Acı elma yağı

05/08/2010 19:38:00

Oğlum tam 1 aylıktı. Her akşam rutin banyosu yapılır, loş ışıkta bebek masajı uygulanır,burnuna izotonik çözelti,kıçına sıvı pudra,ağzına d vitamini damlatılır,emzirilir yatırılırdı.
Pek gazlı bir bebek olmamasına rağmen internette acı elma yağı diye birşey okumuştum bebeğin topuklarına  kulak çubuğuyla uyguluyorsun gazı gidiyormuş,bu arada araştırırken bir tıp fakültesi öğrencisinin vaka raporuna rastlamış,vakada annesinin yanlışlıkla acı elma yağından 1 çay kaşığı içirdiği bebeğin, titreme , nefes alamama, vs bulgularla hastaneye kaldırıldığını vs vs tedavi uygulandığını falan okumuş ne salak insanlar var çocuğa elma yağını içirmiş insan bir araştırır diye söylenmiştim.
O gün yine gece rutinimizi uygularken ben süper zeka , herşeyi bilen ve araştıran asla hata yapmayan 1 aylık anne,loş ışıkta birbirine çok benzeyen ve durmaması gerektiği halde yanyana duran  damlalıklı d vitamini şişesi diye acı elma yağı şişesini alıp 1 aylık oğlumun ağzına boca ediverdim.Şişenin yarısından çoğu dökülmüştü beynimde titreme,morarma, zehirli, nefes alamama gibi rapordan ayrıntılar uğuldarken oğlumu lavaboya koşturup ağzını yüzünü yıkamaya çalışıyordum,bir yandan da eşime olanları anlatmaya çalışıyordum. ne salağım ne büyük salaklık deyip duruyordum bu arada üzerine rehavet çökmüş uyumaya hazırlanan oğlum da deli gibi ağlıyordu şişeyi de kaptığımız gibi hastaneye koştuk, yolda oğlum uyudu,uyandırmaya çalışıyorum uyanmıyor,nefes alıyor mu , morarmış mı diye sürekli kontrol ediyorum,Hastaneye varıp şişeyi doktora gösterdik, ben vaka raporundan bahsettim, oğlumu soyunca uyandı , keyfi yerinde görünüyor dedi doktor ama gene de midesini yıkayalım.!Bizi dışarı çıkardılar zavallı oğlum içerde ben dışarda ağlıyoruz. Korkunçtu. Doktor midesi boş 1-2 damla bişey yutmuş dedi , o gece sabaha kadar uyumadım başında öylece bekledim, eğilip eğilip nefesini dinledim. Kabus gibi bir geceydi ve ne büyük salaklık. ..

Ynt: Acı elma yağı

05/08/2010 19:40:00

şimdi dışarıdan su alınca bile önce tadıp öyle veriyorum oğluma

Ynt: Acı elma yağı

05/11/2010 18:02:00

çok geçmiş olsun bu salaklıktan çok kaza gibi!canım benim midesinin yıkandığını okuyunca çok kötü oldum .tekrar geçmiş olsun ya.halinizi hayal bile edemiyorum midem kasıldı .

benim d vitamini olayım tam salaklık damla işte nasıl vereceksin ki!Prospektüse bakıyorum yok yazmıyor ilk deneyim babaannenin kucağında duruyor ,ben damlayı ağzına doğru ters çevirdim gelmiyor ya bekliyorum anaaa birden akmaya başladı bir geri çekişim var annem noldu öyle dedi baştan kaşık al demişti,vazgeçtim kaşık alayım dedim.hala hatırladıkça kızarım kendime akıl var mantık var 3 damla şey koy kaşığa ver aklımca çorba kaşığı mı düşündüm ne,olmaz diyorum içimden ama anneye cevap bile vermiyorum 70 yaşında ya bilmiyor, salak tam salak!kadın tecrübeli o anı yaşayınca koşa koşa çay kaşığını alışım daha da salaklık ne koşuyorsun bebek nereye gidecek!


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...