tuvalet eğitiminde beze geri dönüş:(

<12>

Ynt: tuvalet eğitiminde beze geri dönüş:(

12/10/2012 09:53:00

ben bu konuyu açtığımı unutmuşum bile:) ama iyiki açmışım dedimşimdi.

bizim geldiğimiz durum oğlum 2-3aydır çişini ve kakasını söylüyor çok şükür biz tamamladık zannedersem:/ tuvalet eğitimimizi.
chroma eline gülen yüz yapsanız (biz aylarca elimizde gülen yüzlerimizde gezdik)her çiş saatini atlamadan takip etmek de işe yarıyor ben aylarca hep aynı saatlerde yaptırırdım olsun olmasın oturturdum.yapmazsa yarım saat içinde bidaha tutardım.
takıldığın bişi olursa danışabilirsin

Ynt: tuvalet eğitiminde beze geri dönüş:(

12/10/2012 10:13:00

Yasemen, gülen yüzü nasıl uyguladın? Çişini altına yaparsa gülen yüzü silip ağlayan yüz mü yaptın?
Simay dışarıda veya başkalarının yanında, evde misafir varken hiç çiş kaçırmıyor, hemen gelip söylüyor. 5 saat tutmuşluğu vardır dışarıda. Evde tek olduğumuz zamanlar yaşıyoruz bu sorunu. Evdeyken genelde 2 saatte bir oturtuyoruz adaptöre ama "çiş yok, yapmıcam" deyip, 5 dk sonra altına yaptığı çok oldu malesef :(

Ynt: tuvalet eğitiminde beze geri dönüş:(

12/10/2012 11:12:00

gülen yüzü bildiğin tükenmez kalemle yapıyordum.çokda hoşuna gidiyordu ve inanılmaz da işe yaradı.


Ynt: tuvalet eğitiminde beze geri dönüş:(

12/11/2012 04:41:00

Dün akşam başladık bakalım kırmızı cam kalemiyle gülen yüz çizmeye. Bakıcı ablasına ve babaya da anlattık hevesle. Umarım bizde de işe yarar :)

Ynt: tuvalet eğitiminde beze geri dönüş:(

12/24/2012 10:26:00

Sonuç: Gülen yüze başladığımız ilk 2 gün neredeyse ağlayacaktım üzüntüden. Umrunda bile değil gibiydi. Hatta çiş yapıp "anne ban" ağlayan çocuk çizsene" felan dedi :( 3. gün Fatto'nun önerisini, yani bebeği Duru'yu soktuk devreye. Duru adaptöre oturdu, çişini yaptı, eline koluna gülen yüz çizdik, merakla izledi Simay köşeden. Ve de işler tersine döndü :)) Neredeyse 1 haftadır tamamen kuru! Hatta haftasonu daha önce söz verdiğimiz balıkları da aldık :)) Umarım tekrar bir geriye dönüş daha yaşamayız.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...