bebeklerimizin sağlıkları

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 07:25:00

Canım benim yazıda da geçtiği gibi bağımlılık beni üzen tabiki emzirmek mesele değil ama benim için o bağımlılık hali yatakta meme diye tepinmesi hoş değildi

Tabi en iyi kararı anne verir sen nasıl huzurlu ve mutluysan :)

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 09:00:00

:))) bu bebislerin meme duskunlugu suppperr.. Ates oglan hic memeye duskun olmadigi icin  1 yasinda biraktik memeyi.. 1 kere bile gelip sormadi meme diye zaten.. O yuzden bu anlattiginiz sahneler cok sevimli geliyor bana..:)))


Anneler icin zor bir durum orasi kesin.. Bu yastan sonra bagimsizlik acisindan birakmak da lazim.. Ama naapiim.. kacan bir anne ve arkasindan MEEMMM diye kosan bi bebis cok sevimli bir tablo degil mi yaa...:))

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 09:38:00

sen onu bi de yaşayana sor :)
Kafanda canlandır bak şimdi. Salonda arkadaşlarınla oturup muhabbet edip gülüyors ve o sırada kapıdan ağzında tavşanı ısırmış, kafasını sağa sola sallayan ve "hıırr hıırrrr" diye garip sesler çıkaran bi nesne yaklaşıyor sana. Ben zati böyle durumlarda "ahanda evimizin sevimli köpegi de geldi" diyorum. Gerçi kocam da deme öle diyo.. Neyse.. Hakket! bak yazınca sevimli oldu:))) yaşayınca tam çıldırmalık..

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 09:45:00

yaaa bu resmen bağımlılık Allah kolaylık versin valla!

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 09:50:00

Ilginç bir şekilde oğlum sadece 6 ay emdi. Süre ortalamanın altında buraya bakılınca.

Ama hala tepeme çıkıp gömleğimi açıp meme diyor. Unutmadı...Tabii benimkisi komedi sizinkiler biraz korku filmi gibi :)
Allah kolaylık versin :)

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 09:59:00

11 ay emdi can,sonra kendisi istemedi ama ben bazen çok özlüyorum emzirmeyi,açıklaması olmayan çok ama çok tuhaf bir duygu! ama bu aylara kadar yapamazdım ben yaaa,ısırırdı zaten beni parçalardı valla:))))

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 10:01:00

bizim komediye bakın şimdi de;

15 aylıkken ben bi gece (5 dk da 1 uyanmasından dolayı) kriz geçirip yeter ülen bırakıyoruz yok meme falan diyip 1 gecede bıraktırdım. ooh dedim yaşasın özgürlük..

sonra noldu.. ateş zaten parmak emiyordu, memeyi bıraktırmadan önce de çocuk psikaytrına gidip sordum özellikle, memeyi bıraktırırsam parmağa sarar mı diye. o da bana yok dedi onla onun ilgisi yok dedi benim de duymak istediğim buydu ve biz bıraktıııık

ateş bey naaptı? parmağa dayandı, parmağa dayansa iyi, o parmağı benim boynumu mıncırarak emmeye başladı. (hani battaniyeyle falan emerler ya parmağı) yani tablo şu: ateş ne zaman emesi gelse cuup benim kucağa bir eli benim boğazda mıncırmada, bi el ağızda.. uyku durumuna da aynı şekilde geçiyor. o yüzden gece uyandığında uyutmak kabus: bazen 2-3 saat beni gırtlaklayan oğlumla uyumaya çalışıyorum. bi de hadi siz memeyi bi şekil bıraktırabileceksiniz ben bu parmağı nasıl bıraktırıcam hiç bilmiyorum yaa:(

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 10:04:00

uzaktan izlemesi oldukca sevimli gercekten.. hele bir de anneyi yere yatirip caart diye bluzunu acanlar cok sevimliler yaa..:))


yasayan icin cok zor gercekten allah kolaylik versin ama yine de anneleri manevi acidan oldukca tatmin edici bir durum. Bebegimin bana ve memeye duskun olmasi beni cok mutlu ederdi..Bencilce bir dusunce belki ama ben cok yasayamadigim icin guzel geliyor bana galiba.

Yine de zor.. Kolaylik versin allah.. 

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 10:06:00

parmak olayi suppermis firuz.. Hele ki o parmagi senin kucaginda emmek istemesi daha super..:))


Nappsin cocuk annesi meme vermiyorsa parmak emiyor.. Ama ayni emme pozisyonunda senin kucaginda.. :)) Onun acisindan cok birakma durumu olmamis sanki..

Ynt: bebeklerimizin sağlıkları

03/01/2012 10:13:00

bak nasıl bıraktırılıyor yurtdışında Firuz :)
Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Temmuz 2010 anneleri ve kuzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...