Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/02/2011 17:10:00

Kayınvalidem ile bugüne kadar her hangi bir sorunumuz olmadı taa ki kızım dünyaya gelene kadar. Aslında gözle görülür elle tutulur bir şey olmasa da ortada, bazen varlığı bile benim sinirlerimi bozmaya yetiyor.(Bunalrı yazdığım için utanıyorum aslında ama içimdeki o sesi de maalsef susturamıyorum) Kızımı sürekli oğluna yani eşime, evet buna dahi sinir oluyorum, benzetmesi, kızım babasına güldüğünde "seni özlemiş", uyumadığında "babasını istiyor" ay "babası bakışlı kızım" daha neler neler de ,ilk aklıma gelenler bunlar oldu. onu sevmesine öpüp koklamasına sinir oluyorum elimde değil! ve uzakta olmasına rağmen ayda bir gelip iki hafta kalıp gidiyor:( gelmediğinde de gün aşırı 3G ya da msn üzerinden kızımı görmek istiyorlar, yeter yaaaaaaaaaaaa! tek torun onların değil, tek babaanne o değil!!! Allah'ım sen bana sabır ver, sabır gösteremediğimde de rıza göstermemi sağla.
Sizlerde de böyle oluyor mu? Yoksa ben gerçekten de yüreği katranlaşmış biri miyim?:(

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/02/2011 17:30:00

ah ah 2 sene önceki beni yazmışsınız buraya hatta hiç bir zaman dile getiremediklerimi güzel ifade etmişsiniz aynı duyguları hala yaşıyorum sadece biraz kendimi kont altına aldım :) zor oldu ama artık eşimle bu konularda tartışmamak için yaptım bunuda baştan fazla kuralcı davrandığım için allahtan çok fazla babanelik yapamıyor ona kalsa herşeyi eski kendi yöntemlerine göre büyütücek bazen of yeter diyorum bazende dayan sık dişini 4 gün nedir ki elbet geçicek diyorum

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/02/2011 17:49:00

kayınvalidem yanımda olmadığı için sorunum yok amadoğumumdan sonra gelip  10 gün kaldılar  ve hep benim tarafıma benzettiler ve bana benzediğini söyleyip durdular açıkçası çok hoşuma gitti ama bu seferde babası bozuldu bu işe

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/02/2011 19:45:00

Ailem toptan sarisindir ve beyaz tenli. Kizim dogdugu gibi ten rengi herseyi bana benziyordu. Kv " aaa ayni zeynep'in bebekligi" demisti. Zeynep kendi kardesi oluyor. Yani kizim babasinin teyzesine benziyormus ailenin en acik tenlisi oldugu icin:))) her muhabbette orasi suna burasi buna diye kendi taraflarina benzetiyorlardi. Sadece guldum bir kez de "bana benzeyen hicbi tarafi yok galiba, kocam baska birinden yapti bunu herhalde" demistim. Ben oyle deyince onlar da guldu, bir daha pek birsey demediler. Bosver gul gec, bu kendi tarafina benzetme kompleksi herkeste var ve degistiremiyorsun. Kime benzerse benzesin annesi sensin

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/02/2011 20:40:00

HİLAL_UB+1 bencede bakış açınız farklı. Kızınızın sizden başka kişiler tarafından da sevildiğini bilmek bence çok hoş. Ayrıca bırak kızınızı babaya benzetsinler çünkü o baba sizin beğenerek ve severek evlendiğiniz adam. sorun yok aslında. Benim kayınvalidemde ilk doğumdan sonraki ay kendi tarafına benzetmişti işin kötüsü bende onlara benzetmiştim:))) ama sonrada ne farkeder bu benim oğlum kimseye benzemiyo eşsiz dedim. (Gerçek ise yüzü hem babasına hem bana benziyo burun ve yukarısı ben aşağısı baba) KV uzakta oturuyo gelince de oğluma ben kızınca annesi kıyma yavruna diyo bizi sözde barıştırıyo:) oğlum bana sırnaşınca da acaip mutlu oluyor analı kuzulu Allah sizi ayırmasın diyip dua okuyor. Aynı şekilde oğlum babasıylada sevgi yumağı olunca gözleri doluyor. Ben onların oğlumu bu şekilde fazlaca sevmelerinden mutlu oluyorum. Kaan her iki taraf ailenin ilk şimdilik tek torunu iki ailede çok seviyo ve ben bana bişey olursa destekçisi  çok diye rahatlıyorum.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/02/2011 21:24:00

bence insanların tepki gösterdiği şey benzeme olayı değil niyet,kayınvalidesinin kötü niyetle böyle şeyler söylediğine inanan her insan buna tepki verir..

böyle anneyi hiçe sayar gibi konuşmak tipik bi kayınvalide davranışı,ben şahsen anlıyorum kermitin niye bu kadar tepki gösterdiğini

tabii şanslı istisnalar kaideyi bozmaz:)


Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/03/2011 04:18:00

bu düşüncelerin şeytandan geldiğini düşünüyorum,bende de oluyordu biara,lohusayken özellikle.sütü yetmiyor bunun,kimse seni bnim kadar sevemez yavrum lafları batıyordu. kvnin.ama kızım açısından bakınca onu böyle seven dede ninesinin olması ne guzel bişey,ilerde cocukluk anıları guzel olacak.biz hep o gunleri anmaz mıyız.dedelerimizin anlattıgı hikayeler filan,verilen harclıklar :)
yani hilale katılıyorum

