Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/05/2011 09:45:00

Aman Beyzabebek dilini ısır,nazar değmesin. Sen şanslı azınlıktan birisin. Senin gibi kayınvalidesiyle sorun yaşamayan insan çok az. Senin kayınvalidenin sanırım kızı yok seni de kızı yerine koyuyor ya da gerçekten olgun bi insan. Kayınvalideni de tebrik ediyorum.Herşey karşılıklı, ilk önce büyükler büyüklüklerini gösterecek biz küçüklere saygı gösterecek, daha sonra biz küçüklerden saygı bekleyecekler. Kısacası yol gösterici, yapıcı olacaklar, yıkıcı değil. Çok sanslısın. Benimkiler daima yıkıcı olmaya çalışmışlar. Çalışmışlar diyorum, fark ettiğimde öyle yıkılmaya çalışılmaz böyle yıkılır diyerekten ben yıktım. Halbu ki ben  hani derler ya yedi düvelle barışık denilen tiplerdenim, herkesle çok rahat iletişim kurabilen bi insanım kaldı ki eşimin ailesi, aile olmuşuz onlarla mı iyi bi iletişim kuramayacaktım. Ama olmayınca olmuyormuş.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/08/2011 12:44:00

Zerrin,
Ben annnemi kaybettikten 15 gün sonra doğum yaptım.doğumdan önce 15 gün boyunca KV benim yanımda kaldı doğumdan sonra da 1 ay.Bu arada yanımda sadece o vardı.o kadar çok yorum okuyorum ki lohusalık sırasında KV ye gösterilen alınganlıklarla ilgili.Ben hayatımın en kötü günlerini lohusa ve KV ile geçirdim.
Ben o zamanlar sadece oğlumun yanında onu seven koruyan birileri var diye seviniyordum.Alınganlık yapacak, dediklerini kafama takacak durumda değildim.Önemli olan evladından fazla bağrına bastı oğlumu.Kime benzettiği , benim anneliğimi eleştirdiği hiç umurumda değil.
Yorumların hepsini okumadım ama benim söyleyecek tek birşeyim var: oğlumu canı gibi seveni ben de canım gibi severim.Tanrı böyle acı birşeyle KV ve beni anne kız yaptı.Böyle tecrübelere ihtiyaç duymayın ilişkilerinizi düzeltmek için.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/08/2011 12:48:00

ne kadar doğru söyledin olcacımmm... tüm kalbimle hak veriyorum sana... anne olduktan sonra kişisel hırslara ve kırgınlıklara dur demek gerekiyor 1 yerde... çıkar ilişkisi demek de cok ağır ama ortak paydan olan insanları hoş görmeye başlıyorsun. ya da başlaman gerekiyor..

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/17/2011 08:26:00

ogunel başın sağolsun.
bizi şöyle düşün bir. iki insan var. biri devamlı seni eşeliyor. aklınca laf sokuyor. aklınca birşeyler yaptığını sanıyor. sen sustukça o konuşuyor. insanın da bir yere kadar sabrı oluyor. senin doğurduğun çocuğu sanki sadece oğlununmuş gibi görmesi ki bu insanı en fazla sinir eden birşey. mesela benim kv geldi geçen gün kızıma annesinin bir tanesi dedim. geldi bana. aaaa neden annesinin bir tanesi diyorsun o bizimde bir tanemiz dedi. sonra gitmiş anneme severken annesinin bir tanesi diye seviyor sanki bizim bir tanemiz değil demiş. al işte. ne dicem sülalenin bir tanesi diye mi sevecem. kızıma maymunum benim diyorum. kızıma bak kızım annen sana maymun diyor görüyormusun diyor. şaka yollu dese neyse dicem ama ciddi anlamda diyor. 
bu tür kv davranışları yüzünden gidip eşime saldırıyorum. oda ne diyim diyor. boşer takılma diyor. bende eğer bu laflarına davranışlarına devam ederse annen bir daha ne giderim nede çocuğu gösteririm dedim. ama insanda cidden bir yere kadar dayanabiliyor.
kadın bir geliyor sinirlerimi alt üst edip gidiyor. bir sonraki gelişine kadar kendimi toplamışken tekrar başa dönüyoruz.
benim evladımı seveni bende severim. ama o evladı dünyaya getiren de benim. bana saygı duymayan insan benim evladımı sevse ne olur.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/17/2011 08:34:00

sizin KV de bi  enteresanmış:)kolaylık diliyorum...

