık memeden kesmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

20. ayında olan bebeğiniz için önerim yavaş yavaş emzirme sıklığını ve süresini azaltmaya başlamanızdır. Bebeğiniz uyandığında öncelikle ona katı gıda vererek besleyin. O istemedikçe emzirmeyin. Daha sonraki saatlerde emmeyi istese de, o an için uygun olmadığınızı belirterek daha sonra emzireceğinizi söyleyin. Emzireceğinizi söylediğiniz saatte de, öncesine nazaran daha az süreyle emzirin. Böylelikle çocuk yavaş yavaş annesinden ayrı bir varlık olduğunu kavramaya başlayacaktır. Belirli dönemlerde emziriyorsanız, emzirme saatlerini birer kez atlayarak emzirin. Ya da emzirme saatlerinde onun yanında olmayıp, vakit geçirmekten hoşlandığı insanların onun beslenmesini sağlayın. Sevdiği oyunlar, kalabalık ortamlar emzirme saatinin geçirilmesine yardımcı olacaktır. Emzirme mekanları için bazı kısıtlamalar getirmeye çalışın. Özellikle geceleri, annesinin göğsünde huzur dolu bir uyku uyumaya alışkın bir çocuğu, geceleri emzirmeden kesmek zor olacağından, geceleri sizin dışınızda sevdiği diğer insanlarla vakit geçirmesini sağlayın. Emzirme fikrini düşündürecek derecedeki tensel temaslardan uzak durun. İlk başlarda öncelikle gündüz emzirmelerini azaltmaya çalışın. Çünkü gece emzrmelerinin bırakılması daha güçtür. Gündüzleri anne sütü yerine su ve taze meyve suyu da verilebilir.
son olarak bu andan itibaren planlı hareket ederek, bebeğinizi tamamen memeden kesebilirsiniz. Bu sayede onun fizik ve psikososyal gelişimi de zarar görmeyecektir.

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 06:19:00

Süt içmek için ayaklarıma kapanıp,kucağa almam için mızmızlık yapıyor. Hiçbişeye de kanmıyor. Aranızda en zor ben bıratırcam bu memeyi sanırsam

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 06:31:00

Arkadaşlar Derin çok meme bağımlısı hiç olmadı ben azimle emzirdim bu aya kadar :)

Ben aventin pipetli suluğunu aldım ve onun sayesinde gündüz biberonu bıraktık.Öncelikle bizim kararlı olmamız önemli evet çok zor ama ben gece belirli saatlerde veriyorum en fazla 2 kez birde gece yatmadan önce .H.sonu Derinde kucağıma aldığımda belirli mekalarda (arabada,odasındaki koltukta) memi diyor bende şimdi değil kızım daha sonra diyip dikkatini dağıtıyorum inanın kolay unutturuluyor o an dikkatini çekecek bişey bulmak önemli.Ama her ağladığında tepindiğinde alacağını bilirse aynı şeyi yapıyorlar bu herşey için geçerli.Gece Derinde çok tutturuyordu kucağıma alıp kulağına fısıldadım emdik şimdi uyuyoruz mışıl mışıl filan diye gün gün alıştı.

Şimdi Pınarda yazınca doğru yolda olduğumu gördüm ya çok sevindim darısı başınıza :)

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 06:57:00

Bizde işten gelince,gece yatmadan ve gece emziriyoruz.
Ama hsonu beter. kucağıma almaya korkuyorum. Ama velakin yelizin dediği gibi dikkatini başka yöne çekmek çok zor değil. Ben bu şekilde azaltıp baharda tamamen bıraktıracağım inşallah.

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 07:14:00

Yeliz, sen böyle yazınca "evet, yapabilirim" diyorum. Sonra kızım aklıma geliyor ve asla beceremicem diyorum. Benim için meme olayı kabus gibi. Tavşanını ağzına alıyor ve koşup beni yakalıyor. Sonra da memeye saldırıyor. Bazen yemek yiyo oluyorum,tavşanla bi geliyo yanıma beynimden kaynar su akıyor sanki.Sonra koca faktörü var tabii.."Hadi ağlatma kızı çabuk ye, masayı ben toplarım" diyor. Benim cinler tepeme geliyor. Alt tarafı emzirmek ama neden böyle stres yaptım kendime bilmiyorum 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Temmuz 2010 anneleri ve kuzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...