Bebeklerimizin aylık gelişimi

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/11/2011 09:15:00

Adaşım çok teşekkür ederim.Bankacılık mezunuyum.2003 yılına kadar mesleğimi yaptım.2008 yılına kadarda bankadan aldığım para yetmediği için Altınbaş Holding Hukuk Servisinde çalıştım takiii çıkarılıncaya kadar:))Şimdi ev hanımıyım:))))Mahkemem devam ediyor ama.

Kaygılanma tatlım oluyor valla.Bu konuda benimdeçok kaygılarım vardı.Ama ne yalan söyliyeyim.Bu konularla ilgili yüze yakın kitap okumuşumdur sanırım.Hala daha devam ediyorum.

Blogumu takip ettiğin içinde teşekkürler tatlım

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/11/2011 09:56:00

dilejkcim biz de tv yi kademeli olarak çıkardık hayatımızdan daha güzel vakit geçiriyoruz ... şu an yüksek lisansısımı bitirme çabası içinde laboratuvardayım:((  özdencim biz suan anneannedeyiz kitap yanımda değil eve döner dönmez bilgileri aktatrırım d&r dan almıştım küğçük bi kitap çantada da taşınabilir. ben aynı zamanda bu işaret dilinin eğlenceli ve öğrenmeyi kolaylaştıracağını düşünüyorum. hopla zıpla nereye kadar:)))

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/11/2011 10:02:00

 benim kızım cok meraklı tv ye ters yon cevirsem bile kafasını cevirip bakıyor oyle olunca kapatıyorum bende..

Benim anlamadığım bişey var cahiiliğime verin lutfen bu tv yi neden izletmiyoruz cocuklara, izletirsek ne olur ??

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/11/2011 16:34:00

Tebrik ederim selçukuşum.Valla ben açıkçası zor okuyanlardanım.İki senelik ünv.üç yılda bitirdim:))Şimdi üzülüyorum ama sanıırm iki senelikte idare edecek kıvamdayım.İş tecrübem çok iyi çünkü.:))

Fundacım aman diyim.Telvizyon çocuğun ilerlemesini çok zayıflatır.Ayrıca otizm olmsada yaygın gelişim bozukluğuna giren diğer davranış bozukluklarını daha çok görebilirsin bu çocuklarda.

Sana bir örnek veriyim.En yakınımdan oğuzla sınıf arkadaşı aralarında tam bir yaş var oğuzdan bir yaş büyük.televizyon bağımlısı olduğundan iletişimi çok zor.Konuşmuyor konuşmayı bırak söylenen çoğu şeyi anlamıyor.İki yaşına giren bir çocuğun en az üç kelime etmesi lazımken o daha bir kelime bile söylemiyor.

Bir aydır çocuğa televizyonu kestiler.Çocuk tek tük konuşmaya bazı şeyleri anlamaya başladı.bizim için bile zararı var televizyonun.

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/12/2011 02:38:00

merhaba arkadaslar; surekli yazamıyorum velakin takip etmeye calısıyorum olanları... bilenler bilir, bizim cok ciddi beslenme sorunumuz vardı, gun icinde yediği 600 cc yi zor buluyordu bazen. aylık kontrolumuze gittik, sonucları yazmak istedim.malumunuz Ebrar anne sutunu biberonla alıyordu onu da sadece uyurken...
ebrar bir ayda buna ragmen 900 gr almıs:S bildiğiniz sok gecirdim. hicbirsey yemiyor hocam nasıl olur dediğim de, demek ki aldığı sutu iyi kullanıyor dedi. ilginc:) ama cok sukur rahatladım biraz, bu surecte bana destek olan nurturia annelerinden allah razı olsun.

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/12/2011 04:55:00

Seninki tipik oğlum beslenemiyor sendromu o zaman canım:)) Sonuçta 900 gr beklenein üstü.Doktorlar bu ayda enfazla 500-600 gr beklerler.

Demekki neymiş boşuna üzülmeyeckemişiz. Gelgörki biz annler bu konuda iyi değiliz galiba kendimdende örnek vererek:))

Biziz 2008 Kasım grubunda bir arkadaş vardı sürekli yemiyorr bu ocuk diyerek üzer sürekli iştah şrubu takviyesi yapardı.Oğlum 13 o 18 kiloydu düşün.Bildiğin tosuncuk amagelgörki annesi için hala yemiyor.Buluşmalara uzun zamandır katılamıyordu hasta oldular hep o dönemlerde.Üç ay filangörüşemedik.Aman geçn ümraniye buluşmasında bir gördüm resmen çocuk adam gibiydi.Boğum boğum her yeri şişmiş kofti.Ama annesi hala nediyor biliyor musunuz? Yemiyor.

Oğuz hala 13 kilo ve grubun en zayıfı.Ama o çucuğu gördükten sonra dedim zayıf olsun güçlükuvetli olsun yeter bana.Öğretmenleri bile söylerler zayıf ama kuvvetli diye.Bence çok kilolu olması da iyi değil.

Demek ki ne yapmak gerekiyormuş kendimizi boşuna üzüp strese girmememiz gerekiyormuş.Sütümüzde daha kaliteli  daha yararlı oluyormuş böylece:)

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/12/2011 09:50:00

kızlar ben iyice huylanmaya başladım, benim kız 73 cm,8100 g, buradaki herkesten iri sanırım,başka bi başlıkta gördüm 1 yaşında ,10 aylık,aynı ölçülerde bi gariplikmi var?

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/12/2011 11:09:00

bence Mihri kafana takma, nasıl büyüklerin vücutları birbirinden farklıysa bebeklerinki de öyledir.
benim kızım da 5 aylı 68 cm boy ve 6,800gr ağırlığında, sanırım benimki de en zayıflarından:) sadece anne sütü ile beslendiği için sorun etmemeye çalışıyorum

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/12/2011 11:41:00

inşallah öyledir, gerçi büyük kızımda iriydi ,şu gelişim cetveli varya hep üst sınırdaydı ama şimdi burda çoğunu gördükçe tedirgin oldum,bunda daha bi acemiyim ya:)

Ynt: Bebeklerimizin aylık gelişimi

03/12/2011 19:02:00

Benim kızım 2 aydır 400 er gr alıyor birkaç dr değiştirdim.Hepside 'ayına göre normal kiloda endişeye gerek yok' dedi.(6500gr;64,5cm)Kilo aldırayım diye mama vermek istedim inatçı kızım almadı.Ek gıdaya geçince alırız umarım alamadığımız gramlarımızı.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...