Biberon eziyeti

06/12/2010 15:19:00

Duru geceleri sorunsuz uyuyan bir çocuktu 3 aydan beri, yani deliksiz uykuya alıştırmıştı bizi. Son 2 - 3 haftadır gece uyanmaları başladı. Ben de en sonunda artık büyüdü, geceleri acıkıyor demek ki dedim ve rüya öğünlerine başladım. O uyanmalara başlamadan, 12 gibi bir biberon mama hazırlıyorum, odasında karanlıkta uyandırmadan içiriyorum, geceleri uyanma sorunumuzu çözülüyor. Ama daha adapte olamadığımdan olacak genelde ben de kafayı yatağının parmaklıklarına koyup uyukluyorum mamayı verirken. Geçen gece de yarı uyur vaziyette hazırladım mamayı, kızımın başının altına yastığını koydum, verdim. Duru başladı emmeye, normalde uyanmaz, bu sefer mızıklanmaya başladı. Acaba dedim sıcak mı, ama yok, biberonun sıcaklığı normal artık anlıyorum koluma dökmeden. Biraz daha emdi, mızıklanmalar ağlamaya döndü. Çevirip kaldırdım biberonu, acaba mama koymayı unuttum da çocuğa su mu veriyorum diye, yok değil normal mama. Gene verdim. Artık baya çığlık çığlığa ağlıyor çocuk. Diş çıktı da acıyor mu acaba diye ağzını kontrol ettim. O da değil. Deliriyorum ama, ne yaptım çocuğuma da ağlıyor böyle diye. Baba da geldi kapıya, ne oluyor diye bekliyor. Stres üstüne stres. En kötüsü de ne olduğunu anlayamamak.


En sonunda aldım elime ucunu kontrol ettim tıkalı falan mı diye, o da değil. Tam çevirip tekrar verecektim ki bir anda gördüm. Biberonun ucuna mama gelmiyor kiii! 

Sabah dışarı çıkarken, işimiz uzun sürer de dışarıda acıkırsa diye, o biberonu almıştım yanımıza. İçine koyduğum kaynamış su her yere akmasın diye de iç kapağını takmıştım. Salak anne sen o kapağı unut, kapak da biberonu açtığım hale içinden düşme. Zavallı Durucuk oh mama geldi emeyim diye çabaladıkca boş biberon emziğini emiyor. 5 dakikalık mücadelenin sonunda annesi sorunu anlayabildi de o sayede mamasına kavuştu sakinleşti kızım.

Ynt: Biberon eziyeti

06/13/2010 23:19:00

biz de beşikte beslemiştik bir süre.ama çok tehlikeliymiş.ciğerlere kaçıp Allah korusun ölüme sebebiyet verebiliyormuş!!!

Ynt: Biberon eziyeti

06/14/2010 05:30:00

Yatar pozisyondayken vermiyorum biberonu, mutlaka yüksek bir yastıkla vücudunun üst kısmını destekliyorum merak etmeyin:)

Ynt: Biberon eziyeti

06/15/2010 09:27:00

hay allah, cok yasayin :)) (biberon dr.brown mu?)
neyse ki agliyor di mi bu bebeler, bazen sikayet ettigimiz o aglamalari olmasa biz bu kIt anne halimizle telef edecegiz yavrulari.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...