gürültü

<123>

Ynt: gürültü

12/07/2012 16:08:00

valla benim alttaki özellikle gece 11 civarı hahahhaa gülme sesi şarkı söyleme sesi beni çıldırtıyor tmm çocuk oyun ister ama o saatte şarkı söyleyip gülmesinler mümkünse benim çocuğum 9 da uyuyor ve onların bağırıp gülmesinden irkilerek uyanma huyu başladı,bu şekilde devam ederse her türlü hakkımı arıycam durumu anlattığımda hiçte bağırmıyodum sertte değildim bana cevabı sen tavuksan benim çocuğumda tavuk mu olsun dedi biz 12 de yatmak istiyosak 12 ye kadar gülüo oynamak istiyosak bizi ksıtlayamazsınız dedi şimdi ben savcılığa mı gitsem,karakolu mu arasam die kara kara düşünüyorum aynı bina içindede düşman sahibi olmak istemiyorum,

Ynt: gürültü

12/07/2012 19:16:00

Herkes sikayetcide :)) bu gurultuyu yapan kotu komsular meydanda yok.

Ynt: gürültü

12/07/2012 19:28:00

Aman bizden uzak dursunlar ozaman oshin :)) yeni evendim. Balayindan geldik. Evimizde daha 2. Haftamiz. Altta oturan teyzeyle karsilastim. Cok kibar bi hanimdi. Halimi hatrimi sordu aradada lafi yedirdi bana... :) gelin hanim cok erken kalkiyorsun sanirim. Terlik tikirtilarini duyuyorum dedi. :) hala sert terlik almam bu yuzden

Ynt: gürültü

12/07/2012 19:30:00

tmada şimdi artık dayanamadım 155 i aradım bakalım sonuç ne olacak terbiyesizler ben uyardıkça kahkaha basmak neymiş görürler

Ynt: gürültü

12/07/2012 23:05:00

malesef çocun olur onların gürültüsünden uyanır sesin çıkmaz yıllar snra kendi çocu olunca 2ka aşşa gelir çocuklar gürültü yapyosunuz cinnet sebebleriiiiiiiii.villada oturun diyen hanfendi siz dağbaşındamı büyüttünüz çocuklarınızııııı acaba.?

Ynt: gürültü

12/08/2012 08:58:00

bir arada yaşamak çok önemli ve de çok zor. anlayışlı olmak her iki taraf içinde geçerli. herkesin günlük düzeni farklı işte. ama başkalarının hayatını kösteklemek hiç insanlığa yakışmaz. 

biz de 4 katlı bir evde oturuyoruz. alt komşumunda 2 çocuğu var  benim de. yeri geliyor her ikimizde istem dışı gürültü çıkarıyoruz ama şu ana kadar bu konuda tartışmadık. benim çocuğum yokken komşumun 1 çocuğu vardı ve çok gürültü çıkarıyordu. hiç sorun yaşamadık ama komşum her durumda karşılaştığımızda özür diler. güler yüz tatlı dil çok önemli. şimdi de benim kızlarım çok gürültü çıkarıyor. beraber gülüşüyoruz komşumla :) kırıcı olmakla hiç bir yere varılmıyor. sonuçta komşun ve bir hukukun var. 

özellikle sabah temizliği ve makina çalıştırmak hususunda çok da kasmamak lazım. yeri geliyor güne hızlı başlamak zorunda kalıyoruz. herkesin proğramı farklı sonuçta. ben çamaşırlarımı erkenden çalıştırır ve erkenden evi süpürürüm. hiç şu ana kada rniye makinayı şu saatte çalıştırdın niye beni uyandırdın, çocuklarım gürültüden uyumuyor vs kavgalar yaşamadık. yerigelir komşum akşam çalıştırır yeri gelir ben. sonuçta ev hali ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmuyor. ben anlayıştan yanayım. 
 ama garez yapar gibi gürültü çıkarmak işte bu insanlık dışı bişey. insanları özellikle en yakınını böyle kırmak, çileden çıkarmak kabul edilemez. Allah herkese vicdan versin.

Ynt: gürültü

12/08/2012 09:28:00

sormaytın 4gecedir kızım sabahın 4den sonra uyuyor bende 6da uyanmak zorundayım 2 oğlum var hafta içi okula yollamak için kalkıyorum uyumamış olsamda hafta sonuda spor kulübüne gidiyordiye 7de kalk ama 3saat uyku gndüz nasıl uyuyacaksın ruh gibiyim kızımın neyi var anlamadım 2bucuk yaşında.napcam bilmiyorum .

Ynt: gürültü

12/09/2012 12:05:00

ben komşuları görünce havadan sudan konuşurken kendim,ya kusura bakmayın gürültümüz geliyorsa vs...gibi laflar ediyorum mahcup olduğumu ve üzüntümü belli ederek.anlarda önemli değil çocuktur vs...diyorlar.diyecekleride varsa diyemiyorlar :))) tavsiye ederim. ;)

Ynt: gürültü

12/09/2012 15:30:00

sabahtan beri düşünüyorum su alt komsumu napsam diye tam dedim ki bi yazayım akıl danısayım konuyu gördüm tesadüf işte :)

üst kat komsumun oğlu -ki kendisi 25 yasında falan- evlendiğimizden beri bizi bıktırdı yıldırdı.sabah kalkar höööaaavoonxud falan diye çok afedersiniz böğürerek ,yüksek sesle müzik dinler msn açar mikrofondan konusur annesine babasına bagırır odadan odaya anacığımmm babacuğummmm diye ... söyleye söyleye müziğin sesini azalttık .sonra duydum ki çocuk evleniyo ,Allah ım bende bi sevinç anlatamam taki alt katta ki boş daireyi kiraladıklarını öğrenene kadar :(( şimdi sesi bi alttan geliyo bi üstten artık aşkuuummmm diye bagırıyo değişik olarak ee uyaralım desek yeni evlendi ne diceksin ama özel genel bütün muhabbetler bizim evde yasanıyo sanki. bi de oturma odası bizim oğlanın odasının altında tv sesi maç sesi çoğu zaman odasında uyutamıyorum oğlumu kendi yatagımda uyutup geç saatte odasına götürüyorum su an eşim dışarıda oğlumu zor uyuttum asagıdan bi bagırdı ben zıpladım yerimden  Allah tan oğlum uyanmadı çünkü sabahtan beri hasta ve ağlamaktan yorgun düştüğü için derin uyumus:( aglasaydı büyük ihtimalle asagı inip kapısını çalıp kucagına verecektim kerem i aglattığın gibi sustur diye

ne yapsam sasırmış durumdayım inanaın artık eve gelmek istemiyoruz gürültü dinlemekten bıktığımız için :(  

Ynt: gürültü

12/10/2012 09:58:00

Çocuk dediğin 21'den sonra uyur, o saate kadar anlayış o saatten sonra ise anlayışa saygı beklenir.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...