Satış ve ödeme nasıl yapılıyor yardım eder misiniz?

01/14/2012 12:21:00

Merhabalar,

Kızımın gardrobunu gözden geçirdim de benim aman bu indirimde diye aldıklarım fakat kızımın kilolu olmasından dolayı sadece yıkanıp paklanmakla kalmış bir sürü markalı cicisi var. Ancak örneğin bir ürünü 10 liraya satmak istesem alıcı için değer mi, kargosu, havale ücreti nasıl oluyor öğrenmek istedim. Çünkü görüyorum ki 5-6 liraya bile ürünler el değiştiriyor. Bana yardım eder misiniz? Eminim bir çok arkadaşın hislerine tercuman olmuşumdur.

Ynt: Satış ve ödeme nasıl yapılıyor yardım eder misiniz?

01/14/2012 12:32:00

öncelikle bu çok değişken bir durum canım. arz talep meselesi ayrıca. birisinin gerçekten aradığı bir şeyse eğer 5-6 liralık bir ürün bile alınabilir.alıcı zaten bunun kendisine maliyetini hesaplar bütçesine uyarsa talep eder. ayrıca birden fazla ürün alımlarında çok hesaplı olabilmekte. satıcılar içinde yine durum değişken. isteyen banka hesabına ödeme alır isteyen sahibindn gittigidiyor gibi sitelerden kredi kartı ile satabilir. onun dışında ptt hesabı olan olabilir posta çekiyle ödeme yapılır.birde kapıda ödeme sistemi var. yeterki alıcıyla satıcı anlaşsın ürün konusunda gerisi bir şekilde gelir.mesela benim sattığım ürünler çok pahalı değil. bunun yanında 5 tl lik bir oyuncak var diyelim bunu alsa 5-6 lirada kargo parası verecek oyuncağın sıfırının satış fiyatı nedir kıyaslar müşteri bakar uyuyorsa alır ama bunun yanında 3-4 tane daha ürün alırsa kargo parası ürün başına 1 tl ye gelir.ve hesaplı olur. genelde ben alışlarımıda bu şekilde yapıyorum.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İkinci El

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...