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/17/2011 08:36:00

walla inci_yarenecem ben sana katılyıorum.
insan cocugu icin ne kadar sabredeyim, ses cikartmayayım dese de bi an geliyor doluyor artık. ben de hep alttan aldım, baktım ben sustukca saygı duyacaklarına daha cok salak yerine koyuyorlar. iyi niyet maalesef herkeste aynı etkiyi yaratmıyor. kimi yaptıgı yanlıs davranısa iyi karsılık gorunce utanır ayıbını anlar, kimi de meyden kendinin sanıp daha da edepsizlesir. benim kv ve gorumcem de edepsizlesen gruptan maalesef.
ben mevlutten beri ne gidiyorum ne de evime kabul ediyorum. esime surekli soyluyor cok ozledim torunumu diye, ama bakti bi cozum bulamadı simdi kv annemi arayıp beni sikayet ediyor. torunumu hic mi goremiycem, boyle yapılır mı filan diyor. annem cok iyi niyetli bir insan oldugu icin onun iyiliginden yararlanmaya calısıyor. ama boyle ilkokul cocugu gibi davrandıkca gorusme ihtimalinin daha da azaldıgının farkında degil. ben de artık bana saygı duymayan birinin cocugumu gormesine izin vermiyorum. cunku cocuguma da beni sikayet eder bu gidisle :)

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/17/2011 08:41:00

brcblr valla çocuğun büyüsün annen şöyle annen böyle bizi görüştürmüyor bize şöyle böyle der. senin annende güzel bir şekilde kv uyarsın. böyle böyle desin.
bu kv nasıl uzaklaştırıyorsunuz evinize sokmuyorsunuz ben buna bir çözüm bulamadım.
kadın 2-3 günlüğüne gelecem diyor 10-15 gün kalıyor. sırf kv yüzünden Türkiye'yi bile terk etmeyi düşündüm. Allah'tan ayrı şehirlerdeyiz.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/17/2011 09:02:00

benimkiler de izmirde oturuyorlar. esime soyluyorlar gelmek istediklerini. ben de sert bi sekilde soyledim esime, eger gelecek olursa kızımı alır giderim evden diye. ve bu konuyu uzatacak olursan sen de cocugunu ancak haftanın belli gunlerinde gorursun dedim. blof yapmadıgımı anlatmak icin de 2 hafta eskisehire kendi anneannemin yanına gittim kızımı alıp. esim calıstıgı icin sadece haftasonları gelip gorebildi. o zaman ciddiyetimi anladı.
simdi kv soyle bi oneri getirmis anneme, gelince evlerine de gitmiycem otelde kalıcam. bikac saat bari gostersin torunumu demis. bi anda yaptıgı o kadar seyi unuttu, sanki torununu gostermeyen, kotu kisi benmisim gibi bi havaya burundu bu sefer de. Allah akıl fikir versin ona, bana da sabır versin. cok zor bunlarla ugrasmak. simdi hadi boyle idare ediyorum ama kızım buyumeye baslayınca mecbur gorusturucem. bakalım o zaman neler olacak!!

burcu

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/17/2011 10:05:00

brcblr bende senin dediğin gibi yapsam kendi annemler 2 sokak ötemde oturuyor. yani en fazla 2 sokak öteye gidebilirim:)) ya bende bebeğimi alıp evden gitme gibi bir istek yok. ben sadece kv sadece ve sadece kv gelmesini istemiyorum. 3 haftaya kadar onlara gideceğiz. gittiğimde de yine imalı sözlerde bulunursa ipleri koparmayı düşünüyorum. eşimede dedim. gidince en ufak bir lafında kopacağım dedim. hazır ol dedim:)))
belki o zaman gelip gitmezde. benim kv yüz yok. çünkü eltimle ne olayları oldu. yüz göz oldular.halen birbirlerinin yüzlerine bakıyorlar. ben ama bu geldiğinde uyardım. silersem bir daha o kişinin yüzüne bakmam dedim. Eyyy Allah'ımmm kv benden uzak tutt.

Ynt: Kayınvalidemin kızımı sevmesine dayanamıyorum!

04/30/2011 19:55:00

ay benim  k.v maşallah ozaman..ben de çok özledim  kv mi:) ayrı  şehirlerdeyiz doğumumda geldi 2 aya yakın  kaldı yanımda saolsun..kaç gündür gel  die arıyorum o da özlemiş bakalım gelebilir:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...