gürültü

<123>
12/07/2012 10:16:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: gürültü

12/07/2012 10:23:00

biz de 3.katta oturuyoruz 2.kattadaki değil de 1.kattaki sandalye sesinden ve oğlumun oyuncak sesinden rahatsız oluyormuş. ev sahibimize kadar şikayet etti.işin ilginci bizim sadece mutfakta sandalye ve masamız var onlarda da sandalyeler keçeli :) bazı insanlar rahatsız olmak için sürekli dinliyorlar.

Ynt: gürültü

12/07/2012 11:18:00

üst komşusundan çok çeken birisi olarak dediklerinizden hiç hoşlanmadığımı belirtmek isterim. siz hiç yorgun ve uykusuz bir gecenin ardından sabahın köründe elektrik süpürgesi, son ses müzik, çocuk gümbürtüleri ile uyanmak zorunda kaldınız mı? ne kadar uyuyacağınıza komşunuzun karar verdiği oldu mu? ne yapayım çocuğu bağlayayım mı ne kadar korkunç bir düşünce. eğer apartmanda yaşıyorsak toplum içerisinde yaşamanın kurallarına uymak zorundayız, eminim kendiniz rahatsız olsaydınız böyle düşünmüyor olurdunuz.

Ynt: gürültü

12/07/2012 12:10:00

Bizim aile apartmani laf geciremiyorum sese asagida ufaklik davul caliyo yanda insaat yukardaki ifakluk kosuyorbnm oglum uyaniyor kabus gibi hergun kavga etsen neye yararki cocuklu ev ses oluyor insanlarda anlayis azaliyor buna bende dahilim bzen cildirip bagiriyorum ama sonuc yine ayni

Ynt: gürültü

12/07/2012 12:14:00

alt komşuyla anlaşıp oturma odalarını altlı üslü olmamasına dikkat etseniz...ne biliyim aklıma o geldi.belki bi çözüm olabilir..


Ynt: gürültü

12/07/2012 12:29:00

Bende önceki evimde (kocaeli) üst komsumdan çok rahatsızdım.Gecenin bir vakti evde ip atlıyordu çocuklar tabi benim oğlanında uykusu çok hafif tekrar uyutmak için canım çıkıyordu zaten uykusu az olan bir çocuktu.Gidip bir gün ne zaman çocuklar ip atlamayı bırakıcaklar dedim kadın laf anlatamıyorum ne yapayım dedi.EEE o laf anlatamıyor diye ben rahatsız olmak zorundamıyımki onun çocukları biri 12 biri 6 yaşında.Benim oğlansa 12 aylık benim laf anlatmam mı daha doğru oğlana onun laf anlatmasımı daha doğru çocuklarına.Empati yapmak lazım biraz...Bende rahatsız etmişimdir alt komsumu (öyle diye düşünüyorum)gidip sık sık rahatsız oluyor musunuz bizim gürültümüzden ? ne olur kusurumuza bakmayın diyip gönülerini alırdım.Oğlan mama sandalyesinden aşağıya atıyordu oyuncakları ee buda gürültü yapıyordu doğal olarak.

Üst komsum hiç suçu yokmuş gibi kendini savunması 'ne yani döveyim mi ? sen o zaman döversin laf anlatmak için'demesi çok saçma bir özür dilemesi her şeyi daha olumlu yapardı.İstediğim daha dikkatli oluruz demesi gürültü devam etsede sorun olmazdı.

'Beğenmiyorsanız villadan oturun' demek olmadı bence komşuluk çok önemli benim gözümde.Belki bana kızacaksınız ama dost acı söyler özür dileyip gönlünü almanız gerekli bence.

 

Ynt: gürültü

12/07/2012 12:43:00

valla benimde alt katıma birileri taşındı çocuğu var ewet ama çocuğunun sesi hiç gelmiyor nedense kadın sürekli şarkı söyleyip bağırıyor ve bunu özellikle ben çocuğumu uyuttuktan sonra yapıyor ,ben ilk zamanlar üstte oturduğum için her temizlik yapışımda inip haber verdim aman çocuğu var rahatsız etmiyeyim die baktımki benim çocuğum kimsenin umrunda bile değil,hanfendinin çocuğu gece 11 den sonra yatarmış ve yatmadan önce saklambaç oynamak istermiş buna nasıl engel olayım dio,iyi tmm sen engel olma bende seninki uyuduğu zaman bebek odasından halı çırptığım zaman rahatsız olmayacaksın,benimde çocuğum var oda gürültü yapıo bizde oynuyoruz elbette ama işin boyutu tahammülsüzlüğe kadar geldiği zaman huzurszu bir ev ortamı meydana geliyor,birazda çevremizdekileri düşünmek zorundayız adam sabah 6 da kalkıp işe gitmek zorundaysa ve sen hala gecenin bir yarısına kadar bağırığ çağırıp hoplayıp zıplıyosan ve insanları rahatsız ediyosan anlayış göstermek zorundasın ,bunu size hitaben yazmıyorum hepimiz için geçerli ama onun dışındada çocuğu iple bağlayıp bi kenarda oturtamayız karşılıklı anlayışlı olmak zorundayız ki şu durumda ben evi barkı satıp tayin isteyip gitme boyutuna kadar geldim

Ynt: gürültü

12/07/2012 12:46:00

bence rahatsız olan değilde rahatsız eden müstakil bi yere gitmeli

Ynt: gürültü

12/07/2012 14:44:00

"beğenmiyorsanız villada oturun" çıkışınız sizi haksız duruma düşürmüş bence.

elbette ki çocuklu komşulara biraz daha fazla tolerans gösterilmeli, ama saat 10dan sonra yapılan gürültü sürekli hal almışsa, maalesef ki kimse sırf çocuğunuz var diye buna katlanmak mecburiyetinde değil.

Ynt: gürültü

12/07/2012 14:59:00

arzu arda ya katılıorum kesinlikle:)

Ynt: gürültü

12/07/2012 15:00:00

Çocuk olunca gürültü kaçınılmaz oluyor. Ama ters çıkışmış olmanız sizi haksız duruma sokmuş. Sanki çocuklara bilinçli olarak hakim olmuyormuşsunuz gibi düşünmüş olabilir. Gördükçe o bi şey demeden siz gönlünü alsanız daha hoş olur.

Üst komşumun da oğlu var. Normalde hiç duymuyorum ama oğlum evde olmadığında yada uyuduğunda nerdeyse ne olup bitiyosa herşeyi duyuyorum. Komşununda haklılık payı var biraz.

Çocukların gürültüsünden ya da yaramazlığından çok ilgisiz anne baba sinirimi bozar benim. Siz kibar bir dille izah ederseniz. Gerisi o bayanın komşuluğuna kalmış.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...