ek gıda da seviye atlama

03/29/2011 16:56:00

 Bebeğine makarna veren anneler nasıl ve hangisini veriyorsunuz?

 Akşam öğününde ki muhallebileri kaldırıp çorba vs gibi daha bizden yemeklere geçtiniz mi?
 Kuru fasülye ve nohut u çorbalarına mı koyuyorsunuz yoksa bunların yemeğini mi yapıyorsunuz?

Ynt: ek gıda da seviye atlama

03/29/2011 19:04:00

Bizim doktorumuz en son kontrolumuzde 9 aylık kontrolunde artık sofradaki butun yemeklerden yiyebileceğini söyledi. Tek önemli olan tarafı tuz olmaması gerekiyormus. Ben zaman zaman yediğimiz çorbadan veriyorum minik bir kase. Kuru fasulye vermedim ama nohutu kendi yemeğimizden alıp ezerek tane tane verdim fakat bir öğün olarak vermedim.
Geçen gün kayınvalidem tek şehriye yapmış. Tel sehriyeli domates çorbası onu verdik ama biraz blendardan geçirdim tel şehriyeler uzundu çünkü.

Ynt: ek gıda da seviye atlama

03/29/2011 19:55:00

kuru fasulye hariç  hepsini verdim,nohutu yoğurt çorbasında verdim çatalla ezip bir de buğday koyunca çok lezzetli oluyor:)biz uzun süredir mama vermiyoruz akşam yemeğinde bizimle beraber yemeğini ekmeğiyle yoğurduyla yiyiyor ,makarnada veriyorum her türlü makarnayı biraz ufaltıp önüne koyuyorum hem el becerisi gelişiyor hemde daha keyif alıyor yemekten çorbalarına da arpa veya tel şehriye koyuyorum tel şehriyeyi hiç ezmiyorum ,arpayı da fazla ezmeden vermeye çalışıyorum pütürlü gıdaya alışması için gerçi bizimkisi bayılıyor bulgur ve pirinç  pilavına :)dişide yok bizimkinin ama hiç yiyemez diye düşünme elmayı parçaladı yedi diş etleriyle tehlikeli diye bir daha vermedim tabi:))

Ynt: ek gıda da seviye atlama

03/31/2011 04:48:00

bizde bu hafta kuru fasulye nohut vermeye başladık. zarlarını çıkartıp eziyoruz, hazmı zor olmasından diye.

Ynt: ek gıda da seviye atlama

04/12/2011 05:03:00

kuru fasulye, barbunya ve nohuta yaklaşık1 ay oldu başlayalı. haftada bir gün bütün soğan, havuç ile pişiriyorum. piştikten sonra soğanı alıp, eziyorum. çok seviyor. henüz akşam yemeğine başlayamadık. akşam yemeklerinde bizim yemeklerimizden tatırıyorum sadece. makarnayı da az su ile haslayıp süzmüyorum ve blendırdan geçiriyorum. bazen yoğurla yediriyorum ama pek sevmiyor makarnayı. akşam öğünlerinde hangi yemekleri nasıl veriğinize dair tecrübelerinizi bekliyorum..:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 haziran doğan bebekler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...