BBOM - İstanbul

<12>

Ynt: BBOM - İstanbul

02/13/2013 20:04:00

CNN Türk'te yayınlanan haberi kaçıranlar, ya da tekrar izlemek isteyenler için link:


Ynt: BBOM - İstanbul

Ynt: BBOM - İstanbul

02/18/2013 12:27:00

Bugün, 16:30 Açık Radyo Söz Küçüğün programında BBOM konuk olacak...dinlemek isteyenlerin bilgisine...

Ynt: BBOM - İstanbul

03/02/2013 19:49:00

Mekanların kapasitesi sınırlı olduğu için katılmak isteyenlerin mutlaka maille geri dönüş yapmalarını rica ederiz.Bizi daha yakından tanımak, aramıza katılmak, çocuklarını Eylül 2013'te ya da sonraki yıllarda BBOM Okullarına göndermek isteyen ebeveynlere tanıtım toplantıları yapmaya devam ediyoruz. Bu ayki toplantılarımızda ikisinin tarihi netleşti. Toplantılara katılmak isteyenler hangi tarihteki toplantıya katılmak istediklerini de belirterek iletisim@baskabirokulmumkun.net adresine mail gönderebilirler.
http://atolye5.co/*8 Mart Cuma akşamı, saat 19:00-21:00, Atölye5, Bağdat caddesi
http://fesmekan.mynet.com/http://fesmekan.mynet.com/mekan/qahwah*10 Mart Pazar günü, saat 12:00 - 14:00, Qahwah, Kadıköy

Ynt: BBOM - İstanbul

03/05/2013 10:23:00

BBOM tanıtım toplantısı,

10 mart pazar günü saat 12:00 de Qahwah / Kadıköyde

http://fesmekan.mynet.com/mekan/qahwah

Ynt: BBOM - İstanbul

03/11/2013 05:52:00

BBOM Derneği olarak bugün saat 15:30 da Açık Radyo'da Yolgeçen programında Rahmi Öğdül'ün konuğuyuz.

Ynt: BBOM - İstanbul

Ynt: BBOM - İstanbul

03/25/2013 15:45:00

2 mart 2013 de NTV de yayınlanan programın linki:


Ynt: BBOM - İstanbul

04/02/2013 05:23:00


Bu haftaki tanıtım toplantılarımızın bilgileri   
   
  3 Nisan Çarşamba, Saat: 19.00 – 21.00

RENKLİ ADA - http://renkliada.com/  

Adres:  Eti Sokak No:2 K:3

             Tel: 0507 364 38 23

 Metro 4. Levent durağında inip,  Çeliktepe çıkışından çıkınca Saphire’in solundan devam edin. Karşınızda Simit Sarayı’nın göreceksiniz. Simit Sarayı’na yaklaşınca da Gold Balık tabelasını. Gold Balık’ın solundaki sokaktan girin, sağdan 2. sokak Eti Sokak. Köşedeki ilk Apartman da bizimki. Numara 2 Kat 3

     
 6 Nisan Cumartesi, Saat: 12.00

BİLİM VE GELECEK KİTABEVİ  - http://www.bilimvegelecek.com.tr/

 Adres:  Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi,  Zuhal Sok. No:9/1 Kadıköy

Ynt: BBOM - İstanbul

04/03/2013 05:02:00

http://uzuncorap.com/2013/04/03/bbom-okullarinda-hayat/

BBOM’un en büyük hedefi mutlu çocukların okulunu yaratmaktır; çocukluklarını doyasıya yaşayan mutlu çocukların…

BBOM Okulu zorlayıcı değildir, okulda çocuk özgürdür, seçme hakkına sahiptir. O gün canı derse girmek istemiyorsa vaktini kütüphanede, atölyelerde, bahçede geçirebilir. BBOM, çocukların yaratıcılığını öldürmez, tersine teşvik eder. Türkçe dersinde yazdıkları kompozisyonda el yazılarının güzelliği değil, hikâye ettikleri konudur önemli olan. Resim yaparken kullandıkları teknikten çok, hayal ettikleri imgedir ilgi çeken.

BBOM Okulunda çocuklar her dersi “başarmak”, sınavlardan 100’leri kapmak, eşe dosta “takdir-teşekkür” gösterisi yapmak zorunda hissetmezler kendilerini. Her biri kendi hızında öğrenir, kendi yetilerine göre gelişir. Yarışması, çelme takması gereken rakipleri yoktur okulda; birlikte öğrenmekten keyif aldıkları dostlukları vardır. Dersler arasında bağ kurmak hiç de zor değildir; matematiği müziğin içinde keşfeder, fizik kurallarını beden eğitiminin içinde özümser.

BBOM Okullarında çocuklar ne kendilerini dünyanın merkezine koyarlar, ne dış dünyadan kopuk, korunaklı duvarlar ardında yalnız bireyler olarak yetişirler. Mahallenin muhtarını, esnafını, başka okullara giden sokak arkadaşlarını tanırlar; onları da okul yaşamına katarlar. İçinde bulundukları çevrenin, kentin, dünyanın sorunlarına aşinadırlar. Daralan yeşil alanların, sorumsuzca tüketmenin, artan araç sayısının, kentin kültürel ve tarihsel dokusuna aykırı dokunuşların şehre kaybettirdiklerinin farkındadırlar. Çocuklar, bunları düzeltmeye önce kendi hayat pratiklerinden başlar, sonra çevrelerine yaygınlaştırır. Matematik dersinde havuz problemleri yerine daha az su tüketen sifonlar ve yağmur biriktirme projeleriyle uğraşır.

BBOM çocukları yaşamın hayal kırıklıklarına açık olduğunu bilir; ama bir o kadar onunla baş etme yetisine sahip, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi kararlarını alarak bunları uygulamaya geçirebilen çocuklardır. Karşılarına çıkan problemlerle tek başlarına mücadele etmek yerine, kurdukları sağlam arkadaşlıklarla, ördükleri dayanışma ağıyla zorlukların üstesinden gelebileceklerini bilirler. Okulda katıldıkları Okul Meclisi, onlara birlikte karar vermeyi, sorumluluk almayı, üretmeyi ve hayallerini gerçekleştirecek taşları döşemeyi öğretmektedir çünkü.

BBOM çocukları eşitlikçidir. Ne birbirlerine, ne başkalarına karşı önyargı biriktirirler. Onların özel eğitime gereksinim duyan sınıf arkadaşları da vardır, üç kardeş bir odada sobayla ısınan arkadaşları da. Dünyanın kadın-erkek sınıflandırmasından ibaret olmadığının farkındadırlar; farklı tercihler onları korkutmaz. Değişik şiveli insanlar duyduklarında arkalarından fısıldaşmazlar. BBOM’da kızlar ve oğlanlar birlikte top oynar, birlikte sofra toplar. Büyükler küçüklere ayakkabı bağlamayı öğretirken, küçükler büyüklere masallarını anlatır. BBOM’da hayat hep birlikte inşa edilirken, her çocuk kendini var etmeyi öğrenir.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Başka Bir Okul Mümkün - BBOM

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...