fen bilimleri okulları yakacık koleji

01/13/2012 15:01:00

bu okul hakkında bilgi sahibi olan yazsın.

Ynt: fen bilimleri okulları yakacık koleji

01/13/2012 15:22:00


Benim iki oğlum bu okula gidiyor.Okul arayan herkesin bir kez bu okulu görmesini istiyorum.Evet bu yıl açıldılar ama çok önemli bir dershane birikimleri var ve buna zarar getirmemek için çok iyi sistem kurmuşlar.Neredeyse çocuklar devamlı özel ders alıyorlar diyebilirim ana okulunda bile.Düşler atölyesi dedikleri sınıfta çocuklara fen ve matematik çalıştırıyorlar. Benim ilkokula giden oğlum öyle çok çok başarılı değildi.Ama şimdi çok iyi.Öğretmenlerin çoğu kitap yazarı.MUTLAKA GİDİN GÖRÜN.

Ynt: fen bilimleri okulları yakacık koleji

01/13/2012 15:38:00

Benim oğlum 4. sınıfa gidiyor ve yakacıkta yine özel bir okulda okuyor.Bir takım nedenlerden dolayı 2. dönem almayı düşünüyoruz.Fen bilimleri için iyi şeyler söyleniyor.Biraz açarmısın devamlı özel ders nedir.Biz özel dersede karşıyız zaten.

Ynt: fen bilimleri okulları yakacık koleji

01/13/2012 15:57:00

 özel ders dediğimi biraz açmalıyım sanırım. öğrencilerle birebir ilgilenmelerini kastediyorum.çok farklı bir yaklaşımları var.MÜdüre hanım diyorki her çocuk özeldir özel olduğunu hissettirmek gerekir.dersnenin sınavlarını uyguldılar sonra çocukların eksiklerine göre gruplayarak telafiler yapıldı.Fen bilgisi öğretmenlerinin fenle ilgili bir çok kitabı var.Benim çocuğum feni burada sevdi. ingilizceyi burada öğrendi.size tavsiyem burada yazılanlardan çok gidip görmenizdir.ben başka arkadaşlarıma tavsiye ettim.Ykacıkta başka özel bir okula çocukları gidiyordu.görüştüler bir hafta kadar oluyor.Söyledikleri şu:iyiki gittik gerçekten çok farklı bir okul.Ayrıca benim çocuğuma iyi gelen sizin çocuğunuz için iyi olmayabilir.siz çocuğunuzu tanıyorsunuz.bu okul için çocuğunuzun biraz normal üstü başarılı olma hevesi ve hırsı olmalı.

Ynt: fen bilimleri okulları yakacık koleji

01/20/2014 16:01:00

fen bilimleri dershanesi adı ile veliyi çeken bir okul...

anaokulu bölümü çok güzel...ilköğretimede bu okula dewam etmeyecekseniz sorun yok..

ilköğretim kısmı berbat acemice samimiyetsiz...

ne öğrenci odaklı ne veli odaklı bir okul...bahçe yok sayılır..yemekhane,tuvaletler,kısaca okul illkokul için yeterli fiziksel özelliklere sahip değil bence...

ing. eğitimi ilkokul için çok yetersiz...ana sınıfında öğrendiklerini bile unutuyorlar...

ortaokul burslu öğrencileri ve onların velilerinden oluşuyor...sözde akademik dersleri çok ağır akademiye önem veriyolar...ama burssuz bir öğrenci yada veliye sorun bakalım ne diyecek...

ne sosyal etkinlik, ne spor, ne müzik hiç yok zaten...hepsi ücretli ve hafta sonları...

okul değilde dersane gözüyle bakarsanız düş kırıklı yaşamazsınız...

aaa unuttum sosyal etkinlik olarak cadılar bayramı kutlanıyor...(dini bayramlarımız kutlanmıyor okul ve din ayrı tutulmalıymış) cadılar bayramı kimin bayramı bilen var mı?

Ynt: fen bilimleri okulları yakacık koleji

03/13/2014 08:24:00

Kızım 2014 eylül ayında ilkokula baslayacak, kozyatagı bölgesinde fiyat-eğitim kalitesi dengeli hem akademik basarıya, hem de sosyallesmeye önem veren bir okul arıyoruz.

Devlet okullarındaki belirsizlikler  nedeniyle göndermek istemiyorum. Irmak, Doga, Denizatı, Çevre, Fen bilimleri, Anabilim ve devlet okulu olarak da 30 Agustos ilköğretim okullardan bilgi aldık.

İçlerinde mantık olarak Çevre Koleji bize en uygun olanı gibi gözükmekle birlikte fiyatı da yüksek geliyor. Gercekten buna değecek bir eğitim alacaklar mı? Yada farklı bir okul öneriniz olur mu acaba?

Biz eşimle düşüntaşın işin içinden çıkamadık. Tecrübe ve bilgilerinizi paylasırsanız cok sevinirim.

Mesela mineninenin yorumları çok iyi oldu, Fen Bilimlerini de düşünmeye baslamıstım, bu yorumları görünce direk sildim.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
okul arayanlar istanbul anadolu yakası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...