Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/22/2011 21:49:00

karia

evet bu bi hakaret ve bilerek yapılmış bi hakaret
ama ben doğru veya yanlış şunu gözlemliyorum
çocuk annenin...


yani hiçbir kaynana gelinini karşısına alarak torununu istediği gibi sevip istediği kadar göremez,(çocuğa bakmıyorsa yani)

o yüzden insanların ne için neyi!! feda ettiğini durup bi düşünmesi lazım

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/29/2011 14:08:00

insan bu kadar farklı yorumu okuyunca da ben miyim yoksa o mu sorun diye düşünüyor. Evet lohusalık vs tamam benim de alınganlıklarım olabilir. Ben kızımı herkesle paylaşan biriyim. Üstelik onun da yabancısı yok. Eşime hala aşık olduğum için ona benzemesi (ki eşim de annesine benzer) hiiiç sorun değil. Ama işte "aman ayıp olmasın" diye çat diye cevabı yapıştıramamak var ya.. işte dışa çıkmayan şey içerde büyüyor. 


Kim ne derse desin. Ne kadar alıngan olursam olayım (ki bu dönemde kendi anneme veya başka karışanlara da kızdığım oldu zaman zaman) sevgiyel yapılan ile sevgisiz yapılanı hissederim gibi geliyor. KV iyi niyetli olduğunda çoook şüpheliyim.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

03/30/2011 07:36:00

Nedense özellikle ilk çocukta anne bu konuda çok hassaslaşıyor. Kayınvalideler de genel olarak pek dikkatli davranmıyorlar zaten! 


Ben bu tür konularda  kendi kendime hep söz veriyorum: Böyle bir kayınvalide olmamak için ne gerekirse yapacağım: Kendimi eğitmek, benden bir şey istenmediği sürece işi onlara bırakmak, habire fikir beyan etmemek, gelinle düzgün bir ilişki kurmak ve yeni ailenin dibinde yaşamamak...

Öte yandan bazı tip kayınvalidelere bir şeyi ima yoluyla anlatamadığınızı, çat diye söylemeniz gerektiğini de öğrendim...
Çat diye söylediğiniz için başta hor görüleceksiniz, bunu göze alacaksınız. Ama hem bu şekilde istediğinizi alacağınızı hem de zaman içinde kayınvalide tarafından saygı duyulası bir yaratık haline geleceğinizi neredeyse garantileyebilirim...

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/03/2011 13:06:00

Benim kızımı bırıleri birilerine benzettıgınde babam 'aaa aynı beyzaya benzıyo'diyo cok hosumma gıdıyo o lafı.beyza kızımın adı bu sırada

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/03/2011 13:25:00

Erkisisi; ne kadar güzel yazmış, sevmek başka sahiplenip gelini dışlamaya çalışmak başka, hepsinin niyeti aynı...Benim kayınvalidem de kızım onun kucağından benim kucağıma atlayınca ^^ne de olsa anne^^ diyordu. Allah aşkına biri bana bu lafı açıklasın, bu ne demek, yine ben mi yanlış anlıyorum.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/03/2011 18:51:00

eh sen kizinin annesisin ya cocuklar her zaman annelerini tercih eder demek istiyo :)

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/03/2011 19:28:00

kv yine geldi. ne zaman gideceğinide bilmiyorum:((( eşime de sor diyorum nasıl sorayım diyor ama bu sefer daha temkinliyim. o da akıllanmış gibi. sevmediğim hareketleri yapmıyor ama aklınca yine laf soktuğunu sanıyor ama bende altta kalmıyorum. laflarımı bir bir söylüyorum.

bazen diyorum ki, yanlışsam düzelttin arkadaşlar. kv benim eşimin annesi. sonuçta ben eşimle evliyim. evliyim diye annesinin laflarını yutmak zorunda mıyım? bişey dediğinde bende söylemeye çekiniyorsam hemen bu aklıma geliyor çekinmeden söyleyebiliyorum...

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/03/2011 20:12:00

bende hep alttan aldım, sustum. baktım o lafları sokuyor ediyor. baktım olmayacak.
neden bir başka kadın yüzünden ben kendimi yiyeyim. üzülecekse o üzülsün. kim bilir o lafları soktuğu zaman arkamdan işte bende ona bu lafı söyledim diyordur gülüyordur. ben üzüleceğime o üzülsün.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/05/2011 06:31:00

Bende alttan alanlardandım.Hatta bi sonraki boyutuydum.Duyduklarımı, yediğim lafları bana söylemiyorlardır,iyiliğim için söylüyorlardır diyerek hep aptalı oynadım.Bazan aa ne güsel bi tavsiye yaparım dedim(yapmadım tabiy ki),bazen bana  mı söylemiştiniz aaa ben hiç anlamamışım hayy benim kafam deyip gülüp geçtim.Ama sonradan fark ettim ki bunlar bende hep birikmiş. Gerçekten canımı yaktıklarında takmadığım o gülüp geçtiğim cümleler birer birer önüme geldiler ve o zamana kadar kurduğumu zannettiğim güsel ilişkiler deprem misali yerle bir oldular.Şimdi eşimin ailesi bana yabancı.Onlar değişmedi ama ben değiştim.Yine laf sokmalara gülüp geçiyorum ama gözlerinin içine baka baka söylediklerinin tersini yapıyorum.Bişey sorduklarında soru işime gelmeyen bi soruysa duymamazlıga geliyorum,cevap vermıyorum. Onlarda kendince söyleniyorlar ben cevap vermeyip istediğim şeyi yapmaya devam edince daha deli oluyorlar.Hayat bi oyun onlar figuran.Asıl oyuncular eşim, ben ve bebeğim.Onun için insanlara cevap vererek hem kendi sinirlerimi bozmuyorum,hem eşimi üzmüyorum(ne de olsa ailesi)Herşeyi istediğim gibi yapıyorum, sınırları belirliyorum sınırları zorladıklarında nazik davranışlarla ve hareketlerle durmaları gereken yeri gösteriyorum.(bu genelde görüşmeme,görüşme tarihleri arasındaki süreyi uzatma oluyor,2 hafta da bir ziyaret oluyorsa,bir laf sokma ziyaret süresini 4 hafta da bire çıkartıyor)Teklifim gülün geçin daha çok deli oluyorlar. Kim takar yalova kaymakamını derler ya aynen o ... Şimdi çookkk mutluyum.En son ziyaretimde çok laf soktular ama inanın hiç birini hatırlamıyorum.Ayrılırken dediğim laf ise şuydu 8 hafta sonra görüşmek üzere...:)))

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/05/2011 08:01:00

meraba bencede en guzelini yapıyosun ama esınin senın  yanında ve sana destek oldugu ıcın cok sanslısın.biz yan yana evlerde oturuyoruz allaha sukur hıc bı sıkıntımız yok hatta bana eşimin annesinden daha destek olan kımse.(nazar değmesin)bı sıkıntı olsa senın kadar guclu olabılırmıyım bılmıyorum:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...