SİZDEMİ BÖYLESİNİZ

04/08/2011 13:25:00

OĞLUM BENİ DİNLEMİYORMUŞ GİBİ GÖZÜKSEDE GİZLİ DİNLİYOR BİLİYORUM. BU SEBEPLEDE BIKMADAN USANMADAN KİTAP OKUYORUM ONA AMA BU ARALAR ELİME NE ZAMAN KİTAPLARIMIZI ALSAM ELİMDEN ÇEKİŞTİRİP ALIYOR MASALI BİTİRMEME MÜSADE ETMİYOR.

YA DA BOYA KALEMLERİ HADİ BOYAMA YAPALIM ATAKAN DEDİĞİMDE HEMEN GİDİP ÖRTÜSÜ BOYASI VE RESİM DEFTERİNİ ÇEKMECEDEN ALIP GELİYOR AMA BEN HANGİ RENGİ ELİME ALSAM HEMEN ELİMDEN ÇEKİP ALIYOR SİZLERDE BU SORUNU YAŞIYORMUSUNUZ MERAK EDİYORUM AÇIKCASI. 

PARKA GİDERKEN HELE BİZ PARKAMI SEYAHATEMİ ÇIKIYORUZ BELLİ DEĞİL. YANIMIZA NE VARSA ALIYORUZ. TOPU KOVASI KÜREĞİ BİSİKLETİ SUYU ISLAK MENDİLİ ARABASI KAMYONU TRAKTÖRÜ ABARTMIYORUM HİÇ DE UNUTMAZ HEPSİNİ TOPLAR PARKA GİDİYORUZ DEDİĞİMDE BEN BİRKAÇ PARÇA UNUTTURMAYA ÇALIŞTIĞIMDA İSE BAĞRIŞLAR BAŞLAR AĞLAMALAR. 

AMA PARKA GİTTİĞİMİZDE İSE HİÇ KENDİ EŞYALARINA BAKMAZ YİNE ATAKAN BAŞKALARININ OYUNCAKLARININ PEŞİNDE BEN ONCA OYUNCAĞI YÜK ETTİĞİMLE KALIRIM.

İŞTE BÖYLE SİZLER NASILSINIZ MERAK EDİYORUM...

SEVGİLER...

Ynt: SİZDEMİ BÖYLESİNİZ

04/08/2011 13:28:00

benim oğlum henüz küçük bilmiyorum neler yapacak ama bu soruyu ayrıca 2 yaş sendromu yaşayan analar grubu varsa oraya da sorabiliriziniz.

Ynt: SİZDEMİ BÖYLESİNİZ

Ynt: SİZDEMİ BÖYLESİNİZ

04/08/2011 15:51:00

ben şuanda Bengi Semerci'nin Birlikte Büyütelim diye bi kitabını okuyorum. orda diyor ki çocuklar çok çabuk karar değiştirir, seçimyapamazlar. bu nedenle onlara kızmayın. mesela "ben bebeğimle oynamak istiyorum" dediğinde bebeğini vericeksiniz sonra da atıverince "aaa ama sen istemiştin ya şimdi" diye kızmayacakmışız. çocukların da kafası karışırmış ya bu annem niye bana kızdı diye...
yani yaşadığınız çok normal bir süreç en azından bunu bilmek belki sizi rahatlatır :)

Ynt: SİZDEMİ BÖYLESİNİZ

04/08/2011 20:23:00

EVET KARARDEĞİŞTİRMESİ OLARAK BAKMAK LAZIM OLAYA BEN DİKKAT BOZUKLUĞUMU VAR YA DA  ÇOK ÇABUK CANI SIKILIYOR HERŞEYDEN DİYE ÇOK ÜZÜLÜYORDUM HATTA DR. KONTROLÜNDE DR. SORUCAKTIM. BEN SESİMİ BİLE YÜKSELTMEM BIRAK KIZMAYI ÇOK SABIRLI BİR ANNEYİM ASLINDA.


BİRLİKTE BÜYÜTELİM KİTABINI BENDE ALICAM... YORUMUNUZU ÇOK BEĞENDİM. FARKLI BAKIŞ AÇILARI GÜZEL YAKLAŞIMLARA SEBEP OLUR ÇOCUKLARIMIZA... :):):)

Ynt: SİZDEMİ BÖYLESİNİZ

04/09/2011 08:02:00

zaten bu kitapları okumanın en güzel yanı da bu. okurken "aa aynı benim kızım/oğlum" deyip normal olmasına en azından seviniyor insan. Ben geçenlerde bi yazı yazmıştım blogumda yalnız değilmişiz diye, işte öyle bir şey..yani siz de yalnız değilsiniz :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...