5 Ekim Haftası : Huo Yuan Jia (Fearless)

Ynt: 5 Ekim Haftası : Huo Yuan Jia (Fearless)

10/13/2012 21:16:00

Izledim bile :)

Ynt: 5 Ekim Haftası : Huo Yuan Jia (Fearless)

10/14/2012 19:59:00

Ben de izledim. Epey etkilendim. 

Ynt: 5 Ekim Haftası : Huo Yuan Jia (Fearless)

10/29/2012 07:33:00

araya bayram tatili girdi. bu akşam tartışalım derim.

Ynt: 5 Ekim Haftası : Huo Yuan Jia (Fearless)

11/02/2012 13:40:00

kimseden yorum gelmemiş ben yapayım hemen. filmi genel olarak biraz amatörce çekilmiş buldum. çinliler sinema dünyasında biz de varız demek istiyorlar ama elbette bu zaman alacak bir süreç. başta jet li dışındaki oyunculardan kaynaklanıyordu bu amatörlük hissi muhtemelen. konunun gerçek olması etkileyiciliğini arttırıyor aslında. mesel gibi bir film olmuş. özellikle ailesini kaybettiği an ve sonrasında kendini kaybedişi ve yeniden buluşu duygulandırdı beni.

şeye çok şaşırdım, hasta adam muhabbetine. demek o dönemde moda buymuş - deniz güncellemende sen de dem vurmuştun bundan - osmanlı da hasta adam olarak nitelendiriliyormuş malum..
tabi o dönem ve öncesindeki çin'in dinamiklerini bilsek daha iyi yorumlayabilirdik filmi ama değerlerin yitirilmesi üzerinden batılılaşma kavramı biraz tu kaka edilmiş. eh kapitalist dönüşümü yaşasalar da komunist kafa halen yitirilmemiş diye düşündüm izlerken..
bu film bana ip man isimli çin filmini anımsattı. o da gerçek bir hikaye, çin'in hasta adam dönemindeki bir yaşam öyküsü.. tek fark 'kötü adam'ın japonya olması..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...