evinize tertemiz ev yemeği istermisiniz??

Ynt: evinize tertemiz ev yemeği istermisiniz??

05/05/2011 10:16:00

İlk sayfadan beri takip ediyorum yazılanları ve ben de sipariş vermeyi düşünüyordum. Ancak içimdekileri yazmazsam rahat edemeyeceğim.
Zeynep hanım, ilk önce bu işe, o kadıncağızın ihtiyacı var diye aracılık ettiğinizi, hiçbir kar amacı gütmediğinizi, sadece o bayana yardımcı olmak için buradaki arkadaşlara duyuru yaptığınızı yazmıştınız. Daha sonraki yazışmalarda sürekli ''yapıyorum, ediyorum, benim mutfağım'' gibi, kendinizin yaptığını düşündüğüm yazılar okuyunca şaşırmıştım. Hani o kadının evinde, hijyenik koşullarda, veb cam desteğiyle yapılıyordu yemekler? Amacınız 2 çocuğu ve hasta eşi olan o kadıncağıza  yardım etmekti hani? Ona burdan müşteri bulmaktı? Ne oldu da burda talep görünce, 2 günde yollarınızı ayırdınız? O bayanın yaptığını ve söylediğiniz herşeyi, şu an kendiniz için söylüyorsunuz. Veb cam den izlenme olayı bile o kadıncağızın fikriydi! Kendiniz bunları anlatmış, öve öve bitirememiş, tamamen yardım amaçlı böyle birşey yaptığınızı yazmıştınız. Artık sizi hiç samimi bulmuyorum, sipariş vermekten de vazgeçtim. Eğer mümkünse (ki olmadığına eminim) diğer kadının iletişim bilgilerini almak isterim. Ben sırf birilerine yardımım dokunsun diye sipariş verecektim ve sonuçta 2 tarafın da yararına olacaktı. Hem benim işim görülecekti, hem de o eşi hasta ve 2 çocuğuna bakmak zorunda olan kişiye az da olsa bir faydam dokunacaktı. Üzgünüm, yaşananlar ve samimiyetsizlikler için. Yazık!!

Ynt: evinize tertemiz ev yemeği istermisiniz??

05/05/2011 10:33:00

Ben bu güncelleme doğrultusunda, o kadına yardımcı olmak istemiştim, sanırım çoğu kişi de benim gibi düşünmüş olmalı. Keşke en başta kendinizin böyle birşey düşündüğünü açık açık yazsaydınız. Zira biz Nurturia ailesi olarak tüm girişimci kadınların sonuna kadar arkasındayız, destekçisiyiz. Yukarıda anlatılan hayat hikayesine hiç gerek yoktu. Bu hikaye doğru bile olsa, amacından saptı!

Ynt: evinize tertemiz ev yemeği istermisiniz??

05/05/2011 10:48:00

Birincisi, ben gayet sakinim, panik olan sizsiniz:) İkincisi; ben size hala ''siz'' diye hitap ederken siz ilk paragraftan sonra öyle telaşlanmışsınız ki ''sen'' hitabına geçmişsiniz:) Üçüncüsü;  ''zavallı kadıncağız sömürmek üzerinden para kazanmaya çalışmak terimi çok kulak tırmalıyıcı ve çok çirkin'' yazmışsınız ya, ben asla böyle bir cümle yazmadım, o sizin anlayışınız. Demek ki ortada böyle düşünmenizi gerektirecek konular var, o sizin probleminiz. Dördüncüsü; şu an bu işi bir yardımcınızın yaptığını, onun ilgilendiğini yazmışsınız, oysa bir önceki sayfada bir çok vaatlerde bulunmuşsunuz. Beşincisi; Madem daha önce sipariş verenlere mahcup olmamak adına sürdürüyorsunuz, o siparişleri tamamlayıp, bu işe bir son verebilirdiniz. Üstelik yazdığınıza göre zarar da ediyormuşsunuz:)

Son cümlenizde ''bu tip işler tercihle alakalıdır istemezseniz almazsınız bu kadar basittir ama burdan bağıra bağıra hiç tanımadığınız biri hakkında böyle konuşamazsınız'' demişsiniz ya; benim bağırdığımı da nerden çıkardınız? Biraz sakin olun lütfen:) Evet tercihle alakalı olduğundan ben almayacağımı yazdım ve yine ''tercih'' le alakalı olduğumdan buraya yazmayı uygun gördüm. Bu da benim bir tercihim:) Hem daha önce birisi referans istediğinde yine burdan birini örnek göstermediniz mi? Ben de kendi fikrimi yazdım. Kimseye ''siz de sipariş vermeyin'' demedim. Bence biraz oturup sakinleşin ve yazdıklarımı tekrar okuyun. Bol kazançlar:)

Ynt: evinize tertemiz ev yemeği istermisiniz??

05/05/2011 11:06:00

önemli diil kalabalık biraz:)dygush@yahoo.com

Ynt: evinize tertemiz ev yemeği istermisiniz??

05/05/2011 11:09:00

Zeynep hanım! Bana gönderdiğiniz özel mesajdaki ifadelerle burada yazdıklarınız ne kadar farklı:) Bence bu kadar uzatmaya gerek yoktu, boşuna gerildiniz. Kendiniz söylediniz ''tercih'' meselesi olduğunu, ben de düşüncelerimi buraya yazmayı tercih ettim:) Burası herkese açık bir yer, isteyen herkes düşüncelerini yazmakta serbest. Ayrıca kimse size yukarıda yazdığınız kelimeleri kullanmadı, bu tamamen sizin algınız:) Bu son yorumumdur, zira özel mesajınıza cevap olarak da yazdığım şeyler halen geçerlidir:)

Ynt: evinize tertemiz ev yemeği istermisiniz??

05/05/2011 11:54:00

* Güncellemelerde, özel mesajlarda yazılan bilgiler, özel bilgilerdir, sorular, gruplar gibi açık alanlara taşınamazlar.  Ezgi_  güncellemeyi kopyaladığın mesajın bu sebeple kaldırıldı.


* Bunun dışında bir tartışma var ama konuyu bizim kaldırmamızı gerektirecek, Nurturia'nın kullanım şartlarına aykırı bir durum görmedim. Grup yöneticisinin müdahelesine kadar konuyu kilitliyorum.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...