tuvalet eğitimi

Ynt: tuvalet eğitimi

06/22/2012 14:15:00

Bizimki kaka yapinca falan hiiiiccc rahaatsiz olmuyor......birkere alti acikti yerde biseylernyiyordu....kosa kosa wcye gitti cis cis diye.....allahim neoluyo dedim oturturdum ama yapmadi bidahada olmadi oyle bisey :-)

Ynt: tuvalet eğitimi

06/22/2012 14:30:00

ecrin çişini söylüyor hiç kaçırmadı şimdiye kadar ama kaka yı söylemiyor olduğu yerde kakasını yapıyor :) napcaz ???

Ynt: tuvalet eğitimi

06/22/2012 19:08:00

Merhaba, 


Benim kızım 27 sinde tam 20 aylık olacak. Bir süre önce tuvaletin tadilatı esnasında klozet kapağını çiftli yani bebek klozet adaptör kapaklı olanlar ile değiştirdik.  Tuvalete girerken mutlaka yanıma alıyorum. Ara ara çiş dediği zaman tuvalete zorlamadan oturttum, çişini ve kakasını ara ara tuvalete yaptırdım tepki vermedi. Birde hijyen açısından daha sağlıklı olacağını düşündüğüm yanımızda taşıyabileceğimiz carry potty nin oturağını aldım. 
Bugün tuvalet eğitimine başladık. İlk gün her 15dk da bir oturağına gittik. Öğlen uykusundan çişi yüzünden ağlayarak uyandı. çişinin yarısını kaçırdı hemen kalkıp oturağına oturttuğumda çişini yapmaya devam etti. Şimdi bu maili yazarken uykusunda mızıldandı kaldırıp oturağını oturttuğum çişini yaptı sonra hemen uyudu. Normal şartlarda bezine yaparken çişini ve kakasını yaparken bezini gösterip çiş derdi. Ama bugün hiç çiş demedi. Gerçi sık aralıklarla gittik ama bilmiyorum yarın neler yaşayacağız. Hepimize ve bebeklerimize kolaylıklar diliyorum :). 

FundaEcrin, pedegoglar kakadan ayrılmanın çocuklar için anneden ayrılmak olduğunu ve çocukların daha zorlandıklarını söylüyorlar. Tuvalet eğitimi çocukların hayatında çok büyük bir değişiklik, tuvalet eğitiminin hemen öncesinde çocuğun hayatında başka büyük değişiklik yapılmamasını söylüyorlar. Mesela; yuvaya filan göndermek gibi.. Kakasını yaptığında özel bir yerde saklandığının söylenmesi gerektiğini söylüyorlar. 

Ynt: tuvalet eğitimi

06/23/2012 18:06:00

biz kıştan beri tuvalet alıştırmalarına başladık 2haftadırda bezi çıkarttım geceli gündüzlü.kakayı lazımlığa yapan çocuk bezi çıkarttıktan sonra hiç yapmak istemiyor.bende bu durum karşısında ne yapacağımı şaşırdım bgn artık cici kaka mis kaka diye anlatıp gösterdim:)çişte iyiye gidiyoruz fakat hiç söylemiyor henüz ben lazımlığa oturtursam yapıyor yoksa koyveriyor olduğu yere.şuana kdr da çok şükür gece 1 kere kaçırdı o gece de çok uyandı.öğlenleri temiz kalkıyor.2gece çişe tuttum bir daha uyumak bilmedi.bende artık tutmuyorum sabah kalkınca yaptırıyorum

Ynt: tuvalet eğitimi

06/23/2012 18:45:00

hem adaptör hem lazımlık aldım.her ikisinin de işlevini biliyor.klozete koyup çiş diyor.oturuyorda lazımlığa ama hemen kalkıyor.kaka ise ciddi sorun.altını bile değiştirmek ölüm.ancak banyo yapıcaz diye kandırıp altını açabiliyorum.su hastası zira.na yapmalı nasıl yapmalı bilmiyorum.direk altını açıp evde dolaştırıcam galiba:)

Ynt: tuvalet eğitimi

07/18/2012 20:55:00

ooo ne kadar uzun zaman olmuş benim harekete geçme sürem :S

inşallah yarın başlıyoruz diyebilirim.ama aklımı kurcalayan gece ne yapacağımız ve ne yapmamız gerektiği? bir de dışarı çıkıyorsak? siz neler diyorsunuz????????

Ynt: tuvalet eğitimi

07/19/2012 09:56:00

Biz 1 ay once baslamistik. Onceleri guzel gidiyordu. Zaten kakayi 6 aydir tuvalete yapiyor

Sonradan ileri gidedeceginuze geriledik. Soylemeye baslamisken soylememeye basladi. Bizde zorlamadik sonucta kerdesi de bezleniyor. Hic sorun etmedi yeniden bezlenmeyi:). Hazir olana kadar bekliycez

Ynt: tuvalet eğitimi

07/19/2012 09:58:00

bende 3 gündür tuvalete götürüyorum yarım saatte bir ama henüz bezi çıkarmadım .kakayada bakıyorum ıkınmaya başlarsa hemen oturtuyorum.zaten kendi söylemiyor.ona çok güzel köpük sabun aldım bayılıyor uzuun uzuunn ellerini köpürtüyor.tekrar isteyince öteki çişimize bidaha vericem ancak diyorum.öyle böyle başladık bakalım.ama 3 gündür bayaaa bez tasarrufu yapmışız:)))meğersem çok harcanıyormuş eskiden şimdi hiç azalmıyor:)))


Ynt: tuvalet eğitimi

07/21/2012 09:14:00

3.gün: tuvalete oturmada istekli.oturup bir süre kalkmıyor.kalkınca bazen hemen bazen de kısacık bir süre sonra altına yapıyor.yapma anında ve yaptıktan sonra da söylüyor.çok erken biliyorum ama sanki bu dönem hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor :S

Ynt: tuvalet eğitimi

07/21/2012 19:50:00

kizlar daha once soyluyor genelde..biz daha baslamadik..baba daha erken diyor..oglanin hazir olmasini beklemeliymisiz bizimkinde tik yok:)ama bu hafta emzik biraktik:)kuzular buyuyor artik..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...