Sakin bebişler mutlu annişler;))

03/03/2013 23:35:00

 * Mine bitkisinin yatıştırıcı ve teskin edici özelliği uyumak istemeyen çocukların bile uykusunu getirir.

* Limon yaprakları sinirli ve hassas olan çocukların uykuya dalmasını kolaylatırır * Hayit adı verilen ve bitkibilimde “motherwort” olarak bilinen bitki korku nedeniyle uyuyamayan bebek ve çocuklar için kullanılabilir.

* Ağlayan ve uykuya dalamayan bebekleri için papatya çayı kullanılabilir.

* Papatya, lavanta, şerbetçi otu ve limon karışımını küvet suyuna ekleyerek bebeğinizi/çocuğunuzu bu suda yıkayın.

* Kedi otunu iyice ezerek bal ile karıştırın ve karışımı çocuğunuza yedirin. Özellikle çocuğunuzun stresli olduğu günlerde bu karışım sayesinde daha rahat uyuduğunu göreceksiniz.

* Çocuğunuzun uyku sorununun temelini oluşturan sebepleri tespit edin ve homeopati uzmanınızın uygun gördüğü homeopatik tedavileri uygulayın. Homeopati tedavilerinin uzun bir süreye yayılması gerektiğini unutmayın. Homeopati alanında uygulanan tedavileri çocuğunuzun uyku vaktinden 1 saat önce kullanabilirsiniz. Bu tedavilerin 14 gün boyunca sürdürülmesi gerekebilir. Çocuğunuz geceleri kalkar ve bir daha uykuya dalamazsa bu tedavileri tekrarlamanız gerekebilir:

• Çit kökü ve acı hıyar adı verilen bitkiler sürekli ağlayan çocuklar için kullanılabilir.

• Altın anlamına gelen “aurum” adlı homeopatik madde ölüm ve kötü okul anıları ile ilgili rüyalar gören çocuklar için kullanılabilir. Bu tür çocuklar uyandıklarında kendilerini mutsuz ve bitkin hissederler.

• Bıldırcın otu yaşanan bir şok nedeniyle ortaya çıkan uyku sorunlarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Huzursuzluk, kâbus ve ölüm korkusu gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan uyku sorunlarında da bıldırcın otunun kullanımı uygundur.

• Aşırı korku nedeniyle ortaya çıkan susuzluk hissi ve hassasiyet homeopati alanında “fosfor” olarak tanımlanan madde ile giderilebilir.

• Rüzgârgülü bitkisi ağlamaklı olan çocuklar için kullanılabilir.

• Diş çıkarma gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan uyku bozukluklarında papatya kullanılabilir. Uyumak için sürekli olarak ayakta sallanmayı iste¬yen çocuklara da papatya çayı içirebilirsiniz.

• Çocuğunuzun zihni herhangi bir olayla meşgul olduğunda ve dikkatini başka bir alana kaydıramadığında kahve bitkisini deneyebilirsiniz.

■ Muz ve salatalık gibi bazı enerji verici gıdalar karın ağrısına ya da sindirim sorunlarına yol açabilir. Uyku öncesi bu gıdaların tüketiminden kaçının.

■ Bir bardak ılık keçi sütü herhangi bir sindirim sorununa yol açmadan çocuğunuza uyku verir.

■ Yaşı uygun olan çocuklar uyumadan önce çinko içeren pastiller çiğneyebilir. Bu pastiller çocukların daha rahat uyumasını sağlar.

■ Çiçek esansları güzel ve derin bir uyku için oldukça etkilidir. Çiçek terapistinize danışarak hangi çiçeklerin esanslarını birlikte kullanabileceğinizi öğrenin:

• Beyaz kestane zihinleri karmaşık olan çocuklar için uygundur.

• Huzursuz bir bebek ya da çocuk Bach çiçek esansları ile sakinleştirilebilir.

• Toz ağacı karanlık korkusu yaşayan çocuklar için uygundur.

• Ceviz yeni bir okul ya da yeni bir ev gibi değişiklikler nedeniyle uyum sorunu yaşayan çocuklar için kullanılabilir.

•Misk otu aşırı korku yaşayan ya da gerilim hisseden çocuk ve bebekler üzerinde etkilidir.

•Itır çiçeği, papatya, gül ve lavanta yağını çocuğunuzun banyo küvetine karıştırabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuzun sakinleştiğini ve rahatladığını göreceksiniz.

■ Üzerine birkaç damla lavanta yağı damlattığınız mendili çocuğunuzun yatağına ya da yastığına yakın bir yere koyarsanız, onun daha kolay uykuya daldığını gözlemleyebilirsiniz.

■ Buharlaştırıcı cam bir tüpün içine koyduğunuz lavanta ve papatya yağının da aynı etkiyi sağladığını göreceksiniz.

■ Uyku senti öncesinde lavanta ve papatya yağı ile yapacağınız masaj çocuğunuzun rahat uyumasını sağlayacaktır. Bu şekilde çocuğunuzun kendisini daha sakin ve huzurlu hissettiğini göreceksiniz.                                Kaynak:http://www.genelsaglikbilgileri.com/cocuklarda-uyku-bozuklugu/

Ynt: Sakin bebişler mutlu annişler;))

03/04/2013 13:36:00

Woooooouwww:))

Ynt: Sakin bebişler mutlu annişler;))

03/04/2013 17:22:00

Hımmmm enteresan bir bilgilendirme yazısı olmuş. paylaşım için teşekkürler:)

Ynt: Sakin bebişler mutlu annişler;))

03/04/2013 19:59:00

Hep aynı bilgiler sıkmıştı;)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 PRATİK BİLGİLER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...