tuvalet eğitimi

Ynt: tuvalet eğitimi

01/30/2013 16:49:00

Ya valla artik igreniyorum desem :( hamileyken kusmuslugum vardir bir kac kere...zorlamak da istemiyirum cok pis zorlarim biliyorum kendimi acayip kati olurum iz kalir yani o denli ;)

Ynt: tuvalet eğitimi

01/30/2013 17:19:00

kızımın bitti. gece gündüz bezsiz. geçenlerde oğlumdan dolayı 1 hafta altına yaptı. kardeşi kabızdı. yap oğlum biz temizleriz yaptık kakasını yapsın diye destek verdik. sonra kızım altına yapmaya başladı. neyse yoğun bir çalışmayla geçti.

oğlum bezli. uzun süre daha bezli olacak gibi. 2 kere açtım istemeyince zorlamadım

Ynt: tuvalet eğitimi

01/30/2013 19:40:00

lacivert kızım bezsiz demekle olmaz:) lütfen anlatsana süreci ne yaptın nasıl hallettin.biraz moral versene

Ynt: tuvalet eğitimi

01/30/2013 20:11:00

turkuaz_naz kızım istekliydi zaten. kakasını çişini yaptığında bezine vurup söylüyordu.çiş yaparken durup bacaklarını açıyordu. ne yapıyorsun deyince çiş diyordu.

ben de açtım bezini. ilk aldığımız lazımlıktan hoşlanmadı. oturmak istemedi düşüyormuş gibi korkuyordu. lazımlığı değiştik. rahat bi lazımlık aldık. bol mitarda stickher aldık. güle güle kakalr kitabını aldık ve başladık. her yarım saatte bir sorup götürdüm. her yaptığında çişe güle güle dedik ve stickher verdik.

kitap okumayı çok sevdiği için sevdiği kitaplarla lazımlığa oturmasına izin verdik.
 eğer çiş yapmışsa 1 sonraki çiş için 1 saat bekledik. 1 hafta sürdü. 1 hafta sonra çişini söyledi. eylül ayında başladık. havalar iyi olduğu için hep dışarı çıtık ve arabamızın altında yedek lazımlık vardı. çiş dediği an yolda sokak ortasındaoturtupçiş yaptırdık.

ev gezmeleri için hugys in dry night şeklindeki bez külotlarını aldık. süslü cüicili biclili külotlar. bunlar gezme ülotları dedik. halen dışarı çıkarken kullanıyoruz.

biz daha sonra aldık ama size tavsiyem rüya nın maceraları-3 tuvalet eğitimi kitabı. sesli kitap bu kitabı sadece tuvalette okuyabiliyoruz. sırf kitabı okumak için bazen çişi yokken bile çişim geldi diyor

Ynt: tuvalet eğitimi

01/30/2013 20:16:00

bizim asıl eğitimimiz geçenlerde oldu. kızım geriledi. çişini kakasını söyleyen kızım bile bile altına yaptı. erkek kardeşi halen bezli ve ona özendi..

önce görmezden geldik.işe yaramadı biz görmezden geldikçe o daha da abarttı. bazen üçük kazalar olabilir dedik. bu defa her defasında altına yapıp" çocuklar kaza yapabilir" dedi. bu da işe yaramadı.

bi gün yine yapıp lakayıt davranınca ben bi kükredim :(( sonra acilen yöntem değiştirdim.

http://www.nurturia.com.tr/groups/5ab7deb5-cf18-4673-8f61-9e5800dfd0a0/files/2

buraya eklediğim 2 görseli buldum netten. paintten boyadım. kesip kapladım. yatağının olduğu duvara astım. banyoda lazımlığının olduğu duvara ve banyo kapısına astım. resimdeki kıza isim verdik. kızla ilgili hikayeler uydurduk. tuvalet eğitimine yeni başlıyormuş gib

Ynt: tuvalet eğitimi

01/30/2013 20:18:00

söylediklerinin hepsi bizde de var aslında. ama işte sonuca ulaşamadım.kaka bitti,canı isteyince çiş de yapıyor ama düzene sokamadım.sanırım altını her koşulda açmam şart.artık oraya buraya yapmasını göze alacağım başka yolu yok sanırım.

Ynt: tuvalet eğitimi

01/30/2013 20:20:00

gibi yarım saatte  bir tuvalete götürdük. her tuvalet olayını ödüllendirdik. görselin boyanmamış halini çıktı aldım boyama yaptık ve tabi rüya kitabını alıp banyoya bıraktık. kitabı çok sevdi ve kitaı sadece tuvalet yaparken okuduk.

şimdi gece 12 de ve sabah 4 te çişe kaldırıyorum. böylece gece de bezsiz.

oğlum lazımlığa oturmaya bile ikna olmayınca başlamadık. kolaylıklar diliyorum herkese yorucu bi süreç ve çocuktan çocuğa değişiyor. bitti dediğiniz yerde geriye dönüş olabiliyor

Ynt: tuvalet eğitimi

01/30/2013 20:58:00

Allah hepinize kolaylık versin benim daha ve hala niyetim yok biz bezimizi seviyoruz

Ynt: tuvalet eğitimi

02/01/2013 21:35:00

allah kolaylık versin arkadaslar okudukça kendimi çok şanslı hissettim valla :) bizim 20 aylıktı bitti tuvalet işimiz ne hikmetse..ben hiç istemiyordum bez kolayıma geliyodu açıkcası ama ecrin ısrarla tuvalete yapmak istiyodu tamamen çocukta bitiyo iş :) allah yardımcınız olsun 

Ynt: tuvalet eğitimi

02/12/2013 06:22:00

Cabalarim sonuc verdi degerli arkadaslarim bezi cikartinca yigit ister istemez ogrendi cisini kazalatimiz olmuyor degil ama iyi gibi suan durum...tek sorun kakayi wcye yapmak ayrilamiyor korkuyor mu anlamadim kabixz oldu bide zorlaniyir..dunden beri kakayi wcye yapsin doye cesitli takrikler deniyorum..sanirim oluyor iki seferdir kakayida wcye denk getirdik ;) uyurken bagliyorum ama


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...