Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

<123>
07/16/2011 10:04:00

arkadaşlar merhaba,

kısa bir kaçamak içi tatil araştırması yaparken daha önce hiç gitmediğimiz adalara gidelim dedik. ama ne benim ne de eşimin bu iki ada hakkında bilgisi var.
sizce hangi ada ve nerede kalınır? fikirlerinizi, kalınacak yer alternatiflerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
şimdiden teşekkürler.

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/16/2011 10:28:00

biz ikisinde de 10 günlük bir tatil yapmıştık. Hayatımın en güzel tatillerinden biridir. Bozcaada İstanbul'dan gelen taleple biraz pahalı ve kalabalık olabiliyor. Eylül'de bağ bozumu oluyor ve çok keyifli.
Gökçeada ise biraz daha az gelişmiş diyelim ama denizi, havası, muhteşem.
Bozcaada'da belediyenin otelinde kalmıştık. Önünde kendisine ait küçük bir plajı var. Akşam yemeğini de çevredeki lokantalara gitmeden orada halledebiliyorsunuz.
Ama onun dışında muhteşem butik oteller ve pansiyonlar var bütçeye göre.
Gökçeada'da kamptan bozma bir otelde kalmıştık.
Nerede kalırsanız kalın çok keyif alacağınızdan eminim.
Ama Bozcaada şimdi tuzlu olabilir, lokantalarda sezonda yemek yemek için sıraya giriliyor resmen.
İyi tatiller diliyorum.

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/16/2011 11:00:00

teşekkür ederim bilgiler için.
açıkcası gönlüm daha çok Bozcadadan yana ..
gidersek zaten Ağustos başı olacak. Şuan yüksek sezon nereye gidilirse gidilsin fiyatlar hep yüksek. İstanbul'a yakın yer baktım fiyatlar almış başını gidiyor üstelik kafamda hep soru işaretleri. bari üstüne biraz daha koyup biraz daha yolu göze alıp değişik bişeyler yapalım dedik.

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/16/2011 12:58:00

Merhaba,

Gökçeada'ya henüz gitmedik. Bozcaada ise çok güzeldi ama denizi buzz gibiydi, soğuk deniz seviyorsanız mutlaka gitmelisiniz tabi çocuklar için biraz zor oluyor. :(): tesis olarak Aral Tatilçiftliğinde kalmıştık, çok güzeldi, tavsiye ediyorum.
İyi tatiller şimdiden, sevgiler :)

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/18/2011 07:59:00

merhaba
bozcaada tatil için muhteşemdir deniz ve kumsal harika ve nefis balik restorantları var ayazma plajı çocukla gidiyorsanız çok rahat edeceğinz bir yer altın gibi incecik kum deniz de hemen derinleşmiyor su soğuk ama bazı dönemler çok güzel olabiliyor  pplajın hemen üstünde vahitin yeri vardır oldukça lezzetli ve o rada bir amca midye dolma satar çok lezettli. ağustosta da gidecekseniz ramazan başlayacağı için fiyatlar daha uygun olablir

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/18/2011 08:10:00

Geçen sene Bozcaada'ya, geçen hafta da Gökçeada'ya gitmiş biri olarak her ikisini de çok beğendik. hatta geçen sene Bozcaada'yla ilgili emeklilik planlari kurmusluğumuz bile oldu:)
Bozacaada'nin negatif iki tarafi vardi bence
1. deniz soguktu, özellikle çocuk için zorlayıcı olabilir; gerçi Beyza çenesi titreye titreye yüzmüştü:)
2. yol Gökçeada'ya göre daha uzak
bunun dışında pansiyonlar, yemekler, hava her şey çok güzeldi

Gökçeada ise oldukça büyük bir ada, merkezde veya merkeze yakın bir yerde kalırsanız dışardan yemek yeme seçeneğiniz de oluyor, bu da güzel. büyük oldugu için gidilecek daha fazla plaj var; Bozcaada'ya nazaran deniz daha ılıman. gerçi bazı plajlar daha soğuktu ama Bozcaada'yla karşılaştırılamaz. Gökçeada'nın da rüzgarı çok yakıcı; biz güneşten değil rüzgardan yandık öyle diyeyim.

sonuç itibariyle, ikisi de ayrı güzel derim. karar sizin

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/18/2011 08:56:00

Gökçeada'ya gitmedim.Ama geçen eylül ayında Bozcaada'daydım.yemeklerine ve atmosferine bayıldım.Özellikle kahvaltıları enfes..Denizi soğuk ben giremedim.

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/18/2011 11:19:00

memleketimin her bir karesi güzeldir,bozcaada ya ağustosun ilk haftası bizde gitmek istiyoruz
gökçeadaya uçak seferleride başladı aklınızda bulunsun

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/18/2011 11:33:00

slm, geçen hafta gökçeadadaydık. Ada çok güzel. Denizi müthiş, bozcadaya göre daha iyi çünkü o kadar soğuk değil. Ancak tesis olarak bir hayli zayıf. Yanlış anlaşılmasın beş yıldızlı otel derdinde değilim ama biz Yakamoz'da kaldık, çok memnun kalmadım. Ancak en büyük sorun çocukla gitmeye çok uygun olmaması. Nedeni de şu, ada büyük olduğundan otel/motel ile plajların arası minimum 10 km. Gün içinde otele gitmek işkence oluyor. Yolda çok zaman kaybediliyor. Biz son gün tüm günü plajda geçirdik vakit kaybetmeyelim diye, kız gölgede plajda uyudu. bunların haricinde yemekler, balıklar mezeler gerçekten güzel. Zeytinliköy, rum evleri, ufak kahveler, şirin aile restoranları görülmeye değer. Daha detaylı bilgiyi de özelden verebilirim sorunuz olursa. Ben Bozcaadaya da çok gittim. Bozcaada kesinlikle daha güzel ancak suyu gerçekten buz gibi. Çocukla girmek sıkıntı olabilir.

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/18/2011 11:47:00

tam da merak ettiğim soru, cevaplar için şimdiden ben de teşekkür ederim :)

iş yerimden bir arkadaştan; her iki ada için de 2şer gün yeterli sıkıcı olacağını söyledi. bu konuda ne düşünüyorsunuz? sadece bir adaya gitmeyi düşünüyorduk ama eğer dediği gibi 2şer gün adalara yetecekse her ikisini de görmek isteyebiliriz, merakla bekliyorum.

 

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/18/2011 11:56:00

bence Gökçeada içiçn 2 gün kesinlikle yeterli değil. Bozcaada'ya kıyasla oldukça büyük bir yer. bir sürü plajı var; en az 4 güne ihtiyacınız var bence. biz sabah başka, öğleden sonra başka plaja gittik genelde. iki sabah da otelin havuzunca takıldık kuzuyla.
Ayçaevrim'in yakındığı gibi öğle uykusu sorunu içiçn böyle bir çözüm bulduk kendimizce; sabahtan başka öğleden sonra başka plaja gitmek.
Biz limana yakın olan Zeus Otel'de kaldık. çocuk havuzu da vardı. Beyza havuzdan ayrı denizden ayrı keyif aldıgı için bazı günler de havuzdan faydalanmış olduk böylece.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...