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/03/2011 06:37:00

yine iyi sizlerin esinizin ailesi babanneye yada babasina benzetiyorlar benim esimin ailesi kizimi amcasina benzetiyorlar ne babaya ne de bana benzeten yok :)))))))))))erkek cocugu amcaya benzetilir yada dayiya ne bilim dedeye benzetilirde ,kiz cocugu amcaya nasil benzetilir anlamadim.
Kizimin yuzu babasiyla bana benziyor neyse benzetsinler gerci amcamizda cok menmun bu durumdan:)))))))sonucta her  iki tarafta cok seviyor.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/03/2011 06:57:00

Ben de Hilale katılıyorum. Bırakın kendi taraflarına benzetsinler. Bunlar kötü şeyler değil. Sizin çocukluğunuzu akrabalarınızı bilmezler ki elbet kendi tarafındakilere benzetecekler :) Bizde de hep aynı. Eşimin tarafı kendine bizimkiler kendine benzetir.

 KV ile şimdiye kadar hiçbir problem olmadığını yazmışsınız. Yani kötü niyetli söylediğini düşünmüyorsunuz demek bu.  Tam ters açıdan düşünün. Ya hiç arayıp sormasalar sizi veya torunlarını asıl kötü olan bu. Torunların yeri anneanne babanne dedelerde çok ama çok farklı. Ben sinir olsam KVden önce anneme sinir olurum. Bazen öyle davranıyor ki sanırsınız çocuk onun olsun diye doğurmuşum. Sildi hepimizi varsa yoksa oğlu :) Aile büyüklerinden böyle bir sevgi görerek yetişen çocuk da farklı oluyor. Sevgiye bol bol doyuyor, aile büyüklerini biliyor gibi avantajları var. Hem yarın öbür gün biraz daha büyüdüğünde onu güvenerek bırakabileceğiniz birileri oluyor.

Sizin düşünce şeklinizde olmuyor büyükler.  Çok rasyonel davranmalarını beklemek doğru değil. Bunda yaşlanmanın da etkisi var. Ayrıca kendi çocuklarını yetiştirirkenki hataları telafi etme çabası da görüyorum ben. Torunlara daha fazla ilgi sevgi vererek bir nevi ruhunu rahatlatma şekli belki. Ya da ne bileyim yaşınız artık çocuk sahibi olmaya müsait değil ama hop hazır doğurulmuş kendi canınızdan tam sevmelik bir şey var. Sevmez misiniz :)

Ben böyle durumlarda şunu düşünmeye çalışıyorum. Oğlum büyüse evlense bir çocuğu olsa deli olurum onun için. Evladımın evladı. Ah neler geçiyor kafamdan gelin huysuz olsa bile bırakmam ben torunumu napar ne eder görürüm severim onu diye :P Dağları taşları aşarım diye :)

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/03/2011 07:12:00

Ya birşey söylemek istiyorum ama bana kızmayın lütfen;
Eğer benim kayınvalidem benim kızımı bu kadar kabullenmiş ve bu kadar seviyor olsaydı ben gerçekten çok gurur duyardım, gerçekten...
Çünkü çocuklar çok sevilesi varlıklar, herkes tarafından sevilmesi bence eşsiz birşey..
Bir de şu açıdan bakın derim; ya önemsemeseydi,arayıp sormasaydı???? 1 sevgi eksik olmaz mıydı????

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/03/2011 07:33:00

kermit sanırım ne demek istediğini anladım çünkü buna benzer sıkıntılı dönemleri ben de yaşadım. bizde ona benziyor buna benziyor diye değildi ama kızımı elime alınca bunun sevgisi baaambaşka diyen bir kv vardı. sizde yaşar görürsünüz, anlayacaksınız o zaman nasıl olduğunu diye iyi dileklerini de iletiyordu ama çok dokunuyordu bana.

uzun zaman hazmedemedim, ne yani benim çocuğumu benden çok mu seviyordu. sonra olaya biraz daha dışarıdan bakabilecek kadar lohusalığın etkisinden kurtulup (ki bu 40 gün falan değil, çok arızalı olmasa da birkaç ay hassas idim) durum değerlendirmesi yapınca; evet babaannesi tabiki sevecek ve belli ki çok seviyor bunda bir terslik yok hatta ne güzel, ben de babaannemi anneannemden çok severdim ve bilirdim ki o da beni diğer tüm torunlarından farklı severdi. ee beni rahatsız eden ne baaambaşka bir sevgi demesi. sonra bir sene sonra yine benzer bir sevgi gösterisi sırasında anne biliyorum ki seviyorsun ama öyle bir söylüyorsun ki sanki ençok sen seviyorsun senin sevginin üzerine yok, hepimiz ayrı ayrı çok seviyoruz, hepimizin sevgisi ayrı dedikten sonra baambaşka demekten vazgeçti. tabi ilk zamanların sıkıntısı bana kaldı, biraz da hormonal diyorum. sıkma canını diyorum.

aile sevgisi çok mühim ve çocuklar o sevgiyle dolu dolu büyümeliler. biraz daha sakin ve dışarıdan bakmayı dene var mı sevildiğini hissetmek gibisi?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...