Çayyolu Metro İnşaatı nedeniyle kapatılacak yollar

06/05/2012 05:48:00

 

Ulaştırma Bakanlığı’nın Büyükşehir Belediyesi’nden devraldığı metro çalışmaları nedeniyle, Ankara’nın iki ana arteri yaz tatili boyunca trafiğe kapatılacak.

Kızılay-Çayyolu metrosundaki çalışmalar kapsamında İnönü Bulvarı’nın, Necatibey Caddesi çıkışı ile DSİ Genel Müdürlüğü arasında kalan bölümü 10 Haziran’dan itibaren dört ay trafiğe kapalı kalacak. Kızılay yönünden gelen araçlar, İnönü Bulvarı’ndan Necatibey Caddesi’ne giriş yapacak. Buradan TSE önünden sola dönerek, 85. Cadde ve devamında 87. Cadde’den İnönü Bulvarı’na ulaşabilecek. Kızılay yönüne gidecek araçlar ise DSİ Genel Müdürlüğü karşısındaki Merasim Sokağa dönüp Maliye Bakanlığı önünden Dikmen Caddesi üzerine oradan da Genelkurmay Kavşağı'na çıkacak.

Çukurambar da kapalı

Çukurambar ile Söğütözü Caddesi’ni birbirine bağlayan köprünün altındaki yolun Çukurambar’dan Söğütözü Caddesi yönüne olan bölümü de trafiğe kapatılacak. Burada da trafik, Ufuk Üniversitesi Caddesi’yle Armada AVM çevresinden sağlanacak.

Dört ay sürecek

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapımı sürdürülen Kızılay-Çayyolu metrosundaki çalışmalar nedeniyle İnönü Bulvarı’nın Karayolları Genel Müdürlüğü önü, okulların tatile girmesinin ardından, 10 Haziran’dan itibaren yaklaşık dört ay süreyle tamamen trafiğe kapatılacak. Ulaştırma Bakanlığı’nın metro güzergahındaki Necatibey İstasyonu’nda yapacağı çalışmalar nedeniyle; İnönü Bulvarı’nın, Necatibey Caddesi çıkışı ile DSİ Genel Müdürlüğü arasında kalan bölümü 10 Haziran’dan itibaren yaklaşık dört ay süreyle tamamen araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Giriş Necatibey’den

İnönü Bulvarı’nın metro çalışmaları nedeniyle trafiğe kapanacak bölümünde, Kızılay yönünden gelen araçlar, İnönü Bulvarı’ndan Necatibey Caddesi’ne giriş yapacaklar. Buradan TSE önünden sola dönerek, (Bu bölümde Necatibey Caddesi tek yönlü olarak çalışacak) 85. Cadde’yi ve devamında da tekrar sola dönerek DSİ yanındaki 87. Cadde’den İnönü Bulvarı’na ulaşabilecek.


Alternatif güzergahlar
Eskişehir Yolu istikametinden Kızılay ve Çankaya yönüne gidecek araçlar ise İnönü Bulvarı’nın DSİ Genel Müdürlüğü karşısındaki Merasim Sokağa dönüp (Merasim sokak tek yönlü olarak çalışacak) buradan devamla Maliye Bakanlığı önünden Dikmen Caddesi’ne, takiben de Genelkurmay Kavşağı’na çıkabilecekler. Öte yandan Necatibey Caddesi’nden gelip Eskişehir yönüne gitmek isteyen sürücüler ise Gençlik Caddesi, Akdeniz Caddesi ve Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ni takip ederek İnönü Bulvarı’na ulaşabilecekler.
 


Söğütözü köprü altı kapatılacak
METRO çalışmaları nedeniyle, Çukurambar ile Söğütözü Caddesi’ni birbirine bağlayan Eskişehir Yolu üzerindeki köprünün altındaki yolun Çukurambar’dan Söğütözü Caddesi yönüne olan bölümü de trafiğe kapatılacak. Bu bölümde; köprünün altından Söğütözü’nden Çukurambar istikametine giden yol iki yönlü olarak kullanılacak. Konya yolu AŞTİ istikametinden gelip Çukurambar’a gidecek sürücüler, Ufuk Üniversitesi Caddesi’ni takip edebilecek. Kızılay yönünden gelip Çukurambar’a gidecek sürücüler İnönü Bulvarı (Eskişehir Yolu) Konya Yolu Köprülü Kavşağı’ndan Konya istikametine dönerek Ufuk Üniversitesi Caddesi’ne çıkabilecekler. Armada Alışveriş Merkezi ve çevresinden Çukurambar’a gidecek sürücüler ise Armada yanından sağa dönerek Yaşam Caddesi’nden güzergahlarına devam edebilecek.
 

Ynt: Çayyolu Metro İnşaatı nedeniyle kapatılacak yollar

06/05/2012 06:21:00

Ynt: Çayyolu Metro İnşaatı nedeniyle kapatılacak yollar

06/05/2012 06:23:00

Ynt: Çayyolu Metro İnşaatı nedeniyle kapatılacak yollar

06/05/2012 06:28:00

sağol canım.

Ynt: Çayyolu Metro İnşaatı nedeniyle kapatılacak yollar

06/05/2012 07:19:00

keçiören k.karabekir tandoğanda kapalı bi kısmı bildiğim metro yuzunden bu arada 

Ynt: Çayyolu Metro İnşaatı nedeniyle kapatılacak yollar

06/05/2012 07:56:00

tesekkurler ulku

Ynt: Çayyolu Metro İnşaatı nedeniyle kapatılacak yollar

06/05/2012 19:15:00

çayyoludan taşınalı 8 sene oldu halaaaaaaaaa metro bitecek .pesss diyorum.avrup başkentiyiz ne de olsa

Ynt: Çayyolu Metro İnşaatı nedeniyle kapatılacak yollar

06/05/2012 19:24:00

Gene yazın işkence. her sene bu tarafda iskence var. gecen sene yazıneskisehir yolunu ana artesi kapatıp asfalt yapmıslardı. hem de gündüz.

Ynt: Çayyolu Metro İnşaatı nedeniyle kapatılacak yollar

06/18/2012 05:28:00

gunaydin,


anadolu bulvarindaki calisma nedeniyle trafik felc olur sanmistim, degilmis (oradaki bir kopruyu yikip hizli tren standartlarina uygun hale getiriyorlar sanirim. asagidan gecen trenyolunu da kirpmislar, trenler nereden gidiyor bilmiyorum). yolu kapatmadan once baya genis bir yan yol yapmislar, hic farketmedik. iyi fikir. arada boyle duzgun islerin yapildigi da oluyor.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...