Genel bilgiler

<123>

Ynt: Genel bilgiler

02/23/2011 12:37:00

Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Oğlum şu an 33 aylık.

1- Sikayetlerinizi nelerdi?
3 haftalıkken sütüm yetmeyince mamaya başladık. mamaya başlamamızın 1. haftasında kanlı dışkılama şikayetiyle doktora başvurduk.

2- Kac aylikken basladi?
1 aylıkken başladı, 45 günlükken teşhis kondu. O 15 günlük süreç çok kötüydü, oğlumdan defalarca kan almışlardı.

 • 3- Teshis Nasil konuldu?
  Tahlil sonuçları negatif çıksa da doktor alerjinin üzerinde durdu. Tamamen deneme yanılma yoluyla devam ettik sonrasında.

  4- Nasil bir tedavi izlendi?
  Emzirmeye devam ettiğim için diyete girdim. ek olarak da Neocate kullandık. Neocate tadı ve kokusu çok kötü bir mamadır. İçine 1-2 damla vanilya şurubu damlatarak alıştırmıştım ben. SGK nız varsa ve hastalık için raporunuz da varsa mamayı SGK karşılıyor.

  5- Bebeginiz anne sutu/ mama hangisi ile besleniyordu?
 • 4 aylığa kadar her ikisiyle de. sonra sütüm kesildi.

  6-baska urunlere de alerji cikti mi?
 • Hayır.

  7- Alerji testlerini hangi ayda yaptirdiniz?
 • Sadece ilk başvurduğumuzda test yaptırmıştık.

  8- sikayetiniz gecti mi?
  Yoğurt ve peynir tüketebiliyoruz ama süt hala tüketemiyoruz. 3 ayda bir deniyorum ama hemen ishal oluyor sütü içince.

  9-Sut urunlerini ilk nasil tuketmeye basladiniz?
  Kaysütün pastorize keçi sütünü kullanıyorum. İlk önce yoğurdu da ondan mayalıyordum. sonra ilk normal yoğurda geçtik, sorun olmadı. 3-4 ay sonra da normal peynire geçtik. onda da sorun olmadı ama süt için yaza kadar bekleyip tekrar deneyeceğim.


 • Ynt: Genel bilgiler

  02/25/2011 17:14:00

  Merhaba benim oğlum şu an 5.5 aylık.

  bizim teşhisimiz aynı ASLIMERT' inki gibi oldu dışkıda kan damları vardı, testler temiz çıktı,alerjiden şüphelendik. Şu an süt ve süt ürünleri tüketmiyorum bebeğim sadece anne sütü alıyor. Ancak ek besine geçme zamanı geldi. Keçi yoğurdu var mı? Keçi sütünden yoğurt yapmak için sütü inek yoğurdu ile mi mayaladınız?

  Ynt: Genel bilgiler

  02/25/2011 20:30:00

  Ceylin08 ben inek sütünden yoğurt ile mayalamıştım. İstersen ilk seferi vermeyip tekrardan mayalarsan inek sütü oranı gittikçe azalmış oluyor.

  Geçmiş olsun.

  Ynt: Genel bilgiler

  04/21/2011 08:05:00

  • Sikayetlerinizi nelerdi?
   Kanlı, mukuslu, yeşil kaka.
  • kac aylikken basladi?
   3 aylıkken başladı.
  • Teshis Nasil konuldu?
   4 aylıkken Gazi Üni. Gastroda doktor olan arkadaşıma götürdüm. Teşhisi o koydu. Alerji testlerini boşuna yapmayalım yanıltıcı olur dedi.
  • Nasil bir tedavi izlendi?
    Süt ürünleri diyetine başladım. O zaman Neocate mama verdi. 6 aylık olana kadar bekliyelim mamaya başlamak için dedi. 15 gün Denizin hiç kanlı kakası olmadı. 15 gün sonunda Ferro sanol demir ilacı başlayınca tekrar kanlı kaka gördük. İlacı kestik; 15 gün gene kakası normaldi. 15 günün sonunda tekrar kanlı kaka ve bu sefer kan miktarı fazla olunca Hacettepe Alerjiye gitmeye karar verdik. Orda cilt testi ve Ige ye bakıldı. fakat hepsi negatif çıktı.Bizi Hacettepe Gastroya yönlendirdiler. Ordada bir sürü kan ve kaka testi yapıldı. Alerjiden süphelendiklerini Ve Neocate'e başlamamız gerektiğini söylediler.
  • Bebeginiz anne sutu/ mama hangisi ile besleniyordu?
   Deniz 3 aylık olana kadar anne sütü ve takviye olarak günde bir kere Aptamille beslendi. 3 aylık olunca mamayı kestik sadece anne sütüyle besleniyor.
  • baska urunlere de alerji cikti mi?
    Yumurtadanda şüpheleniyorlar. Benim diyetime yumurta ve balıkda eklendi.
  • Alerji testlerini hangi ayda yaptirdiniz?
   5.5 aylıkken yapıldı.
  • sikayetiniz gecti mi?
   Tam olarak değil.:((((((( Haftada bir kanlı kaka görüyoruz halen. Çok sıkı diyet yapmama rağmen niye geçmiyor. (Ben dana eti, kuruyemiş ve tropik meyveleride tüketmiyorum.)
  • Sut urunlerini ilk nasil tuketmeye basladiniz?
   Henüz başlayamadık. Daha ek gıdaya geçmedik. Nasıl geçeceğimiz konusundada endişeliyim.

