Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

<123>

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/18/2011 11:57:00

bence 2 gün yetmez banucum, denizi gerçekten çok güzel, bir hafta çok gelebilir ama minimum 3-4 gece kalmak lazım. bir de ne aradığına bağlı. ikisinde de gece hayatı yok mesela, ama biz de zaten erkenden uyuyoruz, malum koğuş kalk en geç 7:)) benim tatil anlayışımda en önemli şey güzel deniz, o yüzden iki ada da bana çoook hitap ediyor. bence türkiyenin en iyi denizi bu adalarda:)

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/20/2011 07:10:00

Gökçeada'da kalınacak yer tavsiye edebilir misiniz?

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/24/2011 10:43:00

Gökçeada'ya çok eskiden gitmiştim, tam hatırlamıyorum ama geçen haftasonu Bozcaada'daydık, yine çok güzeldi. Ancak hem çok pahallıydı (balık restoranlarında yemek yemek İstanbul'da Boğaz'da balık yemekle aynı fiyata geliyor) hem de oldukça kalabalıktı. Kardeşimler şehrin içinde sanırım yeni açılmış olan Aki otelde kaldılar. Otel hem çok sevimli hem merkezi hem de fiyat olarak makuldü. Ben çok beğendim ama biz kalamadık çünkü yer yoktu. Bizim her sene kiraladığımız bir ev vardı ancak o da müsait olmadığı için bir teyzenin evinde pansiyoncu olarak kaldık. Ondan da son derece memnun kaldık. Ev Aki otele ve şehrin merkezindeki herşeye inanılmaz yakındı, teyze son derece temizdi vs. 

Bu arada geçen haftasonu deniz soğukçaydı ama aşırı soğuk değildi. Hepimiz rahatlıkla girdik. Üstelik o kadar temiz, öyle berraktı ki hiç çıkmak istemedik ;-) 

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/25/2011 05:38:00

Ikisine de gittim, ikisini de sevdim ama bende Gökçeadanın yeri ayrıdır :) Geçen sene hem tatil hem yer bakmak için gittik :)

Gökçeadadan önce Abideye yakın Abide Motelde kaldık birkaç gün. Denizi kumu harikadır. Zeytin ağaçlarının altından, tertemiz denize girdik. Git git diz boyunda olduğundan tam çocuklara göreydi.  Otel temiz ama çok bakımsız. 70li yılların Devlet su işleri yazlık tesisleri gibi diyordum :))) Ama yemekler harikaydı. Tepsiye birer çeşit yemek konuyor ev usulu :)) Genel olarak bizim gibi çocuklu aileler vardı. Ama konfor sıfır olduğundan çocuklar büyüyünce geliriz dedik :)
Oradan Gökçeadaya geçtik. Özellikle deniz kenarı, kendi plajı olan bir yer aradık. Mavi Resortta kaldık.
Bungalovlarda kalmayı tavsiye ederim. Biz öyle yaptık, iyi ki de böyle yapmışız dedik. Sahili temiz, deniz muhteşemdi. Plajın yanında hemen yemek yenecek yerler var. Tek dezavantajı bungalovlarla yemek yenecek yerin arasında biraz mesafe var-ve geçen sene yemekleri eh idare ederdi.(Hele de Abide motelden sonra :)))

Oy canım Gökçeada çekti şimdi :))) Gökçeadaya gidince bir akşam et yemenizi, Çakırın yerinden reçel almanızı (zeytin ve zeytinyağı almayın. hem çok pahalı hem o kadar iyi çıkmadı) özellikle öneririm. 

Bir de feribot saatlarini ya oteldekilerden (genelde sadece liste uzatıyorlar :))) ya da merkeze sık gidip gelenlere muhakkak sorun. Ya da telefonla.  Bazen ek sefer koyuyorlar. Onlar hem hızlı, hem rahat oluyor. Üstelik de bekleme olmuyor.

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/25/2011 18:21:00

Herkeze cokk tesskkur ederim bilgiler icin

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/28/2011 17:43:00

bu haftasonu bozcaadadayım beklerim :)

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/28/2011 19:17:00

Yaa gulsum nispetmi yapiyorsun simdi..sanirim bizim gidis yalan oluyor ben izin aldim ama esim ayarlayamiyor cok bozuldum bizim duruma:((

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/28/2011 20:05:00

hadi yaaa sana secret yapalım lelalim tutuyo yeminle :)

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/29/2011 04:20:00

nerede kalcaksın gülsüm ,mekan da tavsiye et bari, çocuklu annenin tavsiyesi en makbulü olcak bizim için

Ynt: Bozcaada mı yoksa Gökçeada mı?

07/29/2011 05:49:00

banu, biz bir sefer Ataol çiftliğinde kalmıştık, köyün biraz dışında, çok güzeldi, tavsiye ederim. çocukla gitmemiştim o zaman ama çocuk için de uygun olur, etrafta dolaşan ördekler falan:))

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...