  Ynt: Genel bilgiler

  05/25/2011 13:15:00

  Oyku_dila kizinizin iyiligi icin doktorunuzun tavsiyelerine uymanizi oneririm. Tamam ilk 6 ay anne sutu ama eger sindirim/ alerji sorunu yasiyorsa bebeginizi ve vucudunu zorluyorsunuz. 

  dogdugundan itibaren kizima anne sutu yaninda mama da vermek zorunda kaldim. Mamalar anne sutune en yakin gidalar.

  Ynt: Genel bilgiler

  05/25/2011 13:57:00

  Ben hala deneme yapmaya başlayamadım. arada buradaki yazıları okuyup gaza geliyorum :). en iyisi ben keçi sütü alıp yoğurt mayalayarak denemeye başlayayım, yoksa keçi peynirinimi önerirsiniz?? bu arada deynerya sizde gaz durumları nasıl?

  Ynt: Genel bilgiler

  05/25/2011 18:22:00

  Aslimert cocuk doktoru teyzem ilk olarak yogurt diyor her zaman. En rahat tolere edilebilir olani o sut urunlerinin. Zaten normalde de ek gidaya gecince ilk yogurt verilir ya sut urunlerinden

  Ynt: Genel bilgiler

  05/27/2011 14:09:00   1-2-30 günlükken kakasında kan görmemle başladı.inanılmaz gazlı idi.çok mutsuz,çok huzursuz bir bebekti.
  3-3 çocuk doktoruna götürdüm hepside çok gazlı olduğunu söylediler.hatta birisi arabaya koyun gezdirin dedi.ama çok fazla ıkınıyordu ve ben poposunda çatlak olabileceğini ordan kanamasının olabileceğini düşündüm.cerah muayene ederken kanlı kaka yaptı bana kanın bağırsaktan geldiğini ve hemen bir gastroenteroloğa götürmem gerektiğini söyledi.diyet yaptım ama hiç işe yaramadı.kolonoskopi ve endoskopi yapıldı,kan nakli bile yapıldı.çok ama çok zor günlerdi.anne sütü tamamen kesildi,neocate mamaya geçildi.1 aydır hiç kanama yok.ama her altını açtığımda korkum hala devam ediyor.alerji değerleri düşüyor.uyku düzeni oturmaya başladı.artık çok neşeli bir bebek.doktorumuza çok şey borçluyuz.50 günlük bebeğimize koca adamların korktuğu işlemleri başarıyla gerçekleştirdi.ek gıdaya nasıl geçeceğimiz tam bir muamma.doktorumuz acele etme dedi.çok şükür neocate i çok güzel alıyor.

  Ynt: Genel bilgiler

  10/13/2011 06:35:00

  merhaba arkadaşlar,

  sorulara eklemek istediğim birşey var, çocuklarınıza kalsiyum desteği kullanıyormusunuz eğer kullanıyorsanız dr tavsiyesiylemi ve nasıl bir düzende kullanıyorsunuz? eğer ki yanlış bilmiyorsam bazı ilaçlarla beraber kullanılmıyor ve bir süre ara verilmesi gerekebiliyor kalsiyum takviyesinin.

  Ynt: Genel bilgiler

  10/14/2011 14:35:00

  Fosfokalsiyum kullaniyoruz gunde bjr olcek. Doktorumuz herhangi birsey soylemedi diger ilaclarla ilgili olarak. Zaten fazla kalsiyum idrarla atiliyor bildigim kadariyla.

  <123>

  Cevabın:


  Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
  Inek Sutu Alerjisi Olan Bebekler ve Sorunlari

  Tamamen Ücretsiz

  